Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Z Lazurowego Wybrzeża do Rzeszowa – o możliwościach rozwoju kariery IT w mniejszych ośrodkach w Polsce

Poza oddziałami w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Łódź, Sii Polska otwiera kolejne lokalizacje w mniejszych ośrodkach biznesowych. W ciągu ostatnich dwóch lat firma stworzyła nowe miejsca pracy m.in. w Bydgoszczy, Rzeszowie czy Częstochowie, przyciągając tym samym ekspertów z branży IT. Cezary Skrzyński, Inżynier ds. Oprogramowania, rozwijał swoją karierę we Francji, kiedy zdecydował się wrócić do kraju. Innowacyjny projekt oraz perspektywa powrotu w rodzinne strony do Rzeszowa przekonały go, by dołączyć do nowopowstałego oddziału Sii.

Jak zaczęła się Twoja przygoda w IT?

Cezary Skrzyński, Inżynier ds. Oprogramowania w Centrum Kompetencyjnym Embedded: To było dość naturalne – od dziecka interesowałem się elektroniką i komputerami. Zaraz po skończeniu studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i powrocie z Erasmusa w Hiszpanii rozpocząłem swoją karierę jako programista. To podróż wypełniona wieloma przygodami, podczas której miałem okazję współpracować z różnorodnymi klientami – od branży telekomunikacyjnej po sektor lotniczy.

W Sii Rzeszów jesteś od początku istnienia oddziału. Co skłoniło Cię do podjęcia pracy w Polsce?

C.S.: Przez pewien czas pracowałem we Francji. Mimo że trud życia emigranta w jakimś stopniu łagodził szum morza Śródziemnego i miękki piasek plaż w Cannes, to stosunkowo szybko zdałem sobie sprawę, że nie zamieszkam tam na stałe. Powrót do kraju oznaczał nie tylko dalszy rozwój kariery (który dzięki dostępowi do Internetu jest możliwy praktycznie z każdego zakątka świata), ale też założenie rodziny.

Kiedy otrzymałem ofertę od Sii, byłem już na ostatniej prostej procesu rekrutacyjnego do innej firmy. Zaproponowano mi pracę w innowacyjnym projekcie oraz możliwość budowania kolejnego oddziału Sii w Polsce, więc dałem się skusić i nie żałuję swojej decyzji.

Jakie projekty miałeś okazję do tej pory realizować?

C.S.: Na początku pracy w Sii trafiłem do bardzo ciekawego od strony technologicznej, ale także trudnego projektu dla lidera branży telekomunikacyjnej. Tworzyliśmy „chmurę”, która umożliwiała wirtualizację aplikacji i analizowanie ruchu sieciowego. Dzięki szeregowi powstałych aplikacji użytkownicy mogli zarządzać danymi na dedykowanym interfejsie. Technologie, które wykorzystywaliśmy to m.in. Docker, Ansible, Prometheus czy Kubernetes. Mieliśmy swobodny wybór narzędzi programistycznych w obrębie zdefiniowanej już architektury platformy. Dzięki temu, to po stronie zespołu leżała odpowiedzialność za wybór technologii i języków, w których tworzona była nasza aplikacja. W moim przypadku były to głównie C, C++ i Python.

Obecnie jestem członkiem zespołu, który pracuje dla jednego z największych graczy dostarczających technologie oraz produkty niezbędne do obsługi transakcji płatniczych. Tworzymy oprogramowanie embedded terminali płatniczych i obsługujących je aplikacji serwerowych, ponownie wykorzystując Python i C++.

Twój przykład pokazuje, że w mniejszych ośrodkach również można realizować rozwojowe projekty dla dużych graczy. Jak postrzegasz pracę w Sii Polska?

C.S.: Myślę, że w Rzeszowie tkwi naprawdę duży potencjał. Odkąd tylko sięgam pamięcią miasto sukcesywnie się rozwija. Poprawia się infrastruktura, przybywa zarówno dużych pracodawców jak i drobnych przedsiębiorców. Dzięki możliwościom nowoczesnych technologii można tu budować karierę i realizować swoje pasje podobnie jak w większych miastach. W Sii swoją pracę wykonuję należąc do Centrum Kompetencyjnego, które skupia specjalistów z danego obszaru ze wszystkich naszych oddziałów. To duża szansa na kierunkowy rozwój, a także na wymianę wiedzy i doświadczeń. Taka struktura ułatwia również branie udziału w konferencjach, tech-talkach czy wewnętrznych projektach.

Jakie są największe wyzwania, z którymi mierzysz się w codziennej pracy?

C.S.: Na co dzień pracuję w międzynarodowym zespole, więc na pewno jest to efektywna komunikacja – obie strony komunikują się w języku innym niż swój ojczysty. Drugie wyzwanie to łączenie niezawodności i stabilności rozwiązań z innowacyjnością. Procesowanie płatności to obszar, w którym nie ma przestrzeni na błędy. Migracja do kolejnych standardów C++, nowszych kompilatorów, dockeryzacja czy generalna modernizacja warstwy technologicznej naturalnie następuje tutaj wolniej.

Jakimi trzema słowami określiłbyś Sii Rzeszów?

C.S.: Dynamiczne, profesjonalne i różnorodne. Dlaczego? Pracuje tu już ponad 60 specjalistów, każdy ma inne doświadczenia, pracujemy na różnych stackach technologicznych, a do tego realizujemy projekty dla klientów z całego świata.

Oddział w Rzeszowie został otwarty półtora roku temu. Inżynierowie realizują projekty z zakresu budowania i testowania aplikacji, Business Intelligence oraz inżynierii mechanicznej i elektrycznej. Obecnie do zespołów poszukiwani są eksperci głównie o profilach Java Developer, .NET Developer, C/C++ Developer, Front-End Developer oraz specjaliści w obszarze testowania. Poszukujemy również osób z obszaru inżynierii: Konstruktorów, Technologów, Inżynierów Produktu, a także Automatyków i Robotyków. Współpracujemy z klientami zagranicznymi m.in. z branży finansowej, farmaceutycznej, lotniczej, produkcyjnej i ubezpieczeniowej.

Informacje o aktualnych ofertach pracy w Sii Rzeszów można znaleźć na stronie firmy w zakładce kariera.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?