top-image
WSTECZ

Programuj, majsterkuj, baw się i ucz, czyli warsztaty LOFI Robot z robotyki dla najmłodszych!

Warsztaty z robotyki, które zainspirują Twoje dziecko i rozpalą w nim pasję do najnowszych technologii i programowania. Mowa o zajęciach z robotyki z LOFI Robot, akcji zawdzięczającej swój początek jednemu z pracowników Sii Polska, Mateuszowi Małkowi, który zgłosił swój pomysł do inkubatora wolontariatu – Sii Power Volunteers.

Unikalne podejściu do kwestii technologii, całkowicie odrębne od programu dydaktycznego szkół, sprawia, że akcja cieszy się dużą popularnością. Dzieciaki biorące udział w warsztatach dostają niepowtarzalną szansę zabawy i nauki przez programowanie. Do tej pory odbyły się 2 cykle warsztatów, składających się łącznie z 8 zajęć, skierowanych do dzieci i młodzieży.

Inicjatywa zaczęła się od spotkań na poziomie podstawowym, dzięki czemu najmłodsi mieli możliwość zapoznania się z całkowicie nowymi dla nich technologiami. Mogli majsterkować przy tworzonych przez siebie urządzeniach i nauczyć się podstaw kodowania. Większość dzieci podczas zajęć po raz pierwszy w życiu skonstruowała prawdziwego robota!

Duże zainteresowanie i sukces przeprowadzonych zajęć, zmotywowały Mateusza Małka do ruszenia z kursem na poziomie zaawansowanym, tym razem z wykorzystaniem serwomotorów oraz programowania Arduino i Scratch. Co więcej, zdecydował się poszerzyć swoją inicjatywę i przeprowadzić lekcje pokazowe dla starszych klas uczniów szkół podstawowych.

Także przedszkola zainteresowały się warsztatami, dzięki czemu również najmłodsi dostali szansę zapoznania się ze światem robotów i robotyki. Pod koniec kwietnia odbyły się 3 lekcje pokazowe w jednym z poznańskich przedszkoli. Inicjatywa wzbudziła duże zainteresowanie, dlatego w okresie wakacyjnym, planowany są kolejne zajęcia – w podpoznańskiej miejscowości Szamotuły.

Mamy jeszcze jedną dobrą informację dla wszystkich zainteresowanych tematem programowania dla najmłodszych! Już 27 maja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędzie konferencja programistyczna dla dzieci, która jest częścią światowego ruchu devoxx4kids. To wyjątkowa okazja dla dzieciaków na pierwszy kontakt z programowaniem – wszystko w formie zabawy. Jedną z osób, która zadba o merytoryczne zaplecze wydarzenia, jest właśnie Mateusz Małek pracownik Sii Polska i organizator warsztatów z LOFI Robot.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?