Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Talent inżynierski, dobra reputacja i nieustający rozwój. Dowiedz się więcej o Sii Ukraina oraz o korzyściach płynących z outsourcingu na lokalnym rynku

Firmy różnej wielkości i z różnych sektorów przemysłowych wybrały Ukrainę jako preferowaną lokalizację outsourcingu IT. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszty, wiedzę czy wygodę, nie ma wątpliwości, że Ukraina sprawdza się jako strategiczna lokalizacja outsourcingowa. W listopadzie 2021 roku również Sii Polska zdecydowała się na inwestycję na tamtejszym rynku. Zatrudnianie specjalistów z Ukrainy to sposób na poszerzenie źródeł pozyskiwania kandydatów oraz zwiększenie konkurencyjności Sii Polska, natomiast Sii Ukraina dąży do powtórzenia sukcesu firmy na rynku ukraińskim i zdobycia pozycji wiodącego dostawcy usług IT, BPO i inżynieryjnych.

Według kijowskiej organizacji z branży technologicznej, IT Ukraine Association, na przestrzeni ostatnich lat ukraińska branża IT była jednym z największych eksporterów usług informatycznych w Europie, odnotowując dynamikę wzrostu na poziomie 25-30% rocznie i odpowiadając za ponad 4% PKB kraju. Pomimo kryzysu wojennego, sektor utrzymał tempo wzrostu, dowodząc swojej niezwykłej wytrzymałości i dojrzałości.

Różnorodność umiejętności w szerokiej puli ukraińskich talentów

Rynek IT w Ukrainie liczy ponad 200 000 specjalistów, którzy poza zdobywaniem stopni naukowych stawiają na samokształcenie i bycie na bieżąco z najnowszymi trendami w branży. Ponieważ Ukraina od lat jest jedną z najbardziej preferowanych i opłacalnych destynacji outsourcingowych, specjaliści z tego kraju posiadają obszerną, specjalistyczną wiedzę w takich dziedzinach, jak handel detaliczny, high-tech, motoryzacja, finanse, opieka zdrowotna czy usługi publiczne. Dysponują oni wszystkimi niezbędnymi zasobami do realizacji projektów o dowolnej złożoności, a przy tym do dostarczania odpowiednich rozwiązań najwyższej jakości.

— Specjaliści pracujący w Sii w Ukrainie są wykwalifikowani, konkurencyjni i wyróżniają się na rynku dużym doświadczeniem, co sprawia, że szczególnie warto ich zatrudniać — mówi Tomasz Eberbach, Ukraine Business Lead w Sii.

Wielkość i stopień zaawansowania ukraińskiego rynku IT to nie jedyne jego zalety. Podstawą przewagi konkurencyjnej jest tutaj wyjątkowy zakres kompetencji – od najpopularniejszych technologii po profile niszowe, szczególnie poszukiwane przez wielu klientów.

Wśród ukraińskich specjalistów IT dominują takie kwalifikacje jak JavaScript, C#, .NET, Java i TypeScript, ale można tam znaleźć również doświadczonych testerów manualnych i automatyzujących, DevOps czy ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy uczestniczyli w wielu projektach z różnych obszarów. Inżynierowie znani są również ze swojego zróżnicowanego stażu pracy, co daje klientom praktycznie nieograniczone możliwości budowania zespołów dokładnie odpowiadających ich potrzebom projektowym.

O planach Sii Ukraina dotyczących zajęcia pozycji lidera na rynku ukraińskim

Obecny ukraiński rynek IT niewiele różni się od polskiego, poza szerszą dostępnością ekspertów. Wielu z nich pracowało kiedyś dla amerykańskich start-upów, które zdecydowały się zamknąć swoją działalność z powodu wojny. Firmy outsourcingowe wykorzystują sytuację na rynku do rozbudowy swoich zespołów i wyposażenia ich w nowe kompetencje. Konkurencja rośnie, ponieważ ukraińscy specjaliści IT doskonale dostosowali się do nowych warunków, a jakość ich pracy pozostała na tym samym, znakomitym poziomie.

— Firmy, które rozważają zatrudnienie specjalistów z Ukrainy, mogą liczyć na całkowitą stabilność operacyjną – mówi Tomasz Eberbach. — Wszystkim naszym klientom możemy zagwarantować, że projekty będą realizowane w trybie standardowym, oraz że wszystkie ich potrzeby zostaną w pełni zaspokojone. Zespoły Sii składają się ze specjalistów zarówno z Polski, jak i z Ukrainy, a w samej Polsce zatrudniamy już blisko 8 000 osób. Co miesiąc podpisujemy umowy średnio z kolejnymi 200 specjalistami — komentuje.

Proces rekrutacji w Sii Ukraina przebiega bardzo sprawnie – całość można przeprowadzić zdalnie, a poszczególne etapy pozostają takie same jak w przypadku Sii w Polsce czy Szwecji. Specjaliści, którzy zdecydują się na rozpoczęcie współpracy z Sii, otrzymują od firmy niezbędne wyposażenie oraz mogą korzystać z licznych benefitów, takich jak ubezpieczenie zdrowotne czy kursy językowe, a także imprezy integracyjne.

— Jestem Line Managerem 20 osób z Sii Ukraina, którzy są częścią Centrum Kompetencyjnego Engineering — mówi Katarzyna Orniacka, Resource Manager w Sii. — Są to doświadczeni specjaliści o wysokiej etyce pracy, doceniani przez klientów Sii. Mimo obecnych czasów, które nie są dla nich najłatwiejsze, eksperci odznaczają się wyjątkową motywacją i chęcią do dawania z siebie jeszcze więcej — dodaje.

W najbliższym czasie firma planuje nadal powiększać zespół, oferując specjalistom stabilność zatrudnienia i pracę dla globalnych, prestiżowych marek. W związku z realizacją kilku nowych projektów, do końca roku Sii Ukraina planuje podwoić liczbę pracowników i skupić się na umacnianiu swojej pozycji na ukraińskim rynku IT.

Aby dowiedzieć się więcej o aktualnych ofertach pracy, odwiedź stronę Sii Ukraina poświęconą karierze. Skontaktuj się z nami i odkryj możliwości współpracy biznesowej z zespołami Sii.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?