Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Analitycy do misji specjalnej – projekt dla klienta z sektora bankowego

  Dla swojego klienta z branży bankowej, Sii stworzyło specjalny zespół analityków do globalnego projektu, integrującego dane wykorzystywane przez działy finansowe banku na całym świecie. Głównym założeniem było zaangażowanie do pracy wyłącznie najlepszych specjalistów z sektora finansowego – niezwiązanych z branżą IT.  

  Niezwykle skuteczna i efektywna rekrutacja jest jednym ze znaków rozpoznawczych Sii. Bliska współpraca Działu Rekrutacji i specjalistów dziedzinowych pozwala podjąć nawet najbardziej poważne wyzwania, jakie przed firmą stawiają klienci. Jednym z takich wyzwań była realizacja dla dużego, międzynarodowego banku, oferującego usługi bankowości indywidualnej. Prowadzony przez niego projekt zakładał stworzenie globalnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich oddziałów instytucji na potrzeby jego zespołów finansowych, rozproszonych na całym świecie. Realizacja była przedsięwzięciem zakrojonym na szeroką skalę (a zarazem dużym wyzwaniem) – bank posiada swoje oddziały aż w 100 krajach, na wszystkich zamieszkałych kontynentach.

  Z założenia wdrożenie miało być przeprowadzone przez zespoły niezwiązane z analizą finansową. Klient Sii zdecydował się jednak na odmienną strategię i pójście w zupełnie odwrotnym kierunku – chciał stworzyć zespół składający się wyłącznie z analityków finansowych, w ramach własnej organizacji. Ze względu na jego planowaną wielkość i bardzo specjalistyczny profil, zadanie to okazało się jednak niemożliwe do zrealizowania własnymi zasobami, dlatego instytucja postanowiła poszukać wsparcia i postawiła na już sprawdzonego partnera – Sii, z którym współpracuje od niemal 10 lat.

  Stworzenie zespołu składającego się z analityków finansowych było nie lada zadaniem – w krótkim czasie trzeba było znaleźć najlepszych specjalistów w dziedzinowych, którzy zapewniliby powodzenie tak dużego projektu. Wyzwaniem były tu zarówno termin, jak i profil zawodowy poszukiwanych osób, wychodzący poza obszar rekrutacji specjalistów IT.

  Zadanie było niestandardowe, tak więc metody również musiały być szczególne. Jednak dzięki współpracy i wspólnemu wysiłkowi Działu Rekrutacji warszawskiego oddziału Sii oraz Business Unit Financial Services zakończyła się sukcesem. Kluczowe były świetne przygotowanie pracowników Działu Rekrutacji oraz duża elastyczność procesu rekrutacyjnego. Wielu kandydatów udało się pozyskać między innymi dzięki headhuntingowi. O powodzeniu projektu i o tym, że Sii spełniło wszelkie wymagania stawiane przez klienta, niech świadczy fakt, że Sii cały czas otrzymuje kolejne zapytania dotyczące poszerzenia stworzonego zespołu analityków. Obecnie, w ramach różnych projektów, dla banku pracuje w sumie ponad 60 specjalistów Sii.

  Artykuł przygotowała: Agnieszka Dmyterko

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?