Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

„Zostań Testerem” – szkolenie, które może zmienić ścieżkę kariery o 180 stopni

Ponad 20 edycji szkolenia „Zostań Testerem” w Lublinie i blisko 250 uczestników. Średnia zdawalność egzaminu ISTQB na poziomie 81% i 20 specjalistów, z którymi Sii na stałe nawiązało współpracę. To tylko niektóre z liczb świadczących o dużym sukcesie autorskiego programu szkoleniowego Sii Polska, który w pełni przygotowuje do uzyskania kwalifikacji w zakresie zawodu testera oprogramowania. Skąd taka popularność i wciąż rosnące zainteresowanie ukończeniem kursu?

To najbardziej kompleksowy program szkoleniowy dostępny na rynku. 48 godzin zajęć w trybie weekendowym daje możliwość opanowania podstawowych umiejętności i wiedzy, niezbędnych w zawodzie testera manualnego.

– Szkolenie obejmuje szeroki zakres materiału – od pisania dokumentacji testowej i poznania codziennej pracy testera, po wprowadzenie do języka SQL a nawet podstaw automatyzacji. Dodatkowo, poruszamy również obszary analizy biznesowej czy technicznego języka angielskiego. Gwarantujemy zdobycie kompetencji niezbędnych do rozpoczęcia przygody w IT – mówi Krzysztof Oleszek, Analityk biznesowy i jeden z trenerów szkolenia „Zostań Testerem”.

Kurs skierowany jest zarówno do studentów, absolwentów, ale także osób zainteresowanych zmianą ścieżki kariery. Liczba chętnych często dwukrotnie przekracza liczbę dostępnym miejsc. Szkolenie prowadzą najlepsi specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie testera.

– Jako praktycy kładziemy nacisk na przełożenie wiedzy teoretycznej na jej praktyczne zastosowanie. Każdy z nas pracuje w innych projektach, mających różne stosy technologiczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować szersze spojrzenie na naszą pracę oraz pokazać różne podejścia do rozwiązywania problemów – tłumaczy Remigiusz Bednarczyk, Starszy Inżynier ds. Testów i Analiz oraz jeden z trenerów szkolenia „Zostań Testerem”.

O wyjątkowości kursu i jego realnym przełożeniu na zmianę ścieżki zawodowej świadczą przykłady osób, które po przekwalifikowaniu, do dzisiaj pracują jako testerzy oprogramowania.

– Zanim wzięłam udział w szkoleniu „Zostań Testerem” pracowałam jako położna w szpitalu na oddziale neonatologii oraz w przychodni. Długo myślałam o zmianie, ale blokował mnie strach przed porażką. Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Na początku byłam samoukiem, ale dopiero szkolenie w Sii pozwoliło mi poznać prawdziwy świat IT. Po pozytywnym ukończeniu kursu stałam się już częścią tego świata. Obecnie jestem testerem manualnym w zespole QA w Sii, który jest niezależną jednostką wykonującą testy aplikacji wspieranych przez nasz wewnętrzny dział IT – opowiada Agnieszka Osiecka, Młodszy Inżynier ds. Testów.

– Z zawodu jestem politologiem. Zaraz po studiach pracowałam w agencji PR, później w działach administracji agencji ubezpieczeniowych. Czułam jednak, że żaden z tych kierunków nie jest tym, w którym chciałabym się rozwijać. Z racji tego, że sporo moich znajomych pracuje w IT postanowiłam spróbować swoich sił w testowaniu. Wzięłam udział w szkoleniu „Zostań Testerem”. Było warto! Zdobyłam certyfikat ISTQB i już od półtora roku pracuję jako tester manualny w Sii. Zajmuję się zapewnieniem jakości aplikacji dla klientów zewnętrznych, między innymi dla PUMY, jednego z największym producentów obuwia i odzieży sportowej na świecie – dodaje Anna Marek, Inżynier ds. testów i analiz.

– Zanim rozpoczęłam swoją przygodę z testowaniem pracowałam w sklepie internetowym, gdzie zarządzałam bazą produktów. Wiedziałam, że brakuje mi doświadczenia, aby liczyć na dobry start w IT, dlatego zapisałam się na szkolenie „Zostań Testerem”. To była 7. edycja. Po zdaniu egzaminu ISTQB otrzymałam ofertę pracy od Sii. Obecnie pracuję jako tester manualny w zespole PUMA, gdzie zajmuję się zapewnianiem jakości systemu zarządzania cyklem produkcyjnym. Współpracuję z developerami i analitykami biznesowymi. Prowadzę również rozmowy techniczne dla kandydatów na testerów do naszego projektu – mówi Justyna Ochnio, Inżynier ds. Testów i Analiz.

Od bieżącego roku kursy na testera manualnego prowadzone są również poza Lublinem – w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. W kolejnych miesiącach prowadzone będą także w innych lokalizacjach Sii Polska. Dla osób bardziej zaawansowanych dostępne są również szkolenia, które przygotowują do pracy w roli testera automatyzującego (lokalizacje: Warszawa i Lublin).

Informacje o aktualnych szkoleniach Sii we wszystkich lokalizacjach można znaleźć na stronie firmy w zakładce kariera. Harmonogram bezpłatnych meetupów i warsztatów jest dostępny w dedykowanej grupie na Facebooku.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?