top-image
WSTECZ

Sii sponsorem konferencji 4Developers Gdańsk

4Developers to wydarzenie cieszące się duszą popularnością i poważaniem w branży IT. W tym roku odbędzie się pierwsza w historii trójmiejska edycja konferencji, podczas której Paweł Czapiewski z Sii opowie o zastosowaniach Integrity Greenhills’a.

4Developers to największy Festiwal Technologiczny w Polsce, podczas którego spotyka się cała społeczność IT. Wydarzenie co roku gromadzi setki uczestników: programistów, architektów, testerów, koderów, team leaderów, managerów i studentów związanych z IT. Skierowane jest do wszystkich osób związanych z branżą technologiczną – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

18 września 4Developers po raz pierwszy odbędzie się w Gdańsku i będzie to pierwsza edycja poza Warszawą. Sii, lider branży technologicznej i usług inżynieryjnych, jest sponsorem tego wydarzenia. Organizatorzy zadbali o różnorodność i merytorykę wystąpień. Program gdańskiej edycji 4Developers odzwierciedla oczekiwania uczestników. To, jakie ścieżki powstaną w poszczególnych regionach, pozwoli stworzyć mapę technologiczną kraju i ocenić zapotrzebowanie lokalnego rynku na specjalistów z poszczególnych obszarów.

Prelegenci będą się prezentować w ramach czterech ścieżek tematycznych: .NET, C++, App Arch i Soft Skills. Będzie można posłuchać takich ekspertów, jak Marcin Hoppe, Guy Davidson, Mateusz Pusz, Piotr Stapp, Odin Holmes, Piotr Gankiewicz, Konrad Kokosa, Adam Sitnik czy Paweł Czapiewski z Sii, który opowie o budowaniu bezpiecznych aplikacji wbudowanych czasu rzeczywistego z zastosowanie Integrity Greenhills’a.

Prezentacja jest opisem studium przypadku tworzenia demo z zastosowaniem Integrity firmy Greenhills. Demo miało za zadanie zilustrować wybrane możliwości tego systemu operacyjnego czasu rzeczywistego, używanego w najbardziej krytycznych obszarach. Zostało stworzone w oparciu o zabawkowy tor samochodowy i rozszerzone o dedykowany hardware. Całość sterowania realizuje autorska aplikacja uruchamiana w rozproszonym środowisku czasu rzeczywistego. Demo pokazuje m.in. możliwości komunikacji Vehicle-to-Vehicle i Vehicle-to-Infrastructure, jak i wizualizacji stworzonej z użyciem frameworka QT. W trakcie wykładu omówiona zostanie architektura systemu, użyty hardware i największe wyzwania jakie pojawiły się w trakcie realizacji projektu. Scharakteryzowany zostanie toolchain użyty do tworzenia aplikacji. Zostaną również zademonstrowane przykładowe kody źródłowe, ilustrujące pracę z omawianym systemem operacyjnym.

Idea wydarzenia to tworzenie przestrzeni sprzyjającej aktywności specjalistów – wymianie wiedzy i doświadczeń członków społeczności IT. Jednak 4Developers to dużo więcej niż wykłady. To także świetna okazja, by wyjść poza strefę wykładową i w swobodnej atmosferze spotkać się z doświadczonymi specjalistami i pasjonatami IT.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia na stronie https://gdansk.4developers.org.pl/.

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?