top-image
WSTECZ

Szkolenia „Zostań Specjalistą IT” – zdobądź niezbędną wiedzę, aby rozpocząć pracę w IT

Zastanawiasz się nad pracą w branży IT? Chciałbyś się przekwalifikować, ale nie wiesz od czego zacząć? W Sii Polska już od kilku lat udowadniamy, że wiedzę niezbędną do rozpoczęcia kariery w IT może zdobyć każdy, niezależnie od aktualnego doświadczenia czy wykształcenia. Z ponad 50 zrealizowanymi szkoleniami i 500 przeszkolonymi osobami, z sukcesem uruchamiamy kolejne edycje szkoleń z serii „Zostań Specjalistą IT”. Sprawdź, jak może rozpocząć się Twoja kariera w tej branży.

Które stanowisko będzie dla mnie najlepsze?

Czy jesteś skrupulatny i spostrzegawczy?

To dwie cechy dobrego testera, który podczas swej pracy musi wykazać się dokładnością i systematycznością, ponieważ jego celem jest przetestowanie aplikacji, aby wskazać jej wszystkie mocne i słabe strony. Osoba na tym stanowisku współpracuje zarówno z programistami, jak i z klientem, tworząc dla niego scenariusze testowe aplikacji.

A może myślisz nieszablonowo i lubisz zagadnienia techniczne?

Developer nie zajmuję się tylko programowaniem. Osoba na stanowisku developera wdraża nowe funkcjonalności i tworzy koncepcje ich działania. Podczas swojej pracy musi wykazać się nie tylko zdolnościami technicznymi, ale także samodzielnym planowaniem, by zaprezentowane funkcjonalności jak najlepiej spełniły wymagania klienta.

Czy łatwo rozwiązujesz problemy i wyróżniasz komunikatywnością?

Każdy dobry analityk biznesowy charakteryzuje się wysokimi umiejętnościami personalnymi, z uwagi na pośredniczenie w komunikacji pomiędzy biznesem a działem IT. Analityk „tłumaczy” z języka biznesowego na techniczny opisując rzeczywistość z wykorzystaniem odpowiednich modeli oraz notacji, do czego potrzebna jest zarówno odpowiednia wiedza, jak i umiejętności miękkie.

Lubisz uczyć oraz pomagać innym usprawnić swoją pracę?

To właśnie Scrum Master pomaga zespołowi uporać się z problemami oraz uczy i rozwija go, aby ten działał jak najbardziej wydajnie. Rolą Scrum Mastera jest nieustanne bycie wsparciem dla zespołu, zatem najważniejsze są umiejętności miękkie, a także znajomość metodyk zwinnych oraz cyklu wytwarzania oprogramowania.

Jak zdobyć kompetencje?

Jak widać, pracę w IT znajdą nie tylko osoby posiadające techniczną wiedzę. Istnieje wiele ścieżek rozwoju, w których odnajdą się zarówno osoby o predyspozycjach technicznych, jak i interpersonalnych. Wzięliśmy to pod uwagę przygotowując nasz cykl szkoleń „Zostań Specjalistą IT”, który pozwala zdobyć wiedzę oraz umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery w IT.

Szkolenia adresowane są zarówno do osób początkujących:

  • które nie posiadają doświadczenia ani wykształcenia IT,
  • studentów, absolwentów różnych kierunków studiów,
  • które swoją przyszłość chcą związać z zawodem testera, developera, analityka biznesowego, czy Scrum Mastera.

jak również do osób, które już pracują w zawodzie i chcą:

  • ugruntować swoją wiedzę,
  • zdobyć certyfikat potwierdzający kompetencje,
  • nabrać nowych umiejętności praktycznych oraz poszerzyć swoją wiedzę.

Odpowiednią dla siebie ścieżkę rozwoju znajdą tu zarówno osoby techniczne (tester, developer), jak i te, które w swojej pracy chcą skupić się na relacjach i pracy z ludźmi (analityk biznesowy, Scrum Master).

Dlaczego warto szkolić się z Sii?

Oferujemy kursy przygotowujące do pracy na stanowisku młodszego specjalisty IT w różnych obszarach. Szkolimy przyszłych testerów (manualnych i automatyzujących), developerów (Java, Python i Front-end), a od niedawna także analityków biznesowych oraz Scrum Masterów.

Naszymi trenerami są doświadczeni specjaliści – nasi pracownicy, którzy na co dzień realizują projekty dla polskich i zagranicznych klientów.

Realizujemy kursy zarówno w formule stacjonarnej, jak i online, która staje się coraz popularniejsza. Dzięki temu również osoby mieszkające poza lokalizacjami, w których organizujemy kursy stacjonarne, mogą uczestniczyć w naszych szkoleniach. Kursy online zwiększają też nasze bezpieczeństwo w dobie pandemii. Dodatkowo pozwalają przygotować się do pracy w online’owym i rozproszonym zespole, co w dzisiejszych czasach staje się coraz częstszą praktyką.

Czasem wśród naszych kursantów poszukujemy nowych pracowników. Aktualnie już ponad 50 przeszkolonych przez nas osób znalazło pracę w Sii.

Do tej pory zrealizowaliśmy już ponad 50 kursów z cyklu „Zostań Specjalistą IT”. Najlepszym dowodem na to, że robimy to dobrze, są opinie uczestników naszych szkoleń:

„Super podejście do każdej osoby, spokojnie wytłumaczone każde zadanie czasami nawet kilka razy. Naprawdę super szkolenie.”

Bartosz Wójcik, Zostań Testerem Online

„Cudowna atmosfera. Po samodzielnym przeczytaniu sylabusie miałam mętlik w głowie a po 2 dniach z trenerką wszystko było jasne. Bardzo dobrze przygotowany trener, pomagał i podchodził indywidualnie do każdego.”

Anna Królak, Zostań Testerem – Wrocław

„Żadnych zastrzeżeń, a wręcz przeciwnie! Szkolenie bardzo mi się podobało i żałuję trochę, że tak krótko trwało. Prowadzący bardzo dobry, widać, że podchodzi z pasją do tego co robi. Mam nadzieję, że po ukończeniu szkolenia będę miał szansę na znalezienie pracy w zawodzie programisty.”

Paweł Dąbrowski, Zostań Developerem Java

Dowiedz się więcej o naszych kursach

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?