top-image
WSTECZ

Programowanie dla najmłodszych wspiera firma Sii

W ramach akcji CSR firma Sii przekaże wybranym wrocławskim szkołom podstawowym zestawy edukacyjne klocków Lego. Sprzęt umożliwi dzieciom  naukę podstaw programowania i inżynierii. Dodatkowo, firma przeszkoli nauczycieli, jak w pełni wykorzystać Lego na lekcjach z uczniami. Akcja jest prowadzona przez wrocławski oddział firmy.

Trzy szkoły podstawowe, które znalazły się w projekcie to placówki zgłoszone przez pracowników Sii. Szkoły zostały zweryfikowane pod względem zaangażowania i motywacji do współpracy.

Wybranym placówkom przekażemy zestawy Lego WeDo 2.0, które doskonale sprawdzają się w nauce programowania, a jednocześnie dają uczniom dużo zabawy. Aby zajęcia były prowadzone na odpowiednim poziomie, nauczyciele ze szkół biorących udział w akcji już 6 maja będą uczestniczyć w specjalnym szkoleniu. Nasza inicjatywa jest długofalowym projektem. W każdym semestrze ponad tysiąc dzieci będzie korzystać ze sprzętu. Mamy nadzieję, że inne firmy IT pójdą w nasze ślady  – mówi Paweł Maksymczak, dyrektor Sii Wrocław.

Nauczyciele biorący udział w warsztatach z Lego nauczą się, jak obsługiwać sprzęt oraz poznają scenariusze zajęć, które będą mogli przeprowadzać w ramach lekcji. Edukacyjne zestawy klocków pomagają w rozwoju umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw programowania i inżynierii.

Akcja edukacyjna jest także prowadzona wewnątrz firmy. Dzieci pracowników Sii Wrocław od marca biorą udział w cyklicznych zajęciach z programowania. Wrocławski oddział Sii od kilku lat wspiera także wrocławskie ZOO. Firma jest pomysłodawcą, twórcą i sponsorem aplikacji – mobilnej mapy wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?