Salesforce

Dlaczego właśnie Salesforce?

3 sierpnia, 2016 0
Podziel się:

Co sprawia, że Salesforce zyskuje coraz więcej klientów? Oto 7 głównych zalet platformy w chmurze

INNOWACJA

Salesforce to pierwszy CRM w całości funkcjonujący w chmurze. W ciągu 17 lat od jego premiery urósł do rangi globalnego lidera na rynku CRM, wyprzedzając rozwiązania SAP, Oracle czy Microsoft. Z każdym rokiem rozwijają swoje aplikacje o nowe funkcjonalności, do najbardziej innowacyjnych można zaliczyć pełną mobilność aplikacji oraz Salesforce Clouds – aplikacje out-of-the-box.

NO SOFTWARE

Zarówno do użytkowania jak i budowania aplikacji Salesforce wymaga jedynie przeglądarki i dostępu do internetu. Nie musimy instalować żadnych programów ani wtyczek aby używać aplikacji. Ekrany aplikacji wyświetlają się jako strony internetowe, a wszystkie akcje procesowane są bezpośrednio na serwerach Salesforce. Nie musimy też instalować żadnych środowisk programistycznych do tworzenia aplikacji. Strony, komponenty, klasy możemy pisać w Developer Console, dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej.

Clouds animated - Salesforce

OUT-OF-THE-BOX

Salesforce, oprócz swojego sztandarowego CRM, oferuje tzw. Clouds – gotowe do wdrożenia aplikacje o różnych profilach. W ofercie znajdziemy chmury do zarządzania sprzedażą – Sales Cloud, obsługi ticketów z service desku – Service Cloud, zarządzania marketingiem firmy – Marketing Cloud, automatyzacji marketingu – Pardot, a także bardziej wyspecjalizowane, jak Health Cloud do innowacyjnego zarządzania pacjentami i ich komunikacji z lekarzami.

CENY

Salesforce oferuje 4 licencje: Starter, Professional, Enterprise i Unlimited. Pierwsza z nich pozwala na tworzenie podstawowych aplikacji, a każda kolejna dokłada dodatkowe funkcjonalności, przydatne/niezbędne w rozwiniętych projektach. Ceny to kolejno $25, $65, $150 i $300 miesięcznie za jednego użytkownika. Przykładowo, kompletny CRM out-of-the-box obsługujący 20 użytkowników to koszt $18000 rocznie – bez żadnych dodatkowych kosztów w postaci kupna i utrzymania serwerów czy kupna i wdrożenia aktualizacji. Na marginesie, każdy może założyć konto Developer na własny użytek, które nie posiada wielu ograniczeń i co najważniejsze, jest dożywotnio darmowe.

Smartwatch - Salesforce

INTEGRACJA

Salesforce jest nie tylko platformą desktopową, pozwala na łatwą integrację z urządzeniami mobilnymi, takimi jak tablety, smartfony a nawet smartwatche. Proces rozpoczęty w pracy na komputerze stacjonarnym możemy kontynuować w drodze do domu na smartfonie, a dokończyć w domu na tablecie – jedynym warunkiem jest podłączenie do internetu. Same aplikacje mogą integrować się z sieciami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Twitter. Warto wspomnieć też o ścisłej integracji Salesforce z Heroku – platformą aplikacyjną w chmurze, obsługującą wiele języków programowania, Java, Python czy PHP.

BEZPIECZEŃSTWO

Z punktu widzenia aplikacji, dane można zabezpieczać na wiele sposobów na różnych poziomach: całych obiektów, specyficznych rekordów, pojedynczych pól czy konkretnych użytkowników systemu. Jeśli chodzi o dane same w sobie, są one przechowywane w postaci zaszyfrowanej na serwerach Salesforce, które rozmieszczone są w ponad 6 centrach danych w Ameryce, Azji i Europie.

Sii Salesforce Academy - Salesforce

Oprócz szkoleń wewnętrznych, Sii organizuje również szkolenia zewnętrzne, przygotowujące do zawodu Developera Salesforce

ŁATWOŚĆ WYSZKOLENIA

Wyszkolenie osoby, mającej podstawową wiedzę z zakresy programowania, tj. pojęcie na temat OOP, algorytmiki i baz danych, zajmuje 2-3 tygodnie. Znajomość Javy i SQL jest dodatkowym atutem, który jeszcze bardziej przyśpieszy proces nauki. Po takim szkoleniu (już) developer Salesforce jest w stanie pisać i rozwijać własne aplikacje, a w niedługim czasie także pracować nad bardziej rozbudowanymi projektami.

Kategorie: Salesforce
Kamil Murawski
Autor: Kamil Murawski
Salesforce Sales Specialist, zarządza sprzedażą usług Salesforce w Praktyce CRM. Wcześniej Developer Salesforce z kilkuletnim doświadczeniem, pracował w Sii dla klienta w walidowanym projekcie o zasięgu globalnym.

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości

    Zostaw komentarz