top-image
WSTECZ

AUTOMATYZACJA PROCESU EWALUACJI PRACOWNIKÓW

W dobie automatyzacji wszelkich procesów funkcjonujących w firmach, w Sii podjęliśmy decyzję o zautomatyzowaniu jednego z głównych procesów HR’owych, jakim jest proces oceny okresowej pracowników. Uruchomiliśmy autorską aplikację dedykowaną do obsługi właśnie tego procesu, której Go-Live miał miejsce w marcu 2016.

Jest to aplikacja zastępująca nam dotychczasową obsługę manualną rozmów okresowych. Zamiast obiegu mailowo-papierowego proces jest obecnie obsługiwany elektronicznie.

Wszelkie powiadomienia o uzupełnieniu formularza, przypomnienie o rozmowie, a również samo uzupełnienie formularza wraz z aktualizacją wymaganych dokumentów odbywa się elektronicznie, w aplikacji, która jest osadzona na Process Portalu.

Jakie korzyści niesie za sobą automatyzacja tego procesu?

Przede wszystkim oszczędność czasu, a ponadto uporządkowanie procesu oraz ułatwienie jego realizacji! Co za tym idzie, mamy możliwość śledzenia rozmów i ich statusów. Nie musimy już drukować formularza po rozmowie, podpisywać, skanować i wrzucać go do systemu. Nie musimy również się zastanawiać, który formularz wysłać do pracownika – wystarczy, że wybierzemy rodzaj rozmowy, a system sam wyśle właściwy formularz do uzupełnienia! Nie musimy już wysyłać maili do wszystkich osób, od których chcemy pozyskać opinię na temat współpracownika – zapytania rozsyłane są automatycznie do osób, które zostaną wybrane w systemie. Ocena pracownika przez Dział Administracji, HR i współpracowników jest bardzo szybka, prosta i intuicyjna. Osoba poproszona o opinię na temat współpracownika może jednym przyciskiem odrzucić prośbę wpisując tylko powód (np. nie znam osoby), a jeśli zdecyduje się na ocenę, zajmuje to dosłownie chwilę.

Jest to zatem narzędzie, które w znaczący sposób ułatwia pracę wielu działom zaangażowanym w proces ocen okresowych, jak i samym pracownikom, a o nich nam przecież przede wszystkim chodzi.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?