top-image
WSTECZ

Badania i diagnozy szybsze niż kiedykolwiek – QIAGEN i Sii Polska w służbie medycyny

Największe ośrodki prowadzące badania nad koronawirusem i diagnostykę raka, czy najbardziej znane na świecie uniwersytety, takie jak Harvard i Uniwersytet Kalifornijski, to tylko niektórzy z klientów QIAGEN. We współpracy z Sii Polska, udało się zintegrować oraz rozwinąć systemy IT, tak by pionierskie rozwiązania firmy QIAGEN trafiały do odbiorców jeszcze szybciej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym walka o poprawę jakości ludzkiego życia jest łatwiejsza i bardziej efektywna.

Wykorzystywane przez klientów rozwiązania QIAGEN zmieniają oblicze współczesnej medycyny. Przykładem może być wprowadzony niedawno na rynek łatwy w obsłudze zestaw testowy do wczesnego diagnozowania koronawirusa, który pozwala personelowi medycznemu przygotować skomplikowane testy wykrywające wirus w mniej niż minutę. QIAGEN dostarcza też zestawy do wyodrębniania RNA, które używane są do badań nad nowymi metodami walki z nowotworami. Dzięki nim naukowcy z całego świata mogą skrócić czas pracy przy stole laboratoryjnym nawet do 8 godzin.

2 miliony próbek do najbardziej zaawansowanych badań

Gdy w grę wchodzi zdrowie i życie, niezawodne systemy odgrywają kluczową rolę. Dlatego głównym celem Sii Polska i QIAGEN  było zwiększenie efektywności, skali i wygody tworzenia oraz zamawiania materiałów badawczych, wysyłanych do największych instytucji naukowych na świecie, aby diagnozowanie  pacjentów oraz analityka laboratoryjna mogły być przeprowadzane jeszcze szybciej i sprawniej.

Dedykowany zespół ekspertów Sii i QIAGEN przebudował m.in. platformę do wyszukiwania i tworzenia produktów używanych do zaawansowanych badań medycznych  – GeneGlobe. Jest to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które pozwala zrealizować kompleksowo cały projekt eksperymentu badawczego, od konfiguracji lub dostosowywania produktów, po analizę otrzymanych danych. Nowa nawigacja umożliwia znalezienie odpowiedniego produktu zaledwie w trzech krokach, a algorytmy projektowe pozwalają stworzyć praktycznie dowolny składnik niezbędny do badań. Liczba możliwych konfiguracji to ponad dwa miliony próbek, dzięki czemu zrealizowane może zostać każde, nawet najbardziej wymagające zadanie.

– Korzystając z GeneGlobe naukowcy mogą dowolnie konfigurować elementy zamówienia, więc są w stanie stworzyć zupełnie nowy, unikatowy produkt, idealnie dopasowany do specyfiki swojej pracy – mówi Paweł Pawłow, Tech Lead w projekcie GeneGlobe.

Polscy inżynierowie wspierają laureatów nagrody Nobla

– Każdego roku naukowcy, którzy zostają laureatami nagrody Nobla w dziedzinie chemii i biologii, korzystają z produktów QIAGEN. „Praca w biotechnologii jest niezwykle fascynująca i pełna wyzwań, ponieważ łączy w sobie elementy inżynierii i programowania – mówi Maciej Fojtar, Product Line Manager w QIAGEN.

– Specjalistom Sii Polska projekty realizowane dla QIAGEN dostarczyły wielu wyzwań technologicznych. „Przy budowaniu produktu konieczna była integracja z wieloma istniejącymi systemami, takimi jak SAP, Salesforce, czy Hybris, które wymagały zaimplementowania ponad 50 interfejsów i współpracy wielu rozproszonych działów – mówi Marcin Jagielski, Analityk IT w QIAGEN.

Projekty z obszaru  integracji i rozwoju systemów IT to tylko niektóre z realizowanych wspólnie przez Sii i QIAGEN. Inżynierowie Sii Polska zajmują się również analizą danych, data science, analizą obrazu, pracują też w powstałych na potrzeby projektów laboratoriach, w których oprogramowanie jest testowane bezpośrednio na kolejnych prototypach sprzętu. Jedno z nich zostało zbudowane specjalnie na potrzeby projektu we wrocławskim biurze Sii Polska.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę w innowacyjnej, wyjątkowej branży zapoznaj się z ofertami pracy w Sii – https://sii.pl/oferty-pracy/.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?