top-image
WSTECZ

„Zostań Testerem” – szkolenie, które może zmienić ścieżkę kariery o 180 stopni

Ponad 20 edycji szkolenia „Zostań Testerem” w Lublinie i blisko 250 uczestników. Średnia zdawalność egzaminu ISTQB na poziomie 81% i 20 specjalistów, z którymi Sii na stałe nawiązało współpracę. To tylko niektóre z liczb świadczących o dużym sukcesie autorskiego programu szkoleniowego Sii Polska, który w pełni przygotowuje do uzyskania kwalifikacji w zakresie zawodu testera oprogramowania. Skąd taka popularność i wciąż rosnące zainteresowanie ukończeniem kursu?

To najbardziej kompleksowy program szkoleniowy dostępny na rynku. 48 godzin zajęć w trybie weekendowym daje możliwość opanowania podstawowych umiejętności i wiedzy, niezbędnych w zawodzie testera manualnego.

– Szkolenie obejmuje szeroki zakres materiału – od pisania dokumentacji testowej i poznania codziennej pracy testera, po wprowadzenie do języka SQL a nawet podstaw automatyzacji. Dodatkowo, poruszamy również obszary analizy biznesowej czy technicznego języka angielskiego. Gwarantujemy zdobycie kompetencji niezbędnych do rozpoczęcia przygody w IT – mówi Krzysztof Oleszek, Analityk biznesowy i jeden z trenerów szkolenia „Zostań Testerem”.

Kurs skierowany jest zarówno do studentów, absolwentów, ale także osób zainteresowanych zmianą ścieżki kariery. Liczba chętnych często dwukrotnie przekracza liczbę dostępnym miejsc. Szkolenie prowadzą najlepsi specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie testera.

– Jako praktycy kładziemy nacisk na przełożenie wiedzy teoretycznej na jej praktyczne zastosowanie. Każdy z nas pracuje w innych projektach, mających różne stosy technologiczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować szersze spojrzenie na naszą pracę oraz pokazać różne podejścia do rozwiązywania problemów – tłumaczy Remigiusz Bednarczyk, Starszy Inżynier ds. Testów i Analiz oraz jeden z trenerów szkolenia „Zostań Testerem”.

O wyjątkowości kursu i jego realnym przełożeniu na zmianę ścieżki zawodowej świadczą przykłady osób, które po przekwalifikowaniu, do dzisiaj pracują jako testerzy oprogramowania.

– Zanim wzięłam udział w szkoleniu „Zostań Testerem” pracowałam jako położna w szpitalu na oddziale neonatologii oraz w przychodni. Długo myślałam o zmianie, ale blokował mnie strach przed porażką. Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Na początku byłam samoukiem, ale dopiero szkolenie w Sii pozwoliło mi poznać prawdziwy świat IT. Po pozytywnym ukończeniu kursu stałam się już częścią tego świata. Obecnie jestem testerem manualnym w zespole QA w Sii, który jest niezależną jednostką wykonującą testy aplikacji wspieranych przez nasz wewnętrzny dział IT – opowiada Agnieszka Osiecka, Młodszy Inżynier ds. Testów.

– Z zawodu jestem politologiem. Zaraz po studiach pracowałam w agencji PR, później w działach administracji agencji ubezpieczeniowych. Czułam jednak, że żaden z tych kierunków nie jest tym, w którym chciałabym się rozwijać. Z racji tego, że sporo moich znajomych pracuje w IT postanowiłam spróbować swoich sił w testowaniu. Wzięłam udział w szkoleniu „Zostań Testerem”. Było warto! Zdobyłam certyfikat ISTQB i już od półtora roku pracuję jako tester manualny w Sii. Zajmuję się zapewnieniem jakości aplikacji dla klientów zewnętrznych, między innymi dla PUMY, jednego z największym producentów obuwia i odzieży sportowej na świecie – dodaje Anna Marek, Inżynier ds. testów i analiz.

– Zanim rozpoczęłam swoją przygodę z testowaniem pracowałam w sklepie internetowym, gdzie zarządzałam bazą produktów. Wiedziałam, że brakuje mi doświadczenia, aby liczyć na dobry start w IT, dlatego zapisałam się na szkolenie „Zostań Testerem”. To była 7. edycja. Po zdaniu egzaminu ISTQB otrzymałam ofertę pracy od Sii. Obecnie pracuję jako tester manualny w zespole PUMA, gdzie zajmuję się zapewnianiem jakości systemu zarządzania cyklem produkcyjnym. Współpracuję z developerami i analitykami biznesowymi. Prowadzę również rozmowy techniczne dla kandydatów na testerów do naszego projektu – mówi Justyna Ochnio, Inżynier ds. Testów i Analiz.

Od bieżącego roku kursy na testera manualnego prowadzone są również poza Lublinem – w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. W kolejnych miesiącach prowadzone będą także w innych lokalizacjach Sii Polska. Dla osób bardziej zaawansowanych dostępne są również szkolenia, które przygotowują do pracy w roli testera automatyzującego (lokalizacje: Warszawa i Lublin).

Informacje o aktualnych szkoleniach Sii we wszystkich lokalizacjach można znaleźć na stronie firmy w zakładce kariera. Harmonogram bezpłatnych meetupów i warsztatów jest dostępny w dedykowanej grupie na Facebooku.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?