Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

W 10 lat zbudowali 800-osobowy zespół ekspertów IT. „Rozwój Sii Gdańsk jest imponujący” mówi Prezydent Gdańska

10 lat temu, kiedy otwierano oddział w Trójmieście, zatrudnionych było 14 inżynierów, a dziś w Sii w Gdańsku pracuje ponad 800 osób realizujących projekty dla ponad 40 klientów z całego świata. – To niesamowite, że obecnie jeden na tysiąc mieszkańców Trójmiasta jest zatrudniony w Sii – mówi Michael Desmurs, Dyrektor Sii Gdańsk.

Sii Polska powstała w 2006 roku i w ciągu kilku lat z kilkuosobowej firmy przekształciła się w prężnie działające przedsiębiorstwo będące w czołówce dostawców IT i usług inżynieryjnych. Dziś firma zatrudnia ponad 3300 specjalistów w 9 oddziałach w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach i od niedawna w Rzeszowie.

W Trójmieście Sii rozwija swoją działalność od 10 lat. W styczniu 2008 roku w nowopowstałym biurze przy ul. Heweliusza w Gdańsku pracowało 14 osób. – Pamiętam, że sami skręcaliśmy meble, a logotyp Sii namalowałem własnoręcznie – wspomina Michael Desmurs, Dyrektor Sii Gdańsk. – Od tego czasu wiele się zmieniło, ale nie wszystko. Naszym priorytetem nadal jest rozwój. Jest to ważny moment, ale skupiamy się na przyszłości. Naszym celem jest umacnianie pozycji lidera na rynku międzynarodowym. Strategiczne znaczenie mają dla nas kraje Beneluksu i Skandynawia – podkreśla Desmurs.

Sii w czołówce pracodawców sektora IT

Obecnie w trójmiejskim oddziale firmy zatrudnionych jest ponad 800 ekspertów IT. – Rozwój Sii Gdańsk jest imponujący. Firma postawiła na Gdańsk, gdy nasze miasto nie było jeszcze tak popularnym miejscem do prowadzenia biznesu, jak dziś. Można powiedzieć, że przeszliśmy podobną drogę. Oferta biznesowa Sii i Gdańska rozwijały się przez ostatnie 10 lat równie dynamicznie. Obecnie Sii znajduje się w czołówce pracodawców sektora IT na Pomorzu, a Gdańsk z powodzeniem przyciąga coraz więcej inwestorów – mówi Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Dziś Sii to liczący się gracz na rynku trójmiejskich pracodawców. – Trudno o lepszy prezent na 10-lecie, niż przekroczenie liczby 800 pracowników. To niesamowite, że obecnie jeden na tysiąc mieszkańców Trójmiasta jest zatrudniony w Sii – mówi Dyrektor Sii Gdańsk. W trójmiejskim oddziale firmy wykorzystywane są zarówno najbardziej nowoczesne, jak i popularne technologie, takie jak: Java, C++, .NET, Angular JS, Embedded C, Python, Xamarin czy SQL. Sii Gdańsk realizuje projekty we współpracy z ponad 40 klientami z całego świata świadcząc usługi z zakresu IT , R&D oraz inżynierii przemysłowej.

Sii Gdańsk rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie w Gdańsku otwartych jest ponad 100 wakatów. Taka tendencja utrzyma się w przyszłości. W przeciągu najbliższego roku firma planuje zatrudnić w Gdańsku ponad 250 specjalistów, a jedne z najbardziej poszukiwanych profili to Senior .NET Developer, Senior Java Developer, Senior Front-end Developer i Embedded Developer.

Dbałość o pracownika na najwyższym poziomie

Trzy lata z rzędu Sii przyznawano tytuł Great Place to Work. Firma dba o to, aby satysfakcja pracowników była jak najwyższa, stąd duży nacisk na atmosferę pracy. – Wspieramy rozwój naszych pracowników zarówno w pracy oferując 50 szkoleń rocznie, jak i po godzinach sponsorując kilkanaście prężnie działających grup zainteresowań. Organizujemy integracje dla całego oddziału, jak i mniejsze spotkania dla zespołów – mówi Magdalena Misiewicz, Deputy of Recruitment & HR Department Manager.

Z końcem września gdański oddział Sii zmienił siedzibę. Firma przeniosła się do najnowszego obiektu biurowego w Trójmieście, jakim jest Olivia Star zlokalizowana przy al. Grunwaldzkiej 472 C w Gdańsku Oliwie. Na piętrach od 14 do 18 Sii Gdańsk zajmuje obecnie 6,5 tys. m2, czyli o około tysiąc metrów kwadratowych więcej, niż wcześniej, gdy biura Sii znajdowały się również na terenie Olivia Business Centre w budynkach Tower, Point, Six i Gate, w którym firma nadal zajmuje drugie piętro. Z okien nowej siedziby Sii Gdańsk roztacza się widok na Zatokę Gdańską i Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Sii skupia swoje kompetencje techniczne wokół Centrów Kompetencyjnych. Są to wysokospecjalistyczne jednostki dedykowane konkretnym obszarom technologicznym, takim jak: Testing, Digital, Engineering, SharePoint, Dynamics365, Business Intelligence, SAP, Salesforce, Systems Legacy, IT Operations, BPO i Szkolenia. Te poświęcone budowaniu aplikacji, inżynierii przemysłowej i częściowo testom są zlokalizowane w Gdańsku.

Wejdź na kariera.sii.pl i dołącz do naszego zespołu!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?