top-image
WSTECZ

Sii dzieli się najlepszymi praktykami podczas Agile & Automation Days 2017

Już 9-10 października, w Krakowie odbędzie się konferencja Agile & Automation Days. Jedną z prelegentek będzie Anastasiia Naboikina starszy inżynier ds. testów w Sii, która podzieli się swoją wiedzą z zakresu efektywnego zarządzani zadaniami testowymi w zespołach wielofunkcyjnych.

Przedstawiamy sylwetkę prelegentki, która opowie o tym, czego możecie się spodziewać podczas prezentacji:

„Obecnie coraz więcej firm zmienia swoje podejście do prowadzenia projektów na Agile. Biznes nie czeka – ustalając napięte terminy i szybkie tempo pracy. W takich okolicznościach nie pozostaje nam nic innego jak tylko się dostosować.

Jak radzić sobie ze zmianą? Którą drogą pójść? Jak poradzić sobie z ciągłą presją? Na te tematy postaram się odpowiedzieć podczas mojej prezentacji. Nie jestem Scrum Masterem, ani trenerem Agile – jestem inżynierem do spraw testów oprogramowania. Jestem perfekcjonistką i nie znoszę, gdy moja praca jest źle zorganizowana. Dlatego doskonalenie procesów testowych to moje hobby.
Pracowałam w różnych środowiskach waterfall i big bang , a także próbowałam swoich sił w różnych rolach. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystuję do poprawy procesu testowego w projektach. Teraz chciałam podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie.

Wyobraźcie sobie zespół bez testerów, lub z bardzo małym zaangażowaniem specjalistów ds. jakości. Nie ma możliwości rozszerzenia zespołu, a Release zbliża się wielkimi krokami i oczywiście nie można go przełożyć. W takiej sytuacji możemy się spodziewać pewnych symptomów: opóźnienia dostaw oprogramowania, nieoczekiwanych zmian w wymaganiach, długich i powtarzających się ciągle testów regresji, braku lub ograniczonej kontroli jakości. Jest jednak sposób na ograniczenia tych niekorzystnych zjawisk w projekcie – jest nim stworzenie wielofunkcyjnych zespołów.

Podczas mojej prelekcji postaram się udowodnić, że warto zastosować takie podejście. Oczywiście nie ma jednego remedium na wszystko i mogą pojawić się pewne problemy, takie jak opór ze strony biznesu lub problemy techniczne. Większość sceptyków mówi, że zmiana podejścia nic nie zmieni, a zwiększą się jedynie koszty i spadnie efektywność zespołu. Nie zgadzam się z tymi argumentami. Rozwiązaniem jest tu skrupulatne planowanie, kontrola i ciągła poprawa procesu testowania.

Jak zapewnić pełną przejrzystość procesu testowego w zespołach wielofunkcyjnych i odpowiedzieć argumentami na sceptyczne uwagi? Tego dowiecie się podczas mojej prezentacji”.

Zapraszamy wszystkich na prelekcję Anastasii Naboikiny, która będzie mieć miejsce 9.10.2017, podczas pierwszego dnia Agile & Automation Days 2017 w Krakowie.

Więcej informacji na temat prelegentki, wydarzenia oraz program można znaleźć na stronie Agile & Automation Days.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?