Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Skutecznie i bez zaskoczeń, czyli inteligentne zarządzanie ryzykiem w sektorze medycznym

W dużych organizacjach skuteczne zarządzanie ryzykiem wymaga opracowania optymalnego sposobu przeciwdziałania zdarzeniom niepożądanym. Coraz więcej uwagi poświęca się ostatnio automatyzacji procesów wewnętrznych w oparciu o rozwiązania chmurowe. Jednym z sektorów powszechnie wykorzystujących takie rozwiązania jest sektor medyczny, który jest szczególnie narażony na błędy pociągające za sobą poważne, a nawet tragiczne konsekwencje.

Po co narażać swój biznes na ryzyko?

Sii Polska od lat współpracuje z największym dostawcą produktów, sprzętu i usług medycznych przeznaczonych dla osób cierpiących na choroby poważne i przewlekłe. Działalność klienta obejmuje rynki międzynarodowe, a sama organizacja to 6 rozproszonych segmentów biznesowych w 36 regionach i 162 krajach.

Intensywny rozwój działalności klienta w ostatnim czasie spowodował potrzebę usprawnienia procedury zarządzania ryzykiem na poziomie globalnym. Wcześniej firma opierała się w dużej mierze na procesach manualnych, które jednak z czasem stały się czasochłonne i zaczęły wiązać się z ciągłym wzrostem liczby pracowników. Rozwiązaniem powstałych problemów okazała się automatyzacja indywidualnych działań w obszarze zarządzania ryzykiem.

Kontroluj ryzyko na poziomie globalnym

Wychodząc naprzeciw potrzebom biznesowym klienta, eksperci Sii Polska zbudowali rozwiązanie, które umożliwia identyfikację ryzyka od ręki. W dłuższej perspektywie pozwala także na kontrolę ryzyka na poziomie całej firmy.

− Naszym głównym celem było stworzenie rozwiązania pozwalającego na ocenę przyczyn oraz następstw konkretnych zdarzeń, analizę efektywności działań naprawczych, prognozowanie czynników ryzyka, ustalanie prawdopodobieństwa ich wystąpienia i zależności między nimi, a przede wszystkim przeciwdziałanie ryzykom generującym straty – wyjaśnia Sebastian Cięszczyk, Google Cloud Competency Center Lead w Sii Polska.

Projekt przeprowadzony przez specjalistów Sii Polska obejmował między innymi migrację do środowiska chmurowego, przebudowę interfejsów oraz wdrożenie nowych funkcjonalności. Zrealizowany został scenariusz rebuild-in-the-cloud, w którym nacisk położono na skalowalność i efektywność kosztową. Dzięki podejściu cloud-native osiągnęliśmy bardzo nieoczywisty kompromis na linii koszty – wydajność. Aplikacja skaluje się, aby odpowiadać na zmienne w czasie zapotrzebowanie wydajnościowe – gdy organizacja jest w trybie przetwarzania tysięcy ryzyk wydajność rośnie a gdy trwa mało wymagający etap gromadzenia rekordów, koszty utrzymania spadają.

Ciągły strumień zadań, raporty w formie macierzowej, wizualizacja zagrożeń, rozbudowa procesu akceptacji, nowe typy ryzyk czy analiza trendów na żywo – to tylko niektóre z możliwości szytej na miarę aplikacji, dostosowanej do dynamicznie zmieniających się wymagań organizacji o rozproszonej strukturze. Pozwala ona również na zarządzanie ryzykiem w całej firmie, a tym samym szybkie podejmowanie korzystnych decyzji strategicznych.

Przede wszystkim – efekty

Intuicyjna, dedykowana aplikacja stworzona przez zespół Sii Polska pozwala klientowi na bieżąco monitorować i analizować zidentyfikowane ryzyka, tym samym chroniąc organizację przed skutkami zdarzeń niepożądanych.

− W przeciwieństwie do czasu sprzed wdrożenia, kiedy każdy etap procesu wymagał czynnego udziału pracowników różnego szczebla – również najwyższego – obecnie możliwe jest automatyczne zarządzanie ryzykiem na poziomie globalnym, regionalnym oraz krajowym – mówi Sebastian Cięszczyk. – Szczególnie cieszy nas fakt, że blisko 2 500 osób zatrudnionych w firmie korzysta regularnie z aplikacji Sii Polska oraz oferowanych przez nią funkcji usprawniających pracę. Wewnętrzny sukces aplikacji zaowocował powstaniem kolejnej potrzeby – narzędzia do agregowania i prezentowania ryzyk na poziomie zarządu organizacji. Taka aplikacja również powstaje, także w środowisku chmury publicznej, co świetnie odpowiada na potrzebę integracji z oryginalnym systemem – dodaje.

Udany projekt na tym jednak się nie kończy, a współpraca z liderem sektora medycznego nabiera tempa. Zespół Sii Polska stworzył duży, skalowalny system zarządzania ryzykiem, składający się z rozmaitych narzędzi. Nadal rozwijane są aplikacje wspierające działanie tej dotychczas wdrożonej, a w planach są kolejne rozszerzenia interfejsów.

Jeśli i Ty jesteś zainteresowany automatyzacją procesu zarządzania ryzykiem, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twojej organizacji.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?