top-image
WSTECZ

Odnajdź swoją drogę do rozwoju – poznaj naszych ekspertów i ich elastyczne ścieżki kariery

Sii Polska nie ma jednej właściwej drogi rozwoju. Elastycznie ścieżki kariery pozwalają pracownikom na kształtowanie swojej przyszłości w oparciu o predyspozycje i ambicje, a narzędzia takie jak Job Changer czy dedykowana strona w firmowym Intranecie usprawniają proces zmiany roli.

Misją Sii Polska jest identyfikowanie i rozwijanie jej najlepszych pracowników, dlatego firma daje możliwość indywidualnego podejścia do rozwoju pracownika, w zależności od jego potrzeb, ambicji i predyspozycji. W Sii do wyboru mamy kilka wariantów, m.in. ścieżkę managerską związaną bezpośrednio z rozbudową biznesu i pracą z klientem, ścieżkę eksperta technicznego czy zarządzanie działami i procesami wewnętrznymi firmy. Praca w każdym z tych obszarów rządzi się swoimi prawami, jednak łączy je wspólny przepis na sukces – odnalezienie pasji w codziennym usprawnianiu pracy organizacji. 

Szybką zmianę projektu umożliwia pracownikom aplikacja Job Changer, a tym najbardziej ambitnym firma proponuje dodatkowe inicjatywy, jak specjalistyczne szkolenia czy program mentorski. W rozwój firmy można angażować się też na wiele innych sposobów.

Biznesowa ścieżka managerska

Jednym ze strategicznych celów Sii Polska jest ciągły rozwój biznesu i wygrywanie z konkurencją. To tutaj do akcji wkraczają Liderzy Sii  menadżerowie sprzedaży, pre-sales i zarządzający dostarczaniem projektów. Osoby, które lubią kontakt z ludźmi, dobrze czują się w negocjacjach i pracy z klientem mogą rozwijać się w kierunku stanowisk menadżerskich w Dziale Sales i PSD. Ci liderzy to kluczowi pracownicy Sii. Jak wygląda praca z ich perspektywy i co robią na co dzień?   

 Do moich codziennych obowiązków należą zadania typowo projektowe (…). Są to także działania pre-sales, polegające na badaniu potrzeb naszych sprzedawców i obecnych klientów. Zwłaszcza ta ostatnia część daje mi dużo satysfakcji  mówi Maciej Jagielski, Delivery Manager w Sii Polska. 

  Na co dzień prowadzę procesy rekrutacji, podpisuję umowy z pracownikami, organizuję wydarzenia, odpowiadam za udział w spotkaniach branżowych, zajmuję się powierzchnią biurową, budżetem, obiegiem dokumentacji i co najważniejsze szukaniem projektów wewnątrz firmy, które mogliby wykonywać pracownicy z Sii Białystok. Część z tych obowiązków to dla mnie nowość, ale cieszę się, że mogę je wykonywać, bo dzięki temu się rozwijam  zdradza Barbara Piekarska, Regional Manager najmłodszego oddziału firmy.

Zarządzanie procesami i zespołami wewnętrznymi Sii 

Na pracowników działów backoffice’owych Sii czeka szereg możliwości rozwoju w obszarze administracji, HR, rekrutacji, zarządzania zmianami w organizacji, kontrolingu, zakupów, marketinguwsparcia prawnego czy wewnętrznego działu IT i service deskDziały te często współpracują ze sobą, aby wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania biznesowe, mając wpływ na działanie całej organizacji.  

 Praca Product Ownera jest odpowiedzialna, ponieważ w dużej mierze to on odpowiada za efekt końcowy, czyli produkt, który jest dostarczany klientowi. Z drugiej strony odczuwam ogromną radość, kiedy pracownicy chętnie korzystają z aplikacji, w tworzeniu których brałam udział – mówi Joanna Karpowicz, Product Owner kilku wewnętrznych aplikacji z obszaru HR, kontrolingu, kadr i płac, m.in. aplikacji Job Changer. 

Sebastian Połeć, który swoją ścieżkę kariery w Sii rozpoczynał od pracy w Service Desk, a następnie przez stanowisko Product Ownera został Project Managerem, przyznaje  Jest to ciężki kawałek chleba, niosący ze sobą wiele wyzwań i ogromną odpowiedzialność, ale wynagradzający wszystko satysfakcją, możliwością rozwoju osobistego i współpracą z najlepszymi specjalistami z różnych obszarów IT.

Ścieżka ekspercka 

Osoby, które są specjalistami w  wybranej dziedzinie mogą podążać ścieżką ekspercką i pogłębiać swoją wiedzę w sprecyzowanym obszarzeWiąże się to z doskonaleniem i zdobywaniem kompetencji w ​danym zakresie, a także rozwojem stanowiskowym, aby dzięki wiedzy i umiejętnościom, móc stać się autorytetem i wspierać merytorycznie pozostałych pracowników. Możliwości rozwoju w kierunku eksperta w Sii jest wiele. Począwszy od działów back office, gdzie Asystent ds. Office Managementu może budować bazę wiedzy w stronę Specjalisty ds. administracji i rozliczeń, a Talent Acquisition Specialist w stronę Rekrutera, po zespoły techniczne i rozwój testera manualnego w stronę developera testów, analityka biznesowego czy programisty.  

Ścieżki te mogą się również przeplatać – możliwy jest także rozwój horyzontalny.  

 Czułam, że potrzebuję zmiany i będzie to dobry moment na wejście w nowy obszar. Myślałam o specjalizacji z pogranicza biznesu i IT, np. o analizie biznesowej, brałam pod uwagę także testowanie (…). Z perspektywy czasu uważam, że testowanie było dobrym wyboremwiele musiałam się wtedy nauczyć. (…) Obecnie sporą frajdę sprawia mi tłumaczenie technicznych zagadnień innym – mówi Agata Szwichtenbergktóra zaczynała pracę w Sii jako rekruterka, otrzymała kredyt zaufania od kolegów z Sii oraz klienta i stanęła po drugiej stronie jako Inżynierka ds. Testów i Analiz.

Wystarczy kilka kliknięć, aby rozpocząć proces zmiany 

Aplikacja Job Changer to kolejny krok w realizacji misji Sii: Power PeoplePotrzebna zmiana projektu, działu, technologii czy lokalizacji pracy wewnątrz firmy, bez konieczności zewnętrznej rekrutacji? Nic prostszego! Wystarczy złożyć wniosek w aplikacji, odbyć rozmowę z przedstawicielem lokalnego działu HR, podczas której poruszane są oczekiwania oraz kompetencje pracownika, a następnie czekać na wewnętrzne oferty.  

 Od wysłania wniosku do rozmów z nowym klientem minęły około 2-3 tygodnie. (…) Przejście było bardzo płynne. Dodatkowo miałem poczucie, że zostawiam zespół z osobą dobrze przygotowaną, która da sobie radę – mówi Daniel Dumowski, Inżynier ds. testów i analiz, któremu zmiana projektu dała motywację do dalszej nauki i umożliwiła pracę w środowisku anglojęzycznym. 

 Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z rozwiązania, jakim jest zmiana projektu poprzez aplikację Job Changer. W 2019 roku wpłynęło ponad 370 wniosków o zmianę projektu – to ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie w latach poprzednich. Firma nie spoczywa jednak na laurach. W lipcu tego roku udostępniona pracownikom została dodatkowa strona wewnętrznego portalu, poświęcona ścieżkom kariery i możliwościom rozwoju w firmie. Dzięki temu dostęp do nich jest jeszcze prostszy.

Dodatkowe inicjatywy rozwojowe 

Zmiana ścieżki kariery to nie jedyna droga do pogłębiania swojego doświadczenia Sii  w ofercie dla swoich pracowników i współpracowników firma ma wiele dodatkowych inicjatyw, z których można skorzystać. W Sii funkcjonuje Praktyka Szkoleniowa, w ramach której eksperci rozwijają się jako trenerzy. Ponadto, specjaliści dzielą się swoją wiedzą również poprzez artykuły na firmowym blogu (BlogerSii). W firmie działa też Program Mentoringowy dla wszystkich managerów i osób z najwyższą oceną pracy (Top Gun). Dzięki temu programowi pracownicy mogą rozwijać się pod skrzydłami doświadczonych Liderów Sii i wzrastać na ich następców. Praktyka pokazuje, że zarówno Mentor jak i jego podopieczny Mentee zyskują dzięki udziałowi w programie nową wiedzę, perspektywę i inspirację. 

Sii na pracowników czeka wiele wyzwań związanych z rozwojem zawodowym – od tych związanych z codzienną pracą, po te zmierzające w stronę długofalowego budowania swojej drogi. 

 Bardzo cenne jest to, że w Sii mamy wiele ścieżek kariery. Na pewno każdy w firmie zna osoby, które awanse mają już za sobą. Przed zmianą można z nimi porozmawiać, co się zmieniło, co ich zaskoczyło, z czego są zadowoleni. Nie każdy z góry ma pomysł na siebie nie każdy jest pewny swoich najmocniejszych stron. W firmie można wesprzeć się zarówno narzędziami, jak i doświadczeniem starszych kolegów i koleżanek – mówi Patryk Święczkowski, który w Sii pełnił role Senior Developera i Technical Leadera, a obecnie pracuje jako Solution Architect i jednocześnie dzieli się wiedzą z innymi podczas szkoleń i konferencji, a także angażuje w działania marketingowe oraz HR. Patryk docenia elastyczne ścieżki kariery w Sii.

Dołącz do zespołu Sii Polska, sprawdź nasze oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?