Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

W Sii Lublin pracuje już ponad 300 osób. Dynamika wzrostu zatrudnienia ma utrzymać się na poziomie 80 osób rocznie

Sii, lider usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce, obecny w 9 miastach w kraju, powiększa swój zespół w Lublinie. W maju tego roku liczba zatrudnionych inżynierów w lubelskim oddziale, który obchodzi w tym roku piątą rocznicę obecności na rynku, przekroczyła 300. Szybki wzrost jest możliwy dzięki zadowoleniu pracowników. – Wskaźnik rotacji utrzymuje się na poziome zaledwie 8% w skali roku – mówi Artur Palac, Dyrektor Sii w Lublinie.

Sii Lublin różni się od pozostałych oddziałów – jest to Delivery Center, które zatrudnia wyspecjalizowanych inżynierów pracujących zdalnie z biura przy ul. Szeligowskiego. Eksperci z Lublina realizują projekty dla międzynarodowych klientów z różnych branż, od bankowości i finansów, po automotive. W związku z tym przekrój profili zatrudnianych w Lublinie jest bardzo szeroki – pracują tu testerzy manualni i automatyczni, programiści Java, .NET, C++, BI, Salesforce, SharePoint, AEM, analitycy biznesowi i programiści sterowników PLC.

Ponadto, w Delivery Center Sii w Lublinie zlokalizowany jest dział Internal IT, na który składają się zespoły Service Desk, Infrastruktury oraz utrzymujące i rozwijające systemy wewnętrzne, takie jak MS Dynamics AX, MS Dynamics CRM, platforma SharePoint, raporty BI i wiele innych aplikacji wspierających i automatyzujących pracę ponad 3500 osób zatrudnionych w Sii. Tylko w tym roku na rozwój internal IT, działu liczącego ponad 150 osób, oraz systemy dedykowane rekrutacji i zarządzaniu zasobami, Sii przeznaczy 20 mln zł.

– Rozwijamy się bardzo dynamicznie zatrudniając ponad 80 osób rocznie. W przeciągu najbliższego roku zamierzamy co najmniej utrzymać, a nawet zwiększyć tempo rozwoju. Kandydaci z lubelskiego rynku pracy chętnie dołączają do Sii dzięki różnorodności oferowanych projektów oraz przekrojowi technologii, w których mogą się rozwijać. Duże znaczenie ma również atrakcyjne wynagrodzenie, benefity pozapłacowe oraz doskonała atmosfera w pracy. Wszystko to sprzyja ciągłemu wzrostowi zatrudnienia oraz niskiemu wskaźnikowi rotacji pracowników, którzy utrzymuje się na poziomie 8% w skali roku – mówi Artur Palac, Dyrektor Delivery Center Sii w Lublinie.

Najbardziej poszukiwane profile w Sii Lublin to Java Developer, .NET Developer , tester manualny i automatyczny, SalesForce Developer, C++ Developer i Specjalista Service Desk. – W każdym miesiącu zatrudniamy średnio 7 nowych osób. W większości są to specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem w IT. Jednak wśród nich są również osoby bez wykształcenia technicznego, które zdecydowały się przebranżowić i rozpocząć swoją przygodę w świecie technologii. Takie możliwości dają im staże w ramach Letniej Akademii Talentów czy program shadow working. Tu duże znaczenie ma wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta na szkoleniach i kursach oraz motywacja do dalszej nauki – mówi Milena Gębusia, Kierownik Działu Rekrutacji w Sii Lublin.

Do licznych benefitów związanych z pracą w Sii należą między innymi: prywatna opieka medyczna i grupowe ubezpieczenie na życie, karta sportowa, vouchery do kina, teatru oraz program sponsoringu pasji. Dla osób stawiających na rozwój Sii oferuje szkolenia techniczne i miękkie, kursy językowe, konferencje branżowe, grupy wymiany wiedzy i dostęp do książek oraz czasopism technicznych. Warto również zwrócić uwagę na program rozwoju talentów „Top Gun” i dedykowaną aplikację „Job changer” umożliwiającą zmianę projektu.

– Sukces Sii to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą świetną atmosferę. Potwierdzeniem tego, jest między innymi tytuł Great Place to Work, który zdobyliśmy już po raz czwarty z rzędu. Pracownicy chwalą sobie elastyczne godziny oraz możliwość pracy zdalnej, a także nowoczesną powierzchnię biurową i wiele okazji do integracji, takich jak bal karnawałowy, piknik letni, wyjazdy integracyjne i wiele innych – podkreśla Artur Palac.

Oferty pracy w lubelskim oddziale Sii można znaleźć na www.sii.pl w zakładce kariera, a informacje o podnoszeniu kwalifikacji w zakładce rozwój i szkolenia.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?