top-image
WSTECZ

Sii programuje dla branży motoryzacyjnej w Niemczech i USA

Sii zbudowała dla niemieckiego klienta zespół inżynierów automatyków, którzy pracują nad modyfikacją linii produkcyjnej dla koncernu General Motors. Linie te wytwarzają automatyczne skrzynie biegów, dedykowane do samochodów z napędem na tylną oś. W ramach projektu Sii  pracuje nad 6 maszynami: 2 automatycznymi i 4 półautomatycznymi.

Do zadań inżynierów Sii należało w pierwszym kroku napisanie oprogramowania dla sterowników PLC (firmy Siemens) w oparciu o standard klienta i o standard stosowany w branży automotive. – mówi Przemysław Grzanka, odpowiedzialny za współpracę z ThyssenKrupp. Kolejnym krokiem było uruchomienie wstępne (pre-commissioning) maszyn w siedzibie klienta w Niemczech. Na tym etapie nasi inżynierowie sprawdzają, czy napisany przez nich program steruje maszyną w sposób opisany w dostarczonej specyfikacji klienta i w czasie cyklu zdefiniowanym przez klienta. Podczas tego etapu inżynierowie Sii weryfikują poprawność połączeń i adresację wszystkich komponentów elektrycznych będących częścią maszyny. Ponadto są odpowiedzialni za parametryzację i uruchomienie wszystkich komponentów automatyki przemysłowej, z których maszyna jest zbudowana. Etap ten kończy się przeprowadzeniem akceptacji funkcjonalnej. Ostatnim etapem jest wyjazd wraz z maszyną do docelowej fabryki (najczęściej w Stanach lub Chinach), gdzie zadaniem inżynierów Sii jest powtórne uruchomienie (commissioning) maszyny. Etap ten kończy się w momencie, gdy maszyna w fabryce docelowej osiągnie stan taki, jak podczas etapu pre-commissioningu.

Sii rozpoczęła współpracę z ThyssenKrupp System Engineering pod koniec 2012 roku, konsekwentnie rozwijając swoją działalność w obszarze automatyki. ThyssenKrupp System Engineering wchodzi w skład potężnego niemieckiego koncernu, który zajmuje się inżynierią mechaniczną i elektryczną dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i energetycznego.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?