Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Zostań Project Managerem – nowe szkolenie reskillingowe w ofercie Sii Polska

Już wkrótce rozpocznie się pierwsza edycja kolejnego szkolenia z serii Zostań Specjalistą IT. Tym razem jego uczestnicy podczas 6 dni intensywnego kursu zdobędą wiedzę, która przygotuje ich do pracy na stanowisku Project Managera.

Szkolenie z naciskiem na praktykę

Nowe szkolenie, którego pierwsza edycja rozpocznie się już w grudniu, skierowane jest zarówno do osób pełniących role kierowników projektów, jak i członków zespołów projektowych. Trenerem i autorem programu szkolenia jest Dariusz Wójcicki, Project Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w prowadzeniu złożonych projektów w Polsce i za granicą.

— Tworząc program szkolenia zależało mi na tym, żeby prezentowana wiedza była mocno zakotwiczona w praktyce. Teoria jest potrzebna do zrozumienia domeny Project Managementu, ale należy umieć ją wykorzystać w projekcie, by skutecznie realizować jego cele — mówi Dariusz Wójcicki. — Chcę nauczyć kursantów, jak efektywnie zarządzać projektami oraz jakich technik i narzędzi do tego użyć — dodaje.

Kto sprawdzi się w roli Project Managera?

— To rola, w której świetnie odnajdą się osoby nastawione na osiąganie celów. Dobrze, jeśli do tego mają analityczne podejście, które pozwoli im poprawnie zrozumieć zadanie, nad którym pracują i uporządkować procesy, w które są zaangażowane. Praca Project Managera to praca z ludźmi, dlatego najlepiej sprawdzą się w niej osoby komunikatywne. Cenna jest otwartość na zmiany, kreatywność i chęć rozwoju, bo to stanowisko wymaga stałego poszerzania swojej wiedzy — mówi Dariusz Wójcicki.

Czy warto być Project Managerem?

Project Manager to jedno z nietechnicznych stanowisk, które są bardzo istotne w branży IT. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie wraz z dynamicznym rozwojem sektora technologicznego. — Rola IT w naszym życiu stale się zwiększa, więc naturalnym jest, że będzie rozwijał się też rynek pracy dla osób zarządzających projektami. Coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane projekty będą wymagały osób, które skoordynują i zorganizują pracę zespołów złożonych z technicznych specjalistów — mówi Dariusz Wójcicki. — Wiedza przekazywana na szkoleniu jest jednak na tyle uniwersalna, że absolwenci będą mogli wykorzystać ją w innych niż IT dziedzinach, co dodatkowo zwiększa ich perspektywę na znalezienie nowej pracy. — Dobry Project Manager poprowadzi każdy projekt, niezależnie od tego, jaka technologia jest w nim wykorzystywana. Umiejętności związane z zarządzaniem są wspólne dla wszystkich sektorów — podsumowuje.

Szkolenia dla przyszłych Specjalistów IT

Sii Polska już od kilku lat prowadzi szkolenia reskillingowe, które pomagają rozpocząć karierę w branży IT. Kursy ukończyło już ponad 2 000 osób.

Szkolenia reskillingowe prowadzone są z różnych obszarów IT, takich jak testowanie manualne, testowanie automatyczne, programowanie Front-end oraz Back-end, analizy biznesowe, Scrum oraz UX.

— Widzimy, że osoby uczestniczące w naszych szkoleniach szybko odnajdują się na rynku — mówi Agnieszka Rzeczkowska, Competency Center Manager. — Zależy nam na tym, żeby jak najlepiej przygotować je do pracy w nowym zawodzie, dlatego tworząc programy naszych szkoleń kładziemy duży nacisk na praktyczne umiejętności, których kursanci uczą się od trenerów od lat pracujących w branży IT.

Brzmi ciekawie? Dowiedz się więcej o szkoleniu Zostań Project Managerem oraz o serii szkoleń Zostań Specjalistą IT i zapisz się już dziś!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?