Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Power Volunteers są nie do powstrzymania! Podsumowanie projektów charytatywnych Sii w 2019 roku

Sii Power Volunteers to program CSRowy realizowany przez Sii Polska, w który na rzecz grup potrzebujących zaangażowało się już ponad 1000 wolontariuszy i aktywistów z firmy, łącząc siły w czasie zbiórek dobroczynnych i akcji charytatywnychPoczątek nowego roku to dobra okazja, by podsumować projekty 5. i 6. edycji programu.

Sii Polska na rzecz społeczeństwa  

Sii Power Volunteers to program grantowy, do którego nabór wniosków prowadzony jest 2 razy w roku. Jego celem jest pomaganie potrzebującym i zaangażowanie w prowadzone działania jak największej liczby osób, nie tylko z Sii Polska, ale także przyjaciół, rodziny lub społeczność lokalną. Oprócz programu, poprzez pomoc organizacyjną i finansową, firma wspiera także szereg lokalnych działań, w które angażują się pracownicy w oddziałach. 

116 wolontariuszy PSiiego Patrolu  

Jednym z projektów ogólnopolskich w ramach Sii Power Volunteers było wakacyjne wsparcie dla lokalnych schronisk dla bezdomnych zwierząt. W pomoc czworonożnym przyjaciołom zaangażowało się ponad 116 wolontariuszy z Wrocławia, Krakowa, Katowic i Gdańska – byli to pracownicy Sii Polska wraz z rodzinami i przyjaciółmi, którzy pomagali sprzątając kojce, remontując budy, wyprowadzając psy na spacer oraz zbierając karmę dla zwierzaków. Wspólnie przepracowali ponad 260 godzin, za które Sii Polska przekazała na remont 3 schronisk łącznie ponad 50 000 PLN.

Pod koniec lipca projekt ten został szczegółowo opisany artykule.

Wolontariat kompetencyjny w Sii Polska 

Większość pracowników firmy to inżynierowie, którzy na co dzień pracują z zaawansowanymi technologiami. Programy i aplikacje, które tworzą, mają realnwpływ na życie milionów ludzi. Dzięki wykorzystaniu swoich kompetencji, eksperci Sii Polska realizują swoją pasję do technologii także jako wolontariusze, walcząc z wykluczeniem cyfrowym podczas warsztatów z obsługi komputera iprogramowania.  

Wolontariusze z katowickiego oddziału firmy prowadzą zajęcia z IT dla seniorów i dzieci. Osoby starsze uczą się, jak obsługiwać smartfon, jak poruszać się bezpiecznie w Internecie czy jak korzystać z pakietu Office. O Klubie Seniora w Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans opowiedzi w wywiadzie Łukasz Hucz, inżynier ds. testów i analiz 

Druga grupa wolontariuszy z Katowice poświęca swój czas, by przybliżać IT dzieciom ze świetlicy parafialnej. Malwina Bartków i Robert Goleniec zapewniają, że każda godzina poświęcona na dzielenie się wiedzą z najmłodszymi, zagrożonymi technologicznym wykluczeniem, przynosi ogromną satysfakcję i jest cennym doświadczeniem dla obu stron.Podobnego zdania są wolontariusze z Sii Warszawa, którzy zorganizowali cykl warsztatów z podstaw robotyki, aby umilić czas najmłodszym pacjentom oddziałów endoenterologicznych w wybranych warszawskich szpitalach. Inicjatywa inżynierów Sii Polska to dla małych podopiecznych najlepszy lek na szpitalną nudę i stres. 

Ponad 1500 osób na rzecz Fundacji ISKIERKA 

Projekt, zainicjowany w Sii Katowice, powstał z myślą o Fundacji ISKIERKA oraz Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Firma postanowiła zachęcić swoich pracowników do udziału w ogólnopolskim wyzwaniu sportowym oraz zaangażowania się w zbiórkę ubrań, które pozwoliły na przekazanie kwoty ponad 50 000 PLN na remont pomieszczeń przylegających do pracowni rezonansu magnetycznegoW ramach rywalizacji Endomondo Sii dla Fundacji ISKIERKA do wspólnego spalania kalorii przyłączyło się ponad 1500 pracowników i sympatyków sportuW finalną akcję dekorowania wyremontowanych szpitalnych pomieszczeń zaangażowało się ponad 30 wolontariuszy z Sii Polska. O oficjalnym otwarciu pracowni rezonansu magnetycznego, wyposażonego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pisały ogólnopolskie media, a szczegóły akcji opisane zostały także w artykule na stronie firmy. 

Inicjatywy lokalne 

Oprócz projektów realizowanych w ramach programu Sii Power VolunteersSii Polska organizuje również wiele akcji lokalnych, w które chętnie włączają się rzesze pracowników. Świetnym przykładem są akcje przedświąteczne – każdy oddział przygotował swoje działania, które inspirowane były często pomysłami pracowników. Wśród nich znalazły się między innymi Charity Food Festivals w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Łodzi, wspierające znane lokalne inicjatywy, jak np. poznańską Zupę na Głównym czy też indywidualne osoby potrzebujące. Warto też wspomnieć o projekcie Sii Kraków, gdzie pracownicy zebrali w świątecznej zbiórce ponad 5 000 zł, a następnie przeprowadzili remont w domu potrzebującego nastolatka, wspieranego przez krakowskie Stowarzyszenie Piękne Anioły. 

Już teraz pracownicy firmy planują projekty, które zgłoszą w rundzie wiosennej – każdy pracownik może złożyć wniosek o dofinansowanie swojego projektu. W 2020 roku Sii Polska poprowadzi 2 kolejne edycje Programu Sii Power Volunteers. W związku z tym, że program cieszy się coraz większym zainteresowaniem i angażuje coraz więcej wolontariuszy, w 2019 roku Gregoire Nitot, CEO Sii Polska, podjął decyzję o zwiększeniu budżetu programu – na ten i drugi flagowy program CSR (Sponsoring Pasji) firma przeznacza obecnie 500 000 PLN rocznie. Dzięki temu projekty są coraz bardziej widoczne i zwiększa się zaangażowanie społeczne firmy i jej pracowników. Doceniają to także kandydaci, dla których ważna jest odpowiedzialność społeczna pracodawcy.

Jakie są wrażenia osób zaangażowanych w projekty?
Obejrzyj nasze video!

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?