Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Wspieramy pasje! Kto w pierwszej edycji?

Jak już pisaliśmy (tutaj), kampania Passion Drives Power People rozgrzała chętnych do walki o fundusze na realizację pasji. W 59 nadesłanych zgłoszeniach nasi wszechstronni pasjonaci wnioskowali o łączną kwotę 654 795 zł. Weryfikacja wniosków nie była łatwa – pasje są bardzo różne i niezwykle ciekawe, a roczny budżet Programu to 300 000 zł. W tej edycji wybranych zostało 16 głównych projektów i 18 dodatkowych, na które Sii przeznaczy około 150 000 zł.

Pasje Sii Power People są bardzo wszechstronne. Najliczniejszą grupą – co potwierdza światowe trendy – są biegacze: coraz dłuższe dystanse, coraz większe ekstrema, ale także bieganie z misją. Silną reprezentację mają również sporty motorowe. Wśród zgłoszeń znalazło się kilka wniosków dotyczących rowerów i tenisa (ziemnego i stołowego), sportów walki, strzelectwa, hobby związanych z końmi i psami. W aplikacjach Sii Power People przesyłali także ciekawe opisy dokonań i planów z dziedziny programowania, robotyki i konstruowania. Znalazło się też miejsce na szeroko pojętą sztukę: muzykę, taniec, teatr i fotografię.
Dlatego decyzja o przyznaniu funduszy była trudna. Ostatecznie mamy wyróżnionych pasjonatów!

Kogo wspieramy?

Technologia
Będziemy wspierać projekty, w których hobby jest mocno związane z technologią.

Z Sii we Wrocławiu zgłosił się Bartek Pytko, który rozwija swoją pasję nowoczesnego majsterkowania w HackerSpace: budowanie drukarek 3D, modeli zdalnie sterowanych, układów elektronicznych wszelakiej maści, programów komputerowych – to jest to, co nam również się podoba. Mamy nadzieję, że Bartek swoją pasją będzie zarażał innych, i to nie tylko we Wrocławiu.

W Sii Katowice działa Szymon Markiewicz – on realizuje swoją „majsterkowiczowską” pasję inaczej. Zapraszamy Was na blog, prowadzony przez Szymona. Nasz pasjonat podpowiada w nim, jak ty, człowieku o wielu talentach technicznych, możesz zostać bohaterem w swoim domu! Zapraszamy do systematycznej lektury – będziemy śledzić poczynania Szymona!

Kultura

Komisja podjęła decyzję o ponownym dofinansowaniu lipcowego BassRiver w Płocku – imprezy towarzyszącej festiwalowi AudioRiver. Organizatorem wydarzenia jest inżynier z oddziału warszawskiego, Grzegorz Gronkiewicz.

Do grona sponsorowanych w dziedzinie muzycznej dołączy w najbliższym czasie Karol Odwald z Sii Gdańsk, DJ i producent muzyczny – mamy nadzieję, że w związku z tym w 2018 roku odbędzie się premiera pierwszego albumu płytowego Sii.

Nową wspieraną sztuką jest teatr improwizowany (Teatr Bezczelny) i Ania Lipska z Sii Lublin – na pewno będzie o nim głośno, a Ania rozwinie swój talent i zdobędzie nowe umiejętności.

Sport

Świat sportów związanych z czterema kółkami będzie reprezentować Władek Bultrowicz z Sii Gdańsk – i będą to wyścigi samochodowe. Władek należy do grona Top Gunów Sii (czytaj więcej>>>).

Inny z naszych Top Gunów, pasjonujący się kulturystyką Adam Górczyński z Sii Gdańsk, zorganizuje pierwsze wspierane przez firmę zawody Strong Men – już teraz zapraszamy na letnie trójmiejskie plaże! Więcej szczegółów podamy bliżej wakacji.

Wśród pasjonatów nie mogło zabraknąć biegaczy. Bieganie to tylko jedna z pasji Mateusza Małka z Sii Poznań – w ramach Sii Power Volunteers Mateusz prowadzi długoterminowe programy warsztatowe i edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze środowisk mniej uprzywilejowanych, ucząc ich m.in. programowania.

Passion Boxes

Bardzo wiele wniosków dotyczyło wsparcia indywidualnych pasji sportowych w przeróżnych dziedzinach. Power People opisywali dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość – wszystkie są niezwykle inspirujące i chapeau bas dla wszystkich naszych pasjonatów! Do 26 osób, uprawiających zaciekle swoje hobby po godzinach, codziennie lub kilka razy w tygodniu, trafią komplety odzieży sportowej Sii. W pakiecie znajdują się: termiczny T-shirt, softshell i buff – komin, przydatny w zimniejsze dni do uprawiania sportów outdoorowych. Passion Boxy są doskonałe do wykorzystania na biegowych ścieżkach, rowerowych bezdrożach, w czasie wszystkich sportowych treningów i zawodów!

Grupy zainteresowań

Do naszych wartości należy nie tylko pasja, lecz także niezwykle ważny Team Spirit! Mamy nadzieję, że wsparcie Sii przyczyni się do lepszej gry zespołowej i sukcesów kilku drużyn.

Koszykarze z logo Sii będą wojować w Gdańsku i we Wrocławiu. O ile w lidze gdańskiej logo Sii było już widoczne, o tyle we wrocławskiej lidze WroNBA, z naszym kapitanem Michałem Górskim z Sii Wrocław, będzie nowością!

W piłce nożnej w nowej odsłonie obserwować będziemy jedenastki z Lublina, Łodzi i Warszawy. Z kolei drużyny biegowe wspierać będziemy w Lublinie i Łodzi. Na arenie Sii pojawi się też całkiem nowy sport: Tytani Lublin, drużyna futbolu amerykańskiego, w której gra nasz inżynier Maciek Marzec.

Dlaczego nie?

Celem Programu Passion Drives Power People jest wspieranie ludzi z ciekawymi pasjami, którzy już tę pasję w sobie odnaleźli i są zaangażowani w jej realizację. Kolejnym celem jest budowanie zaangażowania wśród innych pracowników. Dodatkowym atutem wniosków, które otrzymały dofinansowanie, był potencjał promocyjny danego hobby. W większości zadecydowały te czynniki łącznie.

Sii nie pokrywa kosztów prywatnych podróży: biletów lotniczych, zakwaterowania, wyżywienia – podróż nie może być wskazana jako cel rozwoju pasji. Sii nie sponsoruje też zakupu żadnych przedmiotów jedynie do użytku prywatnego pracownika: wyposażenia sal sportowych, motocykli, samochodów, rowerów, łodzi i ich części, paralotni i innego sprzętu do sportów ekstremalnych, podobnie jak nie sponsoruje zdobycia żadnych sportowych licencji.

Komisja zdecydowała o wsparciu pasji, które już są w trakcie realizacji, które angażują większe grono osób z Sii i z grupy docelowej naszej firmy. Jeśli ktoś kocha żagle i chce to robić jak najczęściej, to zapraszamy do złożenia wniosku o wsparcie pasji żeglarskiej. Chętnie rozpatrzymy wniosek o dofinansowanie firmowej łodzi, wspaniale obrandowanej, by potencjalny pasjonat zorganizował wspólnie z nami załogę i regularnie pływał po Mazurach, brał udział w regatach i wygrywał! Ale celem programu nie jest zakup żaglówek ani ich części do prywatnego użytku pracowników. Warto o tym pamiętać i przemyśleć swoje podejście do Programu przed kolejną edycją – być może uda się uzyskać wsparcie dla rozwoju pasji w innym wymiarze. Analiza wszystkich aplikacji przyniosła też modyfikację kalendarza Programu: wnioski będą rozpatrywane dwa razy w roku.

Wszystkim Pasjonatom serdecznie gratulujemy! Chętnych spośród Sii Power People zapraszamy do kolejnej edycji Programu! Powodzenia!

Artykuł przygotowała: Katarzyna Domańska

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?