top-image
WSTECZ

Tegoroczna edycja meet-upu Women in IT dla pasjonatek nowych technologii pobiła rekordy popularności

188 uczestniczek wysłuchało prezentacji 16 ekspertek z Sii, które zapewniły 12 godzin merytorycznych wystąpień w sześciu miastach Polski – tak można w skrócie podsumować drugą edycję meet-upu Women in IT. Bezpłatne bilety rozeszły się w przeciągu kilku dni.

Druga edycja meet-upu technologicznego, dedykowanego pasjonatkom IT, odbyła się 22 marca w sześciu biurach firmy Sii – w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 188 kobiet. Ekspertki Sii dzieliły się praktyczną wiedzą z zakresu z programowania, Agile, Business Intelligence oraz testowania, a jakość wystąpień była oceniana bardzo wysoko.

– Sii stawia na obecność i rozwój kobiet w IT. Ogromne zainteresowanie meet-upem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wolne miejsca we wszystkich miastach skończyły się po zaledwie kilku dniach, od rozpoczęcia zapisów, co wskazuje na wysokie zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia – mówi Martyna Kalicka, jedna z organizatorek Women in IT w Sii Warszawa.

Przekrój tematów wybranych przez prelegentki był bardzo szeroki. W Gdańsku Anna Szopińska, Kierownik ds. zarządzania dostarczaniem usługi, wyjaśniła „Jak (nie) robić projektów w Agile/Scrum”. W Łodzi, Joanna Goss, Koordynator testów, odpowiedziała na pytanie „Czy tester jest zawsze czarną owcą w projekcie?”. Jednym z tematów w Krakowie był „Scrum w projektach niescrumowych” w wykonaniu Marleny Bielak, Młodszego Kierownika Projektów, a w Warszawie pasjonatki nowych technologii mogły dowiedzieć się więcej na temat „Project Management – Release Management podobieństwa i różnice” według Małgorzaty Kotlarskiej-Wąsacz, Kierownika ds. projektów. We Wrocławiu Dobrochna Żuk, Inżynier ds. testów, podzieliła się swoją wiedzą z perspektywy „Testerki w Scrumie”. W Katowicach Alicja Smolnik, Inżynier ds. oprogramowania, wyjaśniła od czego warto zacząć w prelekcji „O rzeczach, które chciałabym wiedzieć zanim zaczęłam programować”.

Women in IT powered by Sii to jedno z wielu wydarzeń organizowanych przez Sii w celu wymiany wiedzy. W oddziałach firmy odbywają się liczne szkolenia i cykliczne spotkania, prowadzone przez ekspertów Sii. Firma dofinasowuje także indywidualne pasje w ramach projektu Programu Sponsoringu Pasji.

– Wspieramy pracowników naszej firmy nie tylko na poziomie wymiany wiedzy, ale i w obszarze ich zainteresowań. Na Program Sponsoringu Pasji przekazaliśmy w ubiegłym roku 300 tys. złotych. Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji i jestem przekonana, że tym razem dostaniemy wnioski dotyczące jeszcze bardziej niezwykłych pomysłów – tłumaczy Katarzyna Domańska, Kierownik ds. CSR w Sii.

Kolejna edycja już wkrótce!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?