Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii wprowadza nowe narzędzie badania satysfakcji kandydatów z procesu rekrutacji

Od początku września każdy kandydat biorący udział w rekrutacji do Sii, otrzymuje zaproszenie do uczestnictwa w ankiecie badającej satysfakcję z procesu. Celem badania jest audyt i praca nad jak najwyższą jakością Candidate Unique Experience.

Jakość to jedna z wartości, jaką Sii, lider branży IT i inżynierii, kieruje się od początku istnienia firmy. Spółka stale poszerza zakres działań mających na celu weryfikację i podnoszenie jakości we wszystkich obszarach swojej działalności. Z końcem trzeciego kwartału Sii wprowadziło kolejne narzędzie do badania satysfakcji, tym razem w obszarze rekrutacji.

Poprzez Candidate Experience Survey, każdy kandydat zostanie zapytany o atmosferę podczas rozmowy, stopień przygotowania osób biorących udział w procesie oraz terminowość otrzymania informacji zwrotnej o efekcie końcowym. Będzie mógł ocenić poszczególne etapy oraz wskazać swoje propozycje usprawnień – oczywiście wszystko anonimowo.

– Mimo dużej liczby osób, które do nas aplikują, do każdej z nich podchodzimy indywidualnie – mówi Wojciech Dreja, Dyrektor Rekrutacji w Sii Polska. – Przykładamy dużą wagę, aby rekruterzy byli merytorycznie przygotowani do spotkań, ale także do atmosfery, w której one przebiegają. Dzięki stałej analizie opinii kandydatów będziemy mogli ocenić, które elementy naszego procesu funkcjonują dobrze, a nad którymi powinniśmy jeszcze popracować. Jesteśmy otwarci na zdanie osób z zewnątrz firmy, chętnie spojrzymy na cały proces ich oczami i wprowadzimy potrzebne zmiany. Głos kandydatów zawsze był dla nas ważny, a teraz dodatkowo mamy narzędzie, które umożliwi osobom aplikujących do Sii przekazanie nam swojej opinii – dodaje Wojciech Dreja.

Informacje z pierwszej ręki

Badanie pozwoli na uzyskanie istotnych informacji odnośnie preferencji kandydatów, co do miejsca spotkania, formy komunikacji czy narzędzi stosowanych w procesie rekrutacji do Sii. Dzięki temu firma będzie w stanie na bieżąco dopasować się do potrzeb i oczekiwań kandydatów.

Stale prowadzone badania jakości procesu są coraz częściej spotykane w handlu, ale w dalszym ciągu niewiele firm monitoruje w ten sposób jakość procesu rekrutacji. Według badania „Candidate Experience” przeprowadzonego w 2017 roku przez eRecruiter, stosuje je jedynie 19% przedsiębiorstw.

Sii to czołowy dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce. Spółka posiada biura w 12 miastach w całej Polsce i zatrudnia ponad 3700 inżynierów. Sii może się poszczycić wysokimi wskaźnikami zatrudnienia i dynamicznym rozwojem. Ze względu na swoją ekspansję i wzrost średnio co miesiąc zatrudnia 140 inżynierów, czyli ponad 1600 osób rocznie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?