Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Trzy powody, dla których Sii Polska jest niekwestionowanym europejskim liderem w obszarze usług testowych

Usługi testowe są jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w ofercie Sii. Firma jest aktualnie największym i najnowocześniejszym w Polsce dostawcą usług realizującym projekty dla wiodących polskich i europejskich koncernów. Co sprawia, że firma określana jest mianem europejskiego lidera usług testowych?

Po pierwsze – skala i doświadczenie

Sii jest największym w Polsce dostawcą usług testowych, zarówno pod względem liczby inżynierów testowania, jak i praktycznej wiedzy, które specjaliści wnoszą do realizowanych projektów. Od ponad 13 lat Sii uczestniczy w projektach z wielu różnych sektorów – zespoły testerów oferują cenne know-how zdobywane przez lata współpracy z klientami m.in. z obszaru finansów, przemysłu, motoryzacji, elektroniki czy z branży farmaceutycznej, w której z sukcesem prowadzą testy zgodnie z Computer System Validation (CSV) i GxP. Duża liczba wykonanych projektów oraz doświadczenie inżynierów pozwalają Sii na skuteczny dobór narzędzi i odpowiednie podejścia do wykonania testów.

– Już ponad 800 inżynierów Sii wspiera naszych klientów ich w codziennej pracy, dostarczając usługi testowe na najwyższym poziomie. Obecnie jesteśmy uznawani za najlepszego dostawcę tego typu usług w Polsce i wciąż się rozwijamy. Posiadamy ponad 100 międzynarodowych klientów, a dzięki naszej elastyczności oraz kompetencjom możemy bez obaw podjąć się realizacji największych i bardzo złożonych projektów. W naszych oddziałach prowadzimy testy największych realizacji wdrożeniowych dla wiodących polskich i globalnych firm. Jesteśmy dumni z tego, że w jednym miejscu zgromadziliśmy najlepszych i najbardziej doświadczonych ekspertów, narzędzia oraz oprogramowanie dedykowane do kompleksowego zarządzania jakością i testami – mówi Marcin Laksander, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Usług Testowych w Sii.

Do końca 2020 roku firma planuje zatrudnić dodatkowo ponad 500 osób, z których połowa będzie realizować projekty dla firm zagranicznych w modelu nearshore.

Po drugie – międzynarodowe uznanie

Sii zostało w minionym roku dwukrotnie wyróżnione za obszar usług testowych  w międzynarodowych rankingach – Computerworld TOP200 oraz 20 Leading Testing Providers, prowadzonym przez TEST Magazine. Obecność na liście najlepszych dostawców wiąże się z prestiżem dla firmy, której dynamiczny rozwój jest możliwy zarówno dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, jak i udanej współpracy z partnerami biznesowymi.

– Jako lider IT i Inżynierii w Polsce doceniamy nagrody i wyróżnienia, które otrzymujemy. Są one potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług na rynkach polskim i międzynarodowym. Dzięki nim jest nam łatwiej zachęcić nowych klientów do współpracy, a także inżynierów do dołączenia do firmy, która poprzez ciekawe projekty zapewni im doskonałe możliwości rozwoju. Usługi w obszarze testów są jednymi z najdynamiczniej rozwijających się spośród usług świadczonych przez Sii, a wyróżnienia w rankingach Computerworld TOP200 oraz 20 Leading Testing Providers są potwierdzeniem naszej niekwestionowanej pozycji w obszarze testów – mówi Krzysztof Krężel, Chief Operating Officer w Sii.

Po trzecie – wiodące technologie

Najnowsze technologie wspierające testowanie oprogramowania Sii wykorzystuje na co dzień, posiada też status oficjalnego partnera wiodących producentów narzędzi testowych, m.in. firmy Tricentis, która stworzyła najnowocześniejszą na rynku platformę pozwalającą na przyspieszenie procesu DevOps i pracę zgodnie z wymaganiami metodyki Agile.

Firma cały czas rozwija swoją ofertę w obszarze testowania. Obecnie rozszerza ją o usługi związane z transformacją cyfrową i Continuous Testing. Na rynku widoczny jest silny trend odchodzenia od modelu kaskadowego (waterfall) na rzecz metodyk zwinnych (Agile). W ramach tego procesu w firmach z branży IT coraz popularniejsza staje się metodyka DevOps, oparta na współzależności rozwoju i utrzymania IT. Wdrożenie usług testowych w formie Continuous Testing jest jednym z kluczowych elementów umożliwiających właściwe funkcjonowanie tego modelu.

– Agile, DevOps, czy transformacja cyfrowa nie istnieje bez Continuous Testing. Każda firma, która chce wdrażać częste zmiany w swoich systemach informatycznych, musi zaimplementować ten model testowania. Najlepiej zrobić to wykorzystując dobre praktyki i narzędzia, które są dedykowanie do wsparcia Agile czy DevOps. Continuous Testing to nie tylko automatyzacja, ale również optymalizacja zakresu testów, zarządzanie danymi czy wirtualizacja środowisk testowych. Nigdy wcześniej testy nie były tak ważne w procesie wytwarzania oprogramowania, jak ma to miejsce w czasie transformacji cyfrowej i w ramach metodyki DevOps – wyjaśnia Marcin Laksander.

Perspektywy na przyszłość

Dzięki kompetencjom i zaangażowaniu inżynierów testów Sii, Polska staje się centrum testowania dla Europy i świata. Obecnie zespoły testerów wspierają klientów przede wszystkim z rynków skandynawskich i niemieckojęzycznych, ale w najbliższych latach planowana jest ekspansja na pozostałe kraje europejskie, a także Stany Zjednoczone. Takie plany rozwoju poparte są analizą sytuacji poszczególnych sektorów i oceną trendów w branży usług testowych.

Co czeka obszar usług testowych w najbliższych latach?  – Automatyzacja nadal będzie się rozwijać, ale pojawią się też nowe obszary zainteresowania. Między innymi będzie można zaobserwować wzrost zapotrzebowania na usługi testowe z zakresu Business Intelligence oraz Internetu rzeczy. Nie zmniejszy się również popularność testów aplikacji mobilnych. Z zainteresowaniem obserwujemy dalszy rozwój tego obszaru. Jeśli pojawią się nowe wyzwania, w Sii będziemy na nie gotowi – przewiduje Marcin Laksander

Jak Sii może pomóc Twojej firmie? Dowiedz się więcej o usługach oferowanych przez Centrum Kompetencyjne Usługi Testowe.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?