SharePoint

Budowanie procesów biznesowych z WEBCON BPS

10 czerwca, 2016 0
Podziel się:

SharePoint umożliwia tworzenie kilku podstawowych przepływów pracy z użyciem gotowych szablonów, jak np. zatwierdzenie dokumentu, lub zebranie uwag i opinii użytkowników. Przepływy można też tworzyć i modyfikować posługując się dodatkiem SharePoint Designer, jednak może dojść do sytuacji, w której narzędzie to okaże się niewystarczające. Praktyka SharePoint Sii, jako partner firmy WEBCON, tworzy dedykowane przepływy pracy przy pomocy innowacyjnego rozwiązania WEBCON BUSINESS PROCESS SUITE. Oto krótkie podsumowanie produktu obejmujące korzyści, jakie niesie ze sobą decyzja o zakupie licencji.

WEBCON BPS oferuje przyjazny dla użytkownika, wielojęzyczny interfejs, który jest dostępny nie tylko z poziomu portalu Microsoft SharePoint, ale także poprzez urządzenia mobilne. System posiada graficzny edytor procesów biznesowych, umożliwiający projektowanie formularzy, kroków i ścieżek przejścia obiegów, które obsłużą nawet najbardziej skomplikowane procesy w organizacji. Co więcej, WEBCON nie wykorzystuje silnika workflow platformy Microsoft SharePoint, dzięki czemu zapewnia większą wydajność i elastyczność oraz zdecydowanie niższe koszty rozwoju i bieżącej administracji.

WEBCON BPS funkcjonalność platformy

Architektura funkcjonalna rozwiązania przedstawiona została na poniższym schemacie:webd

Główne funkcjonalności rozwiązania:

 • Wykorzystanie portalu Microsoft® SharePoint® jako interfejsu użytkownika końcowego ułatwia pracownikom używanie rozwiązania, pozwalając jednocześnie w znacznym stopniu dostosować wygląd i zachowanie systemu.
 • WEBCON Business Process Suite wykorzystuje autorski silnik workflow, odpowiedzialny za poprawną i wydajną obsługę zdarzeń i interakcji. Zastosowanie dedykowanej bazy danych Microsoft® SQL Server® do przechowywania danych dokumentów oraz statusu przebiegu procesów pozwala sprawnie obsłużyć tysiące użytkowników końcowych i miliony dokumentów.
 • Dwukierunkowa integracja z systemami klienta oraz Active Directory, a także dostępność interfejsu programistycznego i pełnej dokumentacji bazy danych systemu.
 • Wykorzystanie dedykowanych skanerów znacząco przyspiesza proces wprowadzania dokumentów do systemu. Skany mogą być dołączane ręcznie na etapie rejestracji dokumentu lub automatycznie na podstawie kodów kreskowych.
 • Obsługa drukarek i czytników kodów kreskowych jedno- i dwuwymiarowych pozwala znakować dokumenty, ułatwiając ich późniejszą identyfikację w obrębie systemu.
 • Zestaw web partów pozwala w prosty sposób tworzyć listy zadań i dokumentów, monitorować postęp procesów i związane z nimi wskaźniki efektywności (KPI) oraz wizualizować informacje w postaci wykresów.

webcn

 • Mechanizm OCR (optycznego rozpoznawania znaków) umożliwia późniejsze wyszukiwanie fraz w treści dokumentów oraz zapewnia automatyzację rejestracji dokumentów w systemie.
 • Obsługa faxów i skrzynek mailowych ułatwia rejestrację korespondencji i faktur, eliminując konieczność drukowania przesyłek.
 • Integracja z Microsoft Exchange zapewnia łatwą notyfikację użytkowników końcowych oraz automatyczną aktualizację kalendarzy i list zadań.
 • Interfejs WEBCON Business Process Suite Mobile Access pozwala przeglądać dokumenty znajdujące się w systemie, akceptować je lub delegować związane z nimi zadania do współpracowników z poziomu dedykowanych aplikacji dostępnych dla systemów: iOS, Android, Windows.

webcn bps

Jeżeli przepływy pracy dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb są tym, czego szukasz, skontaktuj się z Sii Polska i poznaj więcej szczegółów dotyczących naszej oferty z zakresu tworzenia i modelowania procesów biznesowych.

Kategorie: SharePoint
Iga Koprowska
Autor: Iga Koprowska
Pracuję w praktyce SharePoint jako Technical Writer. To dość nietypowe zajęcie dla studentki filologii angielskiej, ale to właśnie na uniwersytecie dowiedziałam się o tym zawodzie i postanowiłam wykorzystać umiejętności językowe, by trudne rzeczy przedstawiać w prosty sposób :)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Zostaw komentarz