top-image
WSTECZ

Sii Polska wspiera walkę z kryzysem poprzez zaawansowane rozwiązania do automatyzacji procesów produkcyjnych

Centrum Kompetencyjne Usług Inżynieryjnych Sii Polska współpracuje ze światowymi liderami branży automatyki przemysłowej przy realizacji dużych projektów z zakresu programowania i uruchamiania PLC oraz robotów. Opracowane rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji pomogą firmom w walce z kryzysem COVID-19.

Kryzys wywołany pandemią COVID-19 zmienia oblicze procesów produkcyjnych na całym świecie. Sektor inżynierii przemysłowej jest zmuszony do wdrażania nowych rozwiązań, gwarantujących efektywność biznesową produkcji oraz bezpieczeństwo osób w nią zaangażowanych.

– Nasi partnerzy często dostrzegają potencjał współpracy z Sii Polska w związku z naszą silną, ugruntowaną pozycją na polskim rynku, zdobytą dzięki wieloletniemu opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań automatyzujących. Dzięki 15-letniemu doświadczeniu i ponad 150 wysoko wykwalifikowanym inżynierom z Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych Sii Polska jesteśmy sprawdzonym wyborem dla klientów z branży automatyki przemysłowej. Oprócz elastyczności, szybkiej fazy ramp-up i ramp-down oraz 1000 m2 własnej hali montażowej, oferujemy naszym klientom rozwiązania Smart Factory – digitalizację procesów produkcyjnych zgodnie z koncepcją Industry 4.0 – mówi Agnieszka Hayashida, Business Manager w Sii Polska.

Niezawodny partner w sytuacji kryzysowej

Dzięki zaangażowaniu i wiedzy inżynierów Sii Polska kolejni klienci, w tym KUKA Assembly & Test GmbH, doceniają jakość usług świadczonych przez firmę.

Sii Polska dało się poznać jako kompetentny i niezwykle elastyczny partner, posiadający silny, fachowy zespół. Nasza współpraca ma na celu realizację wyznaczonego celu, a przy okazji jest niezwykle sympatyczna. Sii Polska ma znaczący wkład w sukces firmy KUKA, ponieważ postępujące prace przynoszą dobre wyniki – mówi Kim Fiedler, Concept Engineer Controls w KUKA Assembly & Test GmbH. – Dzięki współpracy z Sii Polska zyskaliśmy uczciwego partnera, oferującego wysoką jakość, dotrzymującego terminów i oczywiście pozwalającego na optymalizację kosztów. Elastyczność jest również bardzo istotna. Sii Polska to duża organizacja o wielu specjalizacjach. To właśnie jej wielkość zapewnia wysoki stopień elastyczności. Warto również wspomnieć o wewnętrznej kontroli jakości dla oprogramowania PLC – dodaje.

– Sukces mniejszych projektów realizowanych we współpracy z Sii Polska w 2019 roku motywuje nas do nawiązywania bliższych relacji biznesowych. Dzięki szerokim możliwościom, jakie oferuje nam Sii Polska, możemy realizować nasze projekty szybciej i efektywniej kosztowo. Zwracamy się z każdym problemem do jednej kompetentnej osoby kontaktowej – wszystkie zgłoszenia są obsługiwane szybko i profesjonalnie. W przyszłości planujemy rozpoczęcie większej liczby kompleksowych projektów we współpracy z jednym dostawcą, a Sii Polska postrzegamy jako bardzo solidnego partnera – mówi Dirk Klingenberg, Procurement Manager w KUKA Assembly & Test GmbH.

Jak zmienia się sektor produkcyjny?

W związku z kryzysem, fabryki i firmy produkcyjne przechodzą znaczące zmiany. Pozostanie elastycznym, jednocześnie posiadając kontrolę nad procesami produkcyjnymi, jest kluczem do efektywnego zarządzania produkcją.

– Fabryki decydują się na transformację procesów i wdrażają najnowocześniejsze technologie – mówi Przemysław Włoczkowski, Head of Hi-tech, Electronics and Industrial Engineering Industry w Sii Polska. – Potrzebują wsparcia, chociażby w obszarze konserwacji predykcyjnej, rozwiązań Connected Worker, inteligentnego planowania, cyfrowych bliźniaków (digital twin) i wielu innych. Zespoły kierownicze poszukują specjalistów ze świeżym spojrzeniem – inżynierów i techników oraz narzędzi do zarządzania i rozwiązywania zgłoszeń i wirtualnej pomocy klientom. W nowoczesnych fabrykach istnieje możliwość realizacji procesów produkcyjnych niezależnie od czynników zewnętrznych, takich jak niedobory i zmiany cen produktów i usług, zamknięcie granic czy kwarantanna pracowników. Wiodące firmy produkcyjne wdrażają koncepcję Smart Factory, aby digitalizować i robotyzować produkcję – dodaje.

Jak wpłynąć na branżę, dostarczając rozwiązania Smart Factory jak największej liczbie beneficjentów? Współpraca z globalnymi dostawcami OEM stwarza takie możliwości za sprawą produkowanych przez nich robotów przemysłowych i systemów automatyzujących o wielu zastosowaniach. Tego typu maszyny są wykorzystywane w różnych sektorach, między innymi przy tworzeniu linii produkcyjnych i montażowych, np. silników samochodowych. Właśnie te obszary stanowią przedmiot współpracy Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych Sii z producentami.

Sii Polska automatyzuje produkcję samochodów hybrydowych

Ostatni projekt Sii Polska z zakresu automatyzacji produkcji w sektorze motoryzacyjnym dotyczył trzech linii produkcyjnych przekładni dla klienta końcowego. Oprócz elastycznego podejścia, Sii Polska zaproponowało narzędzia, które gwarantują utrzymanie właściwej jakości tworzonego oprogramowania. W rezultacie klient wybrał ją jako firmę realizującą projekt w oparciu o programowanie PLC i robotów, docelowo dotyczący uruchomienia linii produkcyjnej dla samochodów hybrydowych w dwóch lokalizacjach – USA i Niemczech.

– Stworzyliśmy trzy linie obejmujące około 30-40 robotów. Dzięki zaangażowaniu inżynierów Sii Polska klient może realizować swoje projekty szybciej, efektywnie kosztowo i z zapewnieniem wewnętrznej kontroli jakości dla oprogramowania PLC – mówi Kamil Korziuk, Delivery Manager w Sii Polska.

– Spoglądamy w przyszłość, aby stać się wiarygodnym, długoterminowym partnerem liderów sektora automatyki przemysłowej. W szczególności zależy nam na przekonaniu naszych partnerów do programu Sii: Road to Smart Factory wraz z pełną gamą narzędzi umożliwiających digitalizację procesów. Począwszy od analizy bieżących procesów, zarówno pod kątem sprzętu, jak i oprogramowania, a skończywszy na zdefiniowaniu wszystkich działań niezbędnych do osiągnięcia założeń Industry 4.0, integrujemy narzędzia do monitorowania parametrów i automatyzacji procesu gromadzenia danych. Następnie analizujemy procesy produkcyjne z wykorzystaniem zarchiwizowanych danych i wizualizacji produkcji, systemów HMI, ANDON i SCADA, aby przygotować się do kolejnego kroku, jakim jest wdrożenie aplikacji do zarządzania produkcją i kontroli procesów. Kompletne rozwiązania Smart Factory oznaczają autonomiczną reakcję dzięki konserwacji predykcyjnej, Business Intelligence, rozwiązaniom w chmurze i hurtowniom danych. Wdrożenie jest korzystne zarówno dla firm, jak i ich klientów końcowych – mówi Przemysław Grzanka, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych w Sii Polska.

Inżynierowie Sii Polska opracowują zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, pomagając światowym liderom w walce z wyzwaniami wywołanymi przez kryzys COVID-19. Rozwój technologiczny z całą pewnością przyniesie korzyści całej branży, bez względu na lokalizację.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie Sii Polska, odwiedź naszą stronę i skontaktuj się z nami!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?