top-image
WSTECZ

Sii – największa umowa najmu w Trójmieście

Łączna powierzchnia nowego biura Sii po podpisaniu umowy wynosi 2700 m2. Firma zajmie 3 piętro połączonych budynków Olivia Point i Olivia Tower. Dzięki temu Sii będzie funkcjonować na jednej kondygnacji, bez konieczności przechodzenia pomiędzy piętrami. To już czwarte powiększenie powierzchni biurowej firmy. Początkowo, w 2008 roku, Sii wynajmowało biuro o powierzchni 80m2 w wieżowcu na ul. Heweliusza, gdzie wraz ze wzrostem wynajmowała kolejne metry kwadratowe. W 2010 roku firma podjęła decyzję o zmianie biura na Biała-Office. Ze względu na olbrzymi dynamizm wzrostu firma ostatecznie przeniosła się do OLIVIA GATE, gdzie wynajęła powierzchnię biurową o początkowej wielkości 1200 m2, a po około roku łączna wielkość biura osiągnęła 1800 m2.
Jesteśmy najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmą IT w Polsce. W wyborze budynku skupiamy się przede wszystkim na dogodnej dla inżynierów i klientów  lokalizacji, nowoczesnej infrastrukturze i systemach bezpieczeństwa  oraz przyjaznych warunkach dla naszych pracowników. Nowa powierzchnia w budynkach Point i Tower będzie w naszej ocenie spełniać wszystkie te warunki. – powiedział Michael Desmurs, dyrektor gdańskiego oddziału Sii.

– Firma Sii rozważała różne opcje, ostatecznie jednak zdecydowała się na kontynuowanie rozwoju  w Olivia Business Center. Powiększenie powierzchni Sii wiąże się z relokacją w ramach parku biurowego do zupełnie nowych powierzchni biurowych, które będą przygotowywane pod aktualne potrzeby Sii.– powiedział Mariusz Wiśniewski, szef biura CBRE w Trójmieście.

Sii to najszybciej rozwijająca się firma świadcząca usługi outsourcingu IT i inżynierii w Polsce. Zatrudnia ponad 1300 inżynierów. Wspiera klientów w zakresie analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą oraz integracji i utrzymania systemów. Spółka Sii znalazła się na 15 miejscu na prestiżowej liście Europe’s 500 – najszybciej rozwijających się prywatnych przedsiębiorstw w Europie.

Oddział Sii w Gdańsku zatrudnia już ponad 420 pracowników i tym samym jest jednym z trzech największych pracodawców z sektora IT na Pomorzu. Gdański oddział  rekrutuje miesięcznie średnio 15 specjalistów. Firma poszukuje inżynierów na wszystkich poziomach zaawansowania w kompetencjach technicznych – od studenta do Kierownika Projektu z wieloletnim stażem. Pomimo bardzo dynamicznego wzrostu firma nadal  stawia na te same wartości, które od początku istnienia Sii sprawiają, że firma jest pracodawcą docenianym przez pracowników. Zadowolenie to znajduje potwierdzenie w ogólnopolskich badaniach. W  zestawieniach tygodnika „Computerworld” w 2012 i 2013 Sii otrzymała tytuł Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce. W maju 2013 znalazła się też wśród 50 najlepszych pracodawców IT w Polsce w badaniu TOP 50 „IDEAL EMPLOYER” 2013 Student Survey.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?