Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Zespół Sii jest nie do zatrzymania – dowiedz się, jak pomaga najszybciej rozwijającym się branżom w pełni wykorzystać ich potencjał

Od momentu wejścia na rynek Sii Polska realizuje projekty dla globalnych marek działających w różnych sektorach. Aby móc dotrzeć do klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w 2019 roku firma przeszła proces reorganizacji. Obecnie, dzięki podziałowi na 6 niezależnych jednostek odpowiedzialnych za konkretne sektory, eksperci Sii są w stanie świadczyć specjalistyczne usługi dla klientów działających w różnych branżach – od motoryzacji i transportu przez hi-tech i elektronikę, opiekę zdrowotną i life sciences aż po bankowość i finanse, handel detaliczny i dobra konsumenckie oraz użyteczność publiczną.  

Na samym początku

Na decyzję o utworzeniu dedykowanych jednostek w Sii Polska miało wpływ kilka czynników. Obejmowały one m.in. konieczność opracowania, a następnie wdrożenia efektywnej strategii marketingowej i biznesowej w oparciu o potrzeby poszczególnych sektorów oraz skutecznego dzielenia się wiedzą.

– Przed reorganizacją nie było osoby odpowiedzialnej za globalną biznesową strategię rozwoju dla już obsługiwanych branż. W efekcie gromadzenia wiedzy zdobytej podczas współpracy z organizacjami specjalizującymi się w konkretnych dziedzinach było niemożliwe – mówi Ryszard Pytko, Chief Commercial Officer w Sii Polska.

Utworzenie stanowiska Head of Industry okazało się idealnym rozwiązaniem. Zakres powierzonych zadań miał obejmować przygotowywanie planów działania i kompleksowych strategii, szukanie możliwości inwestycyjnych, ocena perspektyw rozwoju, wsparcie wymiany wiedzy, a także budowanie zespołów ekspercki i społeczności w ramach obsługiwanego sektora.

– W wyniku restrukturyzacji mieliśmy okazję poznać tajniki branżowe i opanować nową terminologię, która obecnie pozwala nam dokładnie zrozumieć wymagania naszych klientów. Dzięki współpracy z węższą grupą odbiorców, nasze Sektory mogą odpowiednio przygotować ofertę, w razie potrzeby dodając do niej pożądane produkty i usługi – wyjaśnia Przemysław Włoczkowski, Head of Hi-tech, Electronics & Industrial Engineering Industry w Sii Polska.

Droga do sukcesu Sektorów Sii

Motoryzacja, kolej i aeronautyka

Pomimo pandemii, która miała ogromny wpływ na branżę automotive, Sektor Motoryzacyjny, Kolejowy i Lotniczy, z Szymonem Karasiem na czele, utrzymał silną pozycję rynkową. Kontynuował współpracę z firmą Bombardier i Aptiv oraz innymi liderami branży, którzy korzystają z usług Sii Polska od wielu lat. Od 2020 roku portfolio klientów uległo dywersyfikacji dzięki nawiązaniu współpracy z międzynarodowymi gigantami, takimi jak: Mercedes-Benz, Schaeffler, Merit, Harman, Navblue (część AIRBUS) i Toyota Material Handling.  

– Branża motoryzacyjna jest najważniejszą gałęzią niemieckiej gospodarki, wycenianą na ponad 400 mld euro rocznie. W związku z wyzwaniami, przed którymi stoi sektor, tj. koniecznością odbudowy łańcuchów dostaw po pandemii i rosnącym popytem na pojazdy elektryczne, główne marki motoryzacyjne szukają wiarygodnych partnerów w Europie Środkowo-Wschodniej – a my dysponujemy wiedzą i zasobami, pozwalającymi rozwiązać ich problemy – wyjaśnia Grzegorz Brzostowski, Country Business Lead dla Niemiec i Austrii.

– Przemysł motoryzacyjny jest również głównym filarem gospodarki czeskiej i słowackiej. Dzięki markom takim jak: Škoda, Volkswagen, Peugeot, Toyota, Citroën, Jaguar, Land Rover, Hyundai i Kia, produkującym swoje samochody i części samochodowe w Czechach i na Słowacji, te dwa kraje stały się liderami na rynku międzynarodowym. Dlatego z dumą wspieramy naszych czeskich i słowackich partnerów w dynamicznym rozwoju branży – dodaje Krzysztof Danilewicz, Country Business Lead odpowiedzialny w Sii Polska za region Czech i Słowacji.

Sektor medyczny

W ubiegłym roku prężnie rozwijający się Sektor Medyczny, zarządzany przez Wojciecha Dreschera, Head of Industry w Sii Polska, wygenerował aż 158 mln zł przychodów. Tak imponujący wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia bez 800 ekspertów IT realizujących złożone projekty dla światowych liderów branży medycznej i life science, w tym Qiagen, Bausch Health, BD czy Sonova.  

− Wiele pozytywnych opinii na nasz temat pochodzi z rynku szwedzkiego, czego potwierdzeniem może być na przykład szybki rozwój współpracy z firmami Sartorius i Exoneural − mówi Michael Desmurs, Country Business Lead Nordics.

Jednym z najważniejszych osiągnięć jednostki w 2020 roku było zbudowanie wiedzy eksperckiej w zakresie szeroko pojętej walidacji, oprogramowania urządzeń medycznych, programowania niskopoziomowego oraz bioinformatyki. Kolejnym sukcesem okazało się zdobycie kompetencji produkcyjnych, szczególnie w obszarze Smart Factory w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. Oprócz tego, jednostka z powodzeniem dostarczała kompleksowe usługi w oparciu o cyfrowe terapeutyki lub dedykowane aplikacje i systemy Life Science. Również w tym roku Sektor Medyczny osiągnął kolejny ważny kamień milowy – prestiżowy certyfikat ISO 13485.

Usługi finansowe, bankowość i ubezpieczenia

W roku obrotowym 2019–2020 Sektor Usług Finansowych, Bankowości i Ubezpieczeń, kierowany przez Head of Industry Marcina Stadnika, wygenerował 206 mln zł przychodów, by w kolejnym roku osiągnąć 250 mln zł, zwiększając zaangażowanie specjalistów IT z 700 do ponad 1000 osób w sierpniu 2021 roku. Sukces jednostki opiera się o liczne partnerstwa z największymi grupami bankowymi na świecie, bankami europejskimi oraz większością wiodących banków i towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Dzięki ciągłemu rozwojowi modeli współpracy Sektor bierze coraz większą odpowiedzialność za powierzane obszary, jednocześnie zwiększając korzyści wypracowywane przez zwinne zespoły. Zakres jego usług doradczych rozszerzył się o wsparcie klientów w obszarze systemów ITSM, SAP, Dynamics CRM, Salesforce, RPA oraz inteligentnego pozyskiwania danych i process/task mining. Wśród innych kompetencji specjalistycznych, w które zainwestowała jednostka, znajdują się cyberbezpieczeństwo, Business Intelligence, Agile, Testing oraz BPO (w tym KYC/AML).

Handel detaliczny, logistyka i dobra konsumenckie

Sektor Handlu Detalicznego, Logistyki i Dóbr Konsumenckich zarządzany przez Adriana Golę oferuje szeroki zakres rozwiązań branżowych. E-commerce, PIM, Customer Journey, systemy WMS, automatyzacja magazynowania i pakowania, integracja zarządzania zapasami i zamówieniami oraz EDI to obszary jego specjalizacji od początku działalności. Przez pierwsze kwartały miesięczne przychody jednostki wynosiły około 6 mln zł, aby wzrosnąć o ponad 50% do 13 mln zł w tym roku. Było to możliwe dzięki szerokiej wiedzy ponad 500 ekspertów pracujących w projektach retail, którzy w samym 2021 roku zyskali zaufanie 47 nowych firm. Dołączyły one do grona tak prestiżowych klientów jak: Hapag Lloyd, Kuehne + Nagel, Puma, Reckitt, LPP czy Tikkurila.

Hi-tech, elektronika i inżynieria przemysłowa

Od pierwszych dni istnienia misją Sektora Hi-Tech, Elektroniki i Inżynierii Przemysłowej oraz jego kierownika – Przemysława Włoczkowskiego – było wzmacnianie pozycji rynkowej międzynarodowych firm poprzez technologię. Kryzys COVID-19 udowodnił, że świat biznesu może funkcjonować właśnie dzięki innowacjom. Wbrew oczekiwaniom, w tym trudnym czasie liczba klientów poszukujących wsparcia technologicznego wzrosła. Korzystając z głębokiej wiedzy branżowej i podejścia zorientowanego na klienta, jednostka nie przestała realizować projektów badawczo-rozwojowych i wciąż dostarczała rozwiązania dla sektora. Nieprzerwanie świadczyła usługi z zakresu inżynierii produktów półprzewodnikowych, rozwiązań płatniczych i bezpiecznych transakcji, cyberbezpieczeństwa, IoT, digitalizacji, AI oraz rozwiązań chmurowych, zarówno dla producentów OEM, jak i operatorów sieci komórkowych, stale poprawiając swoje wyniki biznesowe. Oferta Sektora Hi-Tech, Elektroniki i Inżynierii Przemysłowej cieszy się zainteresowaniem marek z całego świata, w tym ze Szwajcarii. 

– Szwajcarię uznaje się za lidera rankingu najbardziej innowacyjnych krajów w Europie. Wiele szwajcarskich firm posiada własne centra badawczo-rozwojowe, ale coraz częściej poszukują one również niezawodnych, wysoko wykwalifikowanych partnerów technologicznych. Z naszych obserwacji wynika, że liczba tych, którzy zwracają się o pomoc do Sii Polska i, co najważniejsze, zostają z nami na dłużej ciągle wzrasta – wyjaśnia Maciej Topczewski, Country Business Lead Switzerland w Sii Polska.

Administracja publiczna, usługi użyteczności publicznej

Sektor Usług Użyteczności Publicznej pod przewodnictwem Marty Przeor, który świadczy usługi w zakresie BI, digital workplace, cyberbezpieczeństwa i systemów ERP, nie zwalnia tempa, osiągając nowe, spektakularne kamienie milowe i generując coraz wyższe przychody. Dzięki zaangażowaniu ponad 160 ekspertów dziedzinowych udało się nawiązać długoterminową współpracę z instytucjami publicznymi, w tym Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Finansów i Centrum e-Zdrowia. Inne duże projekty dotyczyły propozycji i wdrożenia systemów i narzędzi wspierających digitalizację procesów wewnętrznych w SHV Energy, Gaspol i Vestas – powszechnie znanych, wiodących marek w dynamicznie zmieniającym się sektorze energetycznym.  

– Partnerstwa z firmami nordyckimi działającymi w obszarze zielonej energii są dla nas bardzo obiecujące, ponieważ przewiduje się, że w nadchodzących dziesięcioleciach zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii w tym regionie będzie coraz większe. Dla nas oznacza to kolejne projekty technologiczne i nowe, ekscytujące wyzwania, na które wszyscy czekamy – wyjaśnia Michael Desmurs, Country Business Lead Nordics w Sii Polska.

Po prostu nie do zatrzymania

W Sii spoglądamy w przyszłość zdeterminowani, by podbijać nieodkryte obszary technologiczne i nie przegapić żadnych nadarzających się okazji. Pozyskując specjalistyczną wiedzę i oferując klientom długoterminową wartość, jednostki zaplanowały również działania, które pozwolą na rozwój ich usług doradczych w zakresie nowych rozwiązań i pomocy w stawianiu czoła problemom branżowym. Prognozy finansowe dla Sii są bardzo korzystne, przez co oczekiwany jest dalszy rozwój, zwiększenie udziału w rynku i generowanie większych przychodów. 

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami wspierającymi Twoją branżę lub masz pytania dotyczące naszych najnowszych osiągnięć, skontaktuj się z ekspertami Sii. 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?