Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Power People działają na rzecz przyrody – Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który ma na celu promocję działań proekologicznych i budowę świadomości społecznej o tym, jak bardzo krucha i zależna od ludzi jest nasza planeta. W Sii Polska pracownicy zaplanowali na tegoroczną wiosnę i lato szereg akcji wolontariackich, które mają wpływ na przyrodę, ale także na społeczności lokalne. Wśród nich znajdują się m.in. sprzątanie lasu, sadzenie łąk kwiatowych, porządkowanie dziedzińca w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, czy prace w ogrodzie w gdańskim Stowarzyszeniu „Dom na skraju”.

Kwietne łąki dla owadów

Jednym z aspektów działań ekologicznych jest budowanie świadomości na temat znaczenia owadów dla naszej planety. Warto przypomnieć, że Sii Polska od zeszłego roku wspiera projekt Sii Power Bee i pasiekę wraz z łąką kwietną. Tej wiosny działania dla owadów przeprowadzono także w innych miastach.

Poznański oddział Sii połączył siły z innymi firmami Stowarzyszenia ABSL. W dniach 6-20 kwietnia pracownicy wzięli udział w projekcie Green Walk Around the Block, w którym każdy uczestnik w czasie krótkiego spaceru w swojej okolicy zbierał napotkane drobne śmieci, a zebrane za uczestnictwo w akcji fundusze wesprą instytucje działające na rzecz środowiska. Są to: Stowarzyszenie Mały Olimpijczyk i edukacyjny projekt Mali przyjaciele owadów, budujący świadomość o znaczeniu owadów wśród dzieci, Fundacja Leśne Dziki i projekt budowy ogrodów warzywnych w miejscowości Miękowo pod Poznaniem, oraz gminę Suchy Las, w której stworzone zostaną nowe klomby kwietne.

Pracownicy z oddziału lubelskiego zasadzili nową łąkę kwietną tuż pod budynkiem biura Sii Polska. Akcję „Przystanek dla pszczół” zorganizowała i wsparła wewnętrzna lokalna grupa zainteresowań GardenerSii, która w nadchodzącym sezonie będzie obserwować łąkę i owady, a także promować hodowlę roślin wśród pracowników.

Sprzątanie terenów zielonych

W krakowskim oddziale w najbliższą sobotę 24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbędzie się akcja sprzątania lasu w Nadleśnictwie Krzeszowice, na którą wybiorą się wolontariusze z Sii Polska wspólnie z rodzinami. W Warszawie, także w sobotę, wolontariusze w ramach Sii Power Volunteers zaplanowali sprzątanie na terenie zielonym Centrum Zdrowia Dziecka: odbędą się prace porządkowe i konserwacyjne, a także nowe nasadzenia roślin na nadchodzący sezon wiosenno-letni.

Nowe doświadczenia w projektowaniu ogrodu i uprawie roślin zdobędą też wolontariusze z Sii Gdańsk. W Programie Sii Power Volunteers wiosną i latem będą wspólnie uczestniczyć w projekcie dla Stowarzyszenia „Dom na Skraju”, w ramach którego przez cały sezon będą odbywać się wspólne zajęcia i prace ogrodnicze dla wolontariuszy z Sii i dzieci ze Stowarzyszenia.

Dbamy o morza – ekowarsztaty w Gdyńskim Akwarium

Rok 2021 to początek Dekady Nauk o Morzach i Oceanach, ustanowionej przez ONZ. To czas, aby zwrócić uwagę na problemy, z jakimi mierzy się Ocean. Odpowiedzi na pytanie, od czego zacząć troskę o morze, będą szukać wolontariusze z Sii Gdańsk z dziećmi wspólnie z edukatorami z Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego w czasie warsztatów naukowych i pracy ze zwierzętami morskimi. W ramach działań z Akwarium oprócz zajęć i wolontariatu dla rodzin, Sii Polska wsparła krokodyla karłowatego Zuzię, który jest gatunkiem wymierającym, i przekazała grant na modernizację jej wybiegu.

Jeśli chcesz pracować w firmie wrażliwej na problemy ekologiczne i społeczne, zapoznaj się z naszymi ofertami pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?