Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Zostań UX Designerem – pierwsza edycja najnowszego szkolenia Sii już za nami. Jak oceniają ją absolwenci?

Zakończyła się pierwsza edycja najnowszego szkolenia z serii Zostań Specjalistą IT, organizowanego przez Praktykę Szkoleniową Sii Polska. Uczestnicy intensywnego, 6-dniowego kursu Zostań UX Designerem zdobyli podstawową wiedzę umożliwiającą im rozpoczęcie pracy w branży IT. Jak wyglądało szkolenie i jak oceniają je absolwenci?

Jak zostać UX Designerem?

Po ponad 150 zrealizowanych szkoleniach z serii Zostań Specjalistą IT i z doświadczeniem prowadzenia zajęć dla 1500 zadowolonych absolwentów, Sii uruchomiło kolejny kurs dla osób, które wiążą swoją przyszłość z branżą technologiczną.

– Zostań UX Designerem to jedno z najnowszych szkoleń w ofercie naszej Praktyki Szkoleniowej. Zostało zaprojektowane tak, żeby przekazać kursantom od podstaw praktyczną i kompleksową wiedzę z obszaru User Experience – mówi Rafał Kwatek, Lider Offeringu i Trener Praktyki Szkoleniowej w Sii Polska. – Stawiamy przede wszystkim na umiejętności praktyczne, a nie tylko na teorię. Chcemy, aby absolwenci mogli rozpocząć pracę w projektach komercyjnych – dodaje.

Autorem programu szkolenia jest Maciej Miłanowski, UX Designer z ponad 8-letnim doświadczeniem, który współpracował z m.in.: Renault, BMW, Toyota, Puma i Epic Games. Na co dzień opracowuje koncepcje UX, dba o funkcjonalność serwisów i usług na podstawie analizy trendów rynku.

– Tworząc program szkolenia Zostań UX Designerem, inspirowałem się najnowszymi trendami w świecie UX – mówi Maciej Miłanowski, Trener i ekspert UX w Sii Polska. – Chciałem, żeby kurs był jak najbardziej przyjazny dla nowych i przyszłych UXowców. W swojej karierze miałem szansę brać udział w dużej ilości projektów prowadzonych dla branżowych liderów, co pozwoliło mi nabyć cenne doświadczenie zawodowe i wiedzę, którą dzielę się ze swoimi kursantami. Dzięki temu prowadzone przeze mnie zajęcia są oparte na rzeczywistych przypadkach i nie jest to jedynie teoria z książek czy tutoriali – dodaje.

Jak kurs oceniają absolwenci?

Uczestnicy szkolenia ocenili zarówno wartość merytoryczną kursu, materiały szkoleniowe, ćwiczenia, jak i samego trenera bardzo wysoko – średnia ocena to 5,00 w skali 1-5. Absolwentów zapytaliśmy też, czy szkolenie spełniło ich oczekiwania, a zdobytą wiedze będą mogli wykorzystać w praktyce.

Co uznali za największą korzyść ze szkolenia?

– Wiedza na temat badań i usystematyzowanie procesu tworzenia aplikacji – Maria Czerwonka

– Możliwość praktycznej nauki podstaw programu Figma oraz wiedza na temat UX – Patryk Pociecha

– Ułożenie sobie w głowie, jak stworzyć portfolio, na co zwracać uwagę przy projektowaniu – Marcel Jasiński

– Dowiedziałem się, jak w praktyce wygląda współpraca z klientem i co należy mu wytłumaczyć, czego klient może nie wiedzieć odnośnie do wireframe’ów i prototypów – Marcin Jakubiak

Kto może zostać specjalistą IT?

W Sii Polska już od kilku lat udowadniamy, że wiedzę niezbędną do rozpoczęcia kariery w IT może zdobyć każdy, niezależnie od doświadczenia czy wykształcenia.

– Prowadzimy szkolenia reskillingowe z różnych obszarów IT, takich jak testowanie manualne, testowanie automatyczne, programowanie Front-end oraz Back-end, analiza biznesowe, Scrum oraz UX. Z naszych szkoleń mogą skorzystać zarówno osoby początkujące, które nie posiadają doświadczenia ani wykształcenia w obszarze IT, jak i osoby, które już pracują w zawodzie i chcą ugruntować swoją wiedzę lub poszerzyć kompetencje, aby lepiej móc odnaleźć się na rynku pracy – mówi Rafał Kwatek.

Sii Polska ułatwia absolwentom kursów z serii Zostań Specjalistą IT zatrudnienie, włączając ich do własnych procesów rekrutacyjnych oraz oferując staże.

– Nasze doświadczenie z wcześniejszych edycji szkoleń pokazuje, że osoby uczestniczące w kursie bardzo szybko odnajdują się na rynku i mają realną szansę na znalezienie dobrej pracy. Ponadto wielu z naszych absolwentów skorzystało z możliwości odbycia stażu w Sii i zasiliło nasz zespół pracując dla największych globalnych marek – mówi Rafał Kwatek.

Dowiedz się więcej o szkoleniu Zostań UX Developerem oraz o serii szkoleń Zostań Specjalistą IT

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?