Sii Polska

SII UKRAINE

SII SWEDEN

  • Szkolenia
  • Kariera
Dołącz do nas Kontakt
Wstecz

Sii Polska

SII UKRAINE

SII SWEDEN

Wstecz
logo

Centralny punkt wsparcia IT tysięcy pracowników Saint-Gobain  

Brak stabilnego wsparcia i jasnych procedur 

Procesy User Support w Saint-Gobain w Polsce były rozproszone i nieefektywne. Brak spójnych procedur utrudniał pracownikom dostęp do pomocy, obniżał satysfakcję użytkowników i spowalniał działania operacyjne. Lokalne działy IT były dodatkowo obciążone drobnymi incydentami, zamiast koncentrować się na strategicznych zadaniach.  

Aby zapewnić Support Service 24/7 zgodne z najlepszymi praktykami ITIL (zestawem standardów zarządzania usługami IT), objąć nim zakłady produkcyjne w Polsce oraz wdrożyć Field Support w głównym zakładzie, firma zdecydowała się na restrukturyzację dotychczasowego, nieefektywnego działu User Support.  

Całość realizacji tego projektu powierzono Sii Polska, dzięki jej wyspecjalizowanym ekspertom z Service Desk & User Support CC, jednego z Centrów Kompetencyjnych Sii Polska. 

WDROŻENIE CENTRALNEGO MODELU SERVICE DESK

Eksperci Sii Polska przejęli odpowiedzialność za obszar wsparcia IT, projektując i wdrażając nowy, ujednolicony model obsługi. 

Zakres działań w projekcie obejmował: 

  • Przeprowadzenie audytu usług i procesów IT we wszystkich spółkach grupy zlokalizowanych w Polsce 
  • Wdrożenie rozwiązania VPBX z IVR – wirtualną centralę z interaktywnym menu, systemem kolejkowania zgłoszeń i przydzielaniem priorytetów 
  • Zapewnienie zdalnego wsparcia IT w trybie 24/7/365, opartego na SLA i mierzalnych wskaźnikach KPI 
  • Uruchomienie wsparcia lokalnego (on-site support) w głównym zakładzie produkcyjnym 
  • Zapewnienie zdalnego wsparcia infrastruktury (L2), zintegrowanego z zespołem on-site klienta 

WSPARCIE IT 24/7 I ODCIĄŻENIE LOKALNYCH ZESPOŁÓW

Nowy model Service Desk umożliwił Saint-Gobain dostęp do niezawodnego wsparcia IT w trybie 24/7 i pełną przejrzystość jakości usług dzięki utrzymaniu zdefiniowanych SLA i KPI. Pracownicy zyskali centralny punkt kontaktu (SPOC, single point of contact), co przyspieszyło rozwiązywanie problemów, a gromadzenie wiedzy w centralnej bazie pozwoliło na efektywniejsze rozwiązywanie powtarzalnych incydentów. Odciążenie lokalnych zespołów umożliwiło koncentrację na priorytetowych inicjatywach biznesowych, a współpraca z Sii Polska zaowocowała zbudowaniem silnej i długofalowej relacji partnerskiej. 

NAJWAŻNIEJSZE REZULTATY

  • Centralny punkt kontaktu (SPOC) dla pracowników klienta, dostępny w trybie 24/7 
  • Wsparcie IT dla ponad 3 500 pracowników w Polsce 
  • Utrzymanie zakładanych wskaźników SLA i KPI w niemal 30 lokalizacjach 
  • Utworzenie i utrzymanie centralnej bazy wiedzy (Knowledge Base) 
  • Realizacja działań o charakterze przekrojowym   

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Twój plik

Załączony plik:
  • file_icon Created with Sketch.

Dopuszczalne pliki: doc, docx, pdf. (maks. 5MB)
Prześlij plik w formacie DOC, DOCX lub PDF
Maksymalny rozmiar przesłanego pliku to 5 MB
Plik jest pusty
Załącznik nie został dodany

W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności .

Twoja wiadomość została wysłana

Zapoznamy się z treścią Twojej wiadomości i skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe

Przepraszamy, coś poszło nie tak i Twoja wiadomość nie została dostarczona

Odśwież stronę i spróbuj ponownie. Skontaktuj się z nami, jeśli problem się powtórzy

Przepraszamy, ale wybrany plik wygląda na uszkodzony i nie możemy go przetworzyć.

Spróbuj przesłać inną kopię lub nową wersję pliku. Skontaktuj się z nami, jeśli problem wystąpi ponownie.

Przetwarzanie...

Änderungen im Gange

Wir aktualisieren unsere deutsche Website. Wenn Sie die Sprache wechseln, wird Ihnen die vorherige Version angezeigt.

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden zur englischen Version der ausgewählten Seite weitergeleitet.

Möchten Sie fortfahren?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?