Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Power Volunteers, pomagamy razem!

Za nami pierwsza edycja Sii Power Volunteers. Przyszedł czas, aby podsumować sześć miesięcy funkcjonowania programu, który jest wolontariacką inicjatywą firmy Sii Polska.

W Sii wspieramy pasje naszych pracowników, ale także razem z nimi angażujemy się w akcje społeczne. Program Sii Power Volunteers oparty został o proste założenie „pomagajmy razem”. Oznacza to, że to nasi pracownicy są inicjatorami akcji, które zgłaszają, a następnie koordynują, natomiast Sii jako firma wspiera ich działania. Dzięki temu angażujemy się wspólnie w inicja­tywy na rzecz innych. Jak aplikować? Inicjatywę musi zgłosić minimum jeden pracownik Sii, ale w jej realizacji może wspierać go rodzina, czy znajomi.

Program ruszył oficjalnie w grudniu 2016. Od tego czasu przeprowadziliśmy już 5 akcji: Świąteczną licytację dla chorego Oktasia, Warsztaty robienia kartek świątecznych dla dzieci z Domu Dziecka,  Lofi Robot – warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży, zbiórkę szpiku w projekcie Dawcy Szpiku oraz Pomoc na dwie łapy, czyli akcję Psiiak skierowaną do zwierząt ze schroniska.

Aktualnie prowadzony jest projekt Napisz Bajkę – w którym pracownicy Sii piszą bajki dla dzieci, które zostaną wydane w formie książki. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany jednej z łódzkich fundacji. Ostatnio wystartowaliśmy także z akcją Share IT – odzyskujemy i przekazujemy sprzęt komputerowy ośrodkom, które tego najbardziej potrzebują. Cały czas trwa też Wiosenne Wietrzenie Szafy – zbiórka ubrań dla PCK. Pod koniec maja ogłosimy nabór do kolejnej edycji Sii Power Volunteers, więc teraz jest najlepszy moment na zastanowienie się komu mamy pomóc w pierwszej kolejności!

Nasze dotychczas zrealizowane projekty w pigułce!

LICYTACJA DLA OKTASIA

Pierwszym projektem, była Licytacja dla Oktasia. Akcję zorganizowały 2 osoby z firmy, ale w finalną, trwającą 2 tygodnie licytację, zaangażowanych było 150 darczyńców, którzy przekazali fanty na aukcję. Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu udało się zebrać aż 25 801 zł. Wszystkie pieniądze zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorego Oktasia.

WARSZTATY ROBIENIA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA

W grudniu wolontariusze z Lublina wybrali  się do lokalnego Domu Dziecka, aby przeprowadzić z dziećmi warsztaty robienia kartek świątecznych. Całości towarzyszył świąteczny klimat i muzyka. Przygotowane kartki zostały wręczone kolegom i koleżankom dzieci oraz pracownikom placówki.

LOFI ROBOT

Kolejną inicjatywą, tym razem z obszaru technologicznego, były warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży – Lofi Robot. Jest to cykl spotkań organizowanych w jednej z poznańskich szkół podstawowych. Warsztaty mają na celu zainspirowanie młodzieży technologią i zarażenie jej pasją do programowania. W związku z dużym zainteresowaniem, planowane są zajęcia dla grup zaawansowanych z użyciem serwomotorów.

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU W SII

Pod koniec lutego, w oddziale w Sii Lublin odbyła się z kolei akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Przez cały dzień do bazy dawców zapisały się 24 osoby. Dzięki tej akcji, każda zarejestrowana osoba już samym gestem przekazała promyczek nadziei na nowe życie kolejnym pacjentom, cierpiącym na choroby krwi.

POMAGAMY TEŻ CZWORONOGOM

Pracownicy Sii Polska pamiętali także o zwierzakach mieszkających w schronisku. Akcja Psiiak miała na celu zbiórkę pieniędzy, karmy i artykułów potrzebnych mieszkańcom warszawskiego schroniska na Paluchu.

DLACZEGO TO WSZYSTKO ROBIMY?

Celem Sii Power Volunteers jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy w najbliższym otoczeniu organizacji i podjęcie próby ich rozwiązania. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest nieodłącznym i kluczowym elementem funkcjonowania Sii.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?