Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Power Volunteers i Fundacja ISKIERKA kolorują świat małych podopiecznych szpitala w Katowicach

W ramach Programu Sii Power Volunteers firma Sii Polska oraz Fundacja ISKIERKA przeprowadzili remont pomieszczeń przylegających do pracowni rezonansu magnetycznego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach. Pracownicy firmy, specjalizującej się w usługach IT i inżynieryjnych oraz konsultingu, uzyskali od pracodawcy na ten szczytny cel dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł poprzez spalanie kalorii w ogólnopolskim wyzwaniu oraz zaangażowali się w zbiórkę ubrań.

Projekt Sii Power Volunteers dla Fundacji ISKIERKA składał się z 3 etapów. O wsparcie finansowe w wysokości 50 000 zł pracownicy i przyjaciele Sii Polska, polskiego lidera usług IT i inżynieryjnych, walczyli podczas rywalizacji w aplikacji Endomondo. Wspólnym celem było spalenie 5 000 000 kalorii, a przy okazji promocja zdrowego stylu życia i zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej pracowników i sympatyków firmy. Drugą akcją, w którą zaangażowali się pracownicy, była zbiórka ubrań wraz z organizacją Ubrania do Oddania. Za każdy kilogram ubrań organizacja przekazała 1 zł na rzecz Fundacji ISKIERKA. W ciągu miesiąca pracownicy z oddziałów Sii z całej Polski zebrali łącznie 465,23 kg ubrań. Pieniądze w całości zostały przekazane Fundacji. Finałowa część projektu, czyli remont pomieszczeń szpitalnych, odbył się w weekend 26-27 października w Katowicach. Ponad 30 wolontariuszy z Sii Polska malowało i ozdabiało pomieszczenia przylegające do pracowni rezonansu magnetycznego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach. Sam rezonans został zakupiony dzięki środkom z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, natomiast Fundacja ISKIERKA pomogła zorganizować prace adaptacyjne pomieszczenia, zapraszając do współpracy firmę Sii Polska.

– Rezonans magnetyczny nie jest przyjemnym badaniem nawet dla dorosłego, tym bardziej należy zadbać o komfort najmłodszych – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA. – Dlatego poprzez pomalowanie i ciekawe ozdobienie pomieszczeń przy pracowni rezonansu, takich jak sala wybudzeń, czy przebieralnia, chcemy chociaż na chwilę przenieść dzieci w kolorowy świat, oderwać ich myśli od mniej przyjemnych, ale koniecznych czynności medycznych i zmniejszyć ich stres przed badaniem – dodaje Prezes Fundacji.

Fundacja ISKIERKA znana jest z projektów tego typu i angażowania firm do wspólnych działań na rzecz społeczeństwa. Od 2006 roku zrealizowała już wiele projektów remontowych i modernizacyjnych dziecięcych oddziałów szpitalnych, poprawiających komfort hospitalizacji małych pacjentów. Za każdym razem zaprasza do aktywnej współpacy przedstawicieli biznesu.

– To dla nas realne wsparcie, ale i też znakomita okazja do zmniejszania dystansu pomiędzy darczyńcami i beneficjentami, na czym nam zawsze bardzo zależy. Zachęcamy do wyjścia ze swych codziennych ról zawodowych i popatrzenia na świat oczami dzieci. To naprawdę przewartościowuje nasze postrzeganie świata i pozwala lepiej zrozumieć oraz poczuć sens pomagania – wyjaśnia Jolanta Czernicka-Siwecka.

Fundacja ISKIERKA angażuje przedstawicieli biznesu również na inne, bardzo oryginalne sposoby. Na przykład „śpiewająco”, zapraszając ich do stworzenia chóru, który towarzyszy koncertom Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej. I tak, w kolejnych latach na jednej scenie z dziećmi i artystami występowały: m.in. Chór Doradców Podatkowych, Chór Inżynierów czy Chór Energetyków. Pracownicy firm organizują też różnorodne wydarzenia (bale, pikniki, warsztaty na oddziałach szpitalnych), wycieczki dla dzieci, czy razem projektują wydawnictwa kalendarzowe. Za tę różnorodność i oryginalność Fundacja ISIERKA została doceniona w 2014 roku Nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

– Cieszę się, bo zaangażowanie koleżanek i kolegów, a także wsparcie ze strony firmy, jest bardzo duże – mówi Michał Ujma, Business Manager w firmie Sii, inicjator akcji. – Taki projekt to coś, co pozwala spojrzeć na nasz świat i na nasze codzienne życie z zupełnie nowej perspektywy. Pozwala zintegrować się z ludźmi w firmie, a jednocześnie wspólnie pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Poświęcamy swój czas i zaangażowanie na stworzenie czegoś wartościowego, co bardzo pomoże innym! To daje ogromne poczucie satysfakcji, polecam gorąco – dodaje Michał Ujma.

Potwierdza to Krzysztof Danilewicz, Branch Director Sii Katowice. – Działania firmy na rzecz społeczeństwa są bardzo cenione wśród pracowników. Pomagamy wspólnie: firma wspiera pracowników finansowo i organizacyjnie, a pracownicy chętnie angażują swój czas, energię i kompetencje. W katowickim oddziale Sii, który zatrudnia blisko 300 osób, w większości programistów, testerów i inżynierów embedded, projekty na rzecz społeczności lokalnej są bardzo popularne. Nasi wolontariusze prowadzą warsztaty komputerowe dla seniorów przy Fundacji  Piastun Wyrównywanie Szans i dla dzieci w świetlicy w Panewnikach. Mieliśmy także projekt sportowy dla dzieciaków pod patronatem Śląskiej Fundacji Inicjatyw Społecznych. To projekty, które przynoszą naprawdę dużą satysfakcję – mówi Krzysztof Danilewicz.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?