top-image
WSTECZ

Szkolenia online w Sii Polska – wygodny i skuteczny sposób na rozwój kompetencji

Sii Polska rozszerzyło swoją ofertę o kilkanaście nowych terminów szkoleń online w języku polskim i angielskim. Aktualnie w tym trybie prowadzone są zajęcia m.in z obszarów PRINCE2®, ITIL®, Scrum Master, Scrum Product Owner, AgilePM®, czy ISTQB. Wszystkie kursy zdalne są równie efektywne jak te prowadzone w tradycyjnej formule, dzięki zestawowi dobrych praktyk, opracowanych przez ekspertów Sii.

Prowadzone przez doświadczonych trenerów szkolenia online są wygodną i w pełni wartościową formą nauki, a narzędzia, z których korzysta firma, pozwalają uczestnikowi zdobywać wiedzę jak na zajęciach stacjonarnych. Najlepszym dowodem na to, że zmiana formuły warsztatów nie wpływa na jego atrakcyjność ani efektywność, są wysokie oceny przeprowadzonych w ostatnich tygodniach przez Praktykę Szkoleniową Sii kursów online.

Dobre praktyki w prowadzeniu szkoleń online

Dzięki zastosowaniu rozwiązań technologicznych, takich jak Microsoft Teams, uczestnicy nie tylko widzą i słyszą trenera, ale również mogą prowadzić rozmowy na czacie, udostępniać dokumenty, współpracować w podgrupach w wydzielonych przestrzeniach wirtualnych czy obserwować wirtualną tablicę, która zastępuje klasyczny flipchart.

Każdy z uczestników ma możliwość zadawania pytań, zarówno głosowo, jak i z wykorzystaniem czatu. W trakcie zajęć trener wydziela sesje Q&A (pytania i odpowiedzi), by dodatkowo omówić pojawiające się wątpliwości.

Szkolenia realizowane są dla grup nie większych niż 10 osób, dzięki czemu możliwa jest pełna interakcja między uczestnikami oraz indywidualny kontakt z każdym z nich. Uczestnicy mają do dyspozycji dedykowany pokój wirtualny, tzw. „coffee room”, który służy swobodnym rozmowom podczas przerw i wymianie luźnych informacji.

Wśród dobrych praktyk, które stosuje Sii, jest między innymi podział klasycznych 2 lub 3-dniowych szkoleń na sesje 3-4 godzinne, realizowane w odstępach czasu, co pozwala utrzymać uczestnika w procesie szkoleniowym przy równoczesnej realizacji innych obowiązków.

Praca w środowisku wirtualnym wymaga zastosowania innego podejścia. Sesje tematyczne są krótsze (około 50 minut) i po każdej następuje przerwa. Uczestnicy uczą się w krótszych interwałach czasowych i mają dużo różnorodnych ćwiczeń (pytania, case study, gry, testy, analizy przypadków), co nie tylko pomaga utrzymać koncentrację, ale również sprawia, że zajęcia są ciekawsze.

Doświadczenie w pracy w środowiskach wirtualnych i sprawdzone narzędzia

Sii Polska oraz współpracujący z nią trenerzy od lat działają w trybie zdalnym. Trenerzy są praktykami wywodzącymi się z biznesu i na co dzień pracują jako konsultanci i wdrożeniowcy. Mają duże doświadczenie w pracy w środowiskach wirtualnych i rozproszonych, a używane podczas szkoleń narzędzia są naturalnym elementem ich pracy.

Aplikacja Microsoft Teams, powszechnie wykorzystywana do prowadzenia szkoleń online, od wielu miesięcy używana jest w Sii do codziennej komunikacji między pracownikami. To nowoczesna usługa oparta na chmurze, która  pozwala na organizację wideokonferencji, wymianę wiadomości błyskawicznych i plików. MS Teams jest narzędziem bardzo intuicyjnym i prostym w obsłudze, dodatkowo każdy trener przed rozpoczęciem szkolenia objaśnia możliwości i funkcjonalności używanych narzędzi, a w trakcie całego szkolenia pomaga rozwiązywać ewentualne problemy.

Nowe ścieżki szkoleniowe

Obok zmiany formuły dotychczasowych warsztatów, odpowiadając na potrzeby klientów, eksperci Sii Polska opracowali nowe, dedykowane ścieżki szkoleniowe dla zespołów, firm i pojedynczych pracowników. Skupiają się one na szczególnie istotnych aktualnie kwestiach:

  • Jak pracować w zespole rozproszonym?
  • Jakie narzędzia i techniki pomagają realizować zadania zdalnie?
  • Jak być efektywnym na home office?

Aby dowiedzieć się więcej o nowych szkoleniach Sii Polska, sprawdź ofertę Praktyki Szkoleniowej Sii.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?