Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii wygrywa nowe międzynarodowe projekty

Sii Polska umacnia swoją pozycję na światowym rynku IT i realizuje swoją strategię, zdobywając nowe międzynarodowe projekty. Dotychczas firma współpracowała m.in. z klientami z USA, Europy Zachodniej, czy Chin. Ostatnio do grona partnerów Sii dołączyły koncerny z Japonii i Kanady.

Biznes zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na nowe rozwiązania IT, stawia wysokie wymagania wobec dostawców usług informatycznych oczekując spełniania światowych standardów przy realizacji projektów, dlatego też globalni gracze decydują się na współpracę z doświadczonymi partnerami, zatrudniającymi technicznych ekspertów. Firmy specjalizujące się w rozwoju oprogramowania, takie jak Sii, stawiają zatem coraz częściej na zwinne zarządzanie procesami i ciągłe monitorowanie technologicznych trendów.

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez międzynarodowe koncerny – Sii scentralizowało swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży IT, tworząc dziewięć centrów kompetencyjnych tzw. Praktyk. Wspierają one wszystkie oddziały firmy w realizacji działalności projektowej i specjalizują się w konkretnych obszarach technologicznych jak: Rozwój Aplikacji, Front–end i Web development, Testy, BPM, CRM, ERP, Service Desk, Infrastruktura oraz Inżynieria.

– Wśród prawie 500 inżynierów pracujących w oddziale w Gdańsku, posiadamy blisko 30 doświadczonych i wybitnych deweloperów, analityków i architektów systemów, którzy reprezentują praktykę Digital, zajmującą się wytwarzaniem i rozwojem aplikacji internetowych oraz mobilnych. – mówi Michael Desmurs, dyrektor Sii Gdańsk. Pracownicy Sii przy wielu realizacjach wykorzystują takie technologie jak: Xamarin, Vaadin, Adobe Experience Manager, Symfony2, Magento, rozwiązania cloudowe (AWS, S3 Bucket, Azure), natywne języki dla urządzeń mobilnych i wiele innych. Efektem współpracy Praktyki Digital i gdańskiego oddziału Sii jest realizacja projektu dla japońskiego klienta z branży przemysłowej, który zatrudnia ponad 25, 000 osób na świecie i realizuje badania nad najnowszymi rozwiązaniami dla branży energetycznej. – dodaje Dariusz Adamowski, Practice Manager z Sii.

– Oprócz powstania centrów kompetencyjnych – tym, co wyróżnia Sii na rynkach zagranicznych i decyduje o konkurencyjności firmy jest prowadzenie złożonych projektów, które daleko wykraczają poza standardowy outsourcing. Sii realizuje przedsięwzięcia w różnych modelach współpracy, dopasowywanych do wymagań klientów. Jednym z przykładów jest realizacja projektu w modelu team leasing dla jednej z największych korporacji finansowych na świecie, notowanych na giełdzie w Nowym Jorku. Zespół ekspertów Sii odpowiada za rozwój systemów IT służących do obsługi klientów przy udzielaniu pożyczek, transferach pieniężnych, czy wycenach dóbr materialnych i wartościowych przedmiotów. mówi Beata Kasprzyk, Business Manager z Sii Gdańsk.

W zespole pracują inżynierowie z bardzo dobrą znajomością rozwiązań firmy Microsoft – C#, .NET, ASP.NET MVC, którzy nieustannie gotowi są do poznawania nowych narzędzi. Jest to szansa na rozwój specjalistycznej ścieżki kariery od programisty, aż po architekta systemów, nabycie kompetencji z obszaru najnowszych rozwiązań IT z sektora finansowego oraz nauka pracy w dojrzałym zespole agile’owym. Sii pracuje w większości przypadków w oparciu o metodyki zwinne, z ang. Agile, takie jak Scrum, Kanban, czy Lean. Dzięki wykorzystaniu trendów technologicznych i dbałości o jakość, Sii pozyskało nowego partnera – kanadyjskiego klienta.

Co oprócz samej technologii stoi za sukcesem firmy? Innowacje. Biznes międzynarodowy wymaga otwartości, elastyczności i zwinności. Wszystko po to, aby sprawniej realizować cele biznesowe – podsumowuje Michael Desmurs. Drugi największy pracodawca IT na Pomorzu zwiększa zatrudnienie i poszukuje doświadczonych specjalistów do nowych projektów z obszaru: .NET, C# ASP.NET, Xamarin, SharePoint, Java, testów manualnych i automatycznych. W Sii, które niebawem będzie świętować 10-lecie działalności w Polsce, pracuje już ponad 2000 inżynierów.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?