Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Zwinna transformacja i narzędzia Atlassian – droga do przewagi rynkowej

Sii Polska pomaga organizacjom zmieniać się, stwarzając optymalne warunki do poprawy wydajności i rozwoju nie tylko produktów, ale też całych przedsiębiorstw. Ekspercka wiedza i doświadczenie we wdrażaniu zwinnych praktyk, połączone z narzędziami uznanego partnera, jakim jest Atlassian, usprawniły już pracę wielu klientów firmy, m.in. wiodącej marki sportowej PUMA. – W dzisiejszych czasach by być konkurencyjnym, liczyć się na rynku, potrzeba większej elastyczności, krótszego time-to-market przy zachowaniu wysokiej jakości – mówi Maciej Szostek, Agile & Atlassian Offering Lead w Sii Polska.

Agile właściwym krokiem na drodze do sukcesu

Zdecydowana większość firm musi być dziś zwinna – szybko odpowiadać na zmiany rynkowe, koncentrować się na swoim odbiorcy i produkcie, jednocześnie kontrolując wszystkie ryzyka. Transformacja jest popularnym hasłem, ale bez względu na to, jak ją nazwiemy – cyfrową, DevOps czy po prostu zwinną – u podstaw każdej z nich leży Agile.

– Obserwujemy wciąż rosnące zapotrzebowanie na zmianę podejścia do wytwarzania produktów. Nasi Klienci wiedzą, że w dzisiejszych czasach by być konkurencyjnymi, liczyć się na rynku, potrzebują większej elastyczności, krótszego time-to-market przy zachowaniu wysokiej jakości – mówi Maciej Szostek, Agile & Atlassian Offering Lead w Sii Polska. – Doskonale o tym wiemy, sami realizujemy projekty w wielu sektorach, dostarczając produkty do różnych odbiorców na całym świecie. Dzięki doskonalonemu przez lata know-how, dziś skutecznie wspieramy transformacje cyfrowe na wszystkich poziomach, od pojedynczego zespołu, po całą organizację, uzupełniając je o narzędzia Atlassian. Wykorzystujemy kompetencje dostępne w firmie z zakresu zarządzania projektami i procesami, release managementu, risk managementu, organizacji IT czy service desku, by zaproponować nowatorskie podejście do rozwijania narzędzi Atlassian, automatyzując wiele procesów biznesowych, integrując je z systemami klasy ERP, CRM czy raportowaniem BI – dodaje.

Sii Polska pomaga firmom zmieniać się, stwarzając optymalne warunki do poprawy wydajności i rozwoju nie tylko produktów, ale całych przedsiębiorstw. Centrum Kompetencyjne Agile & Atlassian w Sii pomaga implementować odpowiednio dobrane podejście w każdej organizacji. Dokładna  ocena potrzeb  i  dojrzałości  implementacji  Agile  w  firmie  to  podstawa.  Dzięki  tej  wiedzy  możemy dobrać właściwerozwiązania  w  obszarze  wytwarzania  produktów,  skalowanej współpracy zespołów, aż  po budowę Value Stream w ramach całej firmy. Nasi eksperci wspierają wytwarzanie produktów w oparciu o  Scrum,  najlepsze  praktyki  ITIL,  widoczność  i  przejrzystość  procesów  na  każdym  poziomie  w organizacji. Dla dojrzałych i dużych organizacji proponujemy skalowanie Agile na bazie SAFe.

Transformacja jest procesem długim i złożonym, w jej trakcie potrzeby Klienta ewoluują i mogą okazać się znacznie większym wyzwaniem, niż pierwotnie.

– Jedna z powadzonych przez nas transformacji Agile okazała się wyzwaniem nie tylko dla naszego Klienta, ale również zespołu. Wprowadzanie zmian w międzynarodowej organizacji o ogromnej dynamice, rozproszonych zespołach oraz konieczność dostarczania produktów pozwalających na utrzymanie ciągłości biznesowej i przewagi rynkowej, zdawały się wymianą kół w pędzącym samochodzie – mówi Katarzyna Kulhawik, Program Manager w Sii Polska. – Zdecydowaliśmy się więc na zaprojektowanie i wdrożenie programu pozwalającego na realizację założeń transformacji małymi krokami. Wszystkie nasze działania, zgodnie z podejściem Agile, były monitorowane i adaptowane w taki sposób, by zwrot z inwestycji następował możliwe najszybciej oraz przynosił maksymalną wartość biznesową dla Klienta. Takie podejście stało się kluczem do sukcesu tego projektu – podsumowuje Katarzyna Kulhawik.

Pionierski projekt dla marki PUMA

Agile często postrzegany jest jako skupiony wyłącznie na ludziach, interakcjach między nimi, optymalizacji procesów wytwórczych i produktu. Nie można jednak zapomnieć o narzędziach, które w dobie wszechobecnej cyfryzacji są nie do przecenienia. Sii Polska będąc Złotym Partnerem Atlassian, jako element każdej transformacji uwzględnia wsparcie narzędziowe, oferując doradztwo w doborze rozwiązań adekwatnych do potrzeb, pozwalających stawić czoła wyzwaniom takim jak różnice stref czasowych czy praca w rozproszonych zespołach.

– Nie boimy się wyzwań, dzięki temu jesteśmy pionierami. We współpracy z Atlassian realizujemy unikalne projekty jak np. pierwsze migracje złożonych konfiguracji Jira i Confluence z wersji on-premise do Atlassian Cloud – wskazuje Maciej Szostek.

Jednym z ciekawszych wyzwań była zrealizowana przez ekspertów Sii Polska migracja istniejącej Platformy Atlassian do chmury w projekcie dla marki PUMA.

– Proces zakładał połączenie istniejącej instancji Jira Server z istniejącą instancją Jira Cloud bez utraty danych, przy zachowaniu ciągłości biznesowej oraz uwzględniając techniczne różnice pomiędzy produktami i licznymi dodatkami. Operacja została przez nas przeprowadzona w pełnym zakresie, co uczyniło nas pionierami w skali światowej w tego typu przedsięwzięciach. Dzięki innowacyjności i złożoności procesu, nasza praca została doceniona również przez naszego partnera, firmę Atlassian – wspomina Paweł Jakimiak, Administrator Atlassian w Sii Polska.

Sii Polska jako partner w transformacji

Transformacja to przedsięwzięcie wieloetapowe, nastawione na sukces organizacji. Sii Polska wspiera klientów na każdym etapie – od oceny potrzeb i zaplanowania zmiany, przez szkolenia, wspólne wprowadzanie nowego podejścia, po stałe wsparcie w nowej rzeczywistości.

– Dedykujemy naszych Agile Coachów i Scrum Masterów do codziennej pracy z organizacją, a po zakończeniu okresu największych zmian pozostajemy w stałym kontakcie pomagając kiedy jest to potrzebne i monitorując trwałość efektów. Najlepsze efekty przynosi współpraca od początku do końca, ale pomagamy również firmom w dowolnym punkcie transformacji w uzgodnionym zakresie – podsumowuje Maciej Szostek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?