top-image
WSTECZ

Pierwsza edycja konferencji BI Connected za nami!

6 października we Wrocławiu odbyła się pierwsza konferencja Sii w całości poświęcona Business Intelligence. Uczestnicy wysłuchali 9 prezentacjach przekrojowo poruszających tematykę najnowszych technologii z zakresu BI.

Konferencja BI Connected skierowana była do doświadczonych developerów i konsultantów Business Intelligence. Wydarzenie rozpoczął, reprezentujący Sii, Maciej Grabowski wprowadzając wszystkich obecnych w tematykę projektowania i zasilania hurtowni danych za pomocą ETL. Następnie wystąpił znany w środowisku BI Łukasz Grala z sesją dotyczącą zaawansowanej analizy danych w SQL Server przy użyciu R i Python.

Przekrój tematów był bardzo szeroki. Prezentacje dotyczyły m.in. Data Vault 2.0, Azure Notebooks, Power BI czy wykorzystania mechanizmów In-memory w SQL Server. Wystąpienia techniczne przeplatane były prezentacjami pokazującymi Business Intelligence z innej strony, jak sesja prof. Jacka Cypryjańskiego o tytule „Dlaczego w Polsce dzieci rzadziej rodzą się w weekendy i inne prawidłowości dotyczące dat urodzeń na podstawie bazy PESEL”.

Konferencja była także okazją do networkingu, dyskusji technicznych i spotkania branży. Uczestnicy mieli również możliwość porozmawiania z przedstawicielami Centrum Kompetencyjnego Business Intelligence działającego w Sii o projektach BI realizowanych przez firmę. – Wysoki poziom merytoryczny prezentacji, goście z całej Polski i ciekawe dyskusje w przerwach wydarzenia – pierwszą edycję BI Connected zdecydowanie możemy uznać za udaną. Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za udział w konferencji oraz mamy nadzieję, że będzie jeszcze niejedna okazja do spotkania w podobnym, a nawet szerszym gronie – mówi Jacek Biały, kierownik Centrum Kompetencyjnego Business Intelligence w Sii.

Organizatorem konferencji BI Connected była firma Sii – czołowy dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce. Spółka posiada obecnie 12 oddziałów i zatrudnia ponad 3700 inżynierów.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?