Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Jak eksperci Sii wsparli lidera branży medycznej w optymalizacji infrastruktury platformy integracyjnej? Dowiedz się więcej o ORB Integration Insights

Eksperci Sii Polska wsparli jedną z największych globalnych firm z branży medycznej we wdrożeniu ORB Integration Insights, czyli rozwiązania mającego na celu optymalizację nadmiernie rozbudowanej infrastruktury platformy integracyjnej SnapLogic. Wdrożenie rozwiązania Sii przełożyło się na strategiczne korzyści dla klienta, m.in. skrócenie czasu analizy z kilku dni do kilku minut, usprawnienie decyzji biznesowych oraz obniżenie kosztów utrzymania platformy.

Klient Sii to międzynarodowa firma z branży medycznej, stale umacniająca swoją pozycję lidera rynku. Ze względu na szeroką skalę adopcji platformy integracyjnej klienta przez użytkowników biznesowych, liczba potoków danych gwałtownie się zwiększyła, a niektóre z nich były zduplikowane, co przekładało się na spadek wydajności. Rozwiązanie obejmowało kilka tysięcy potoków danych, a w jego rozwój zaangażowanych było kilkuset programistów i liczne zespoły wytwarzające funkcjonalności. W rezultacie utrzymanie platformy generowało coraz wyższe koszt, klient poszukiwał więc partnera biznesowego, który wesprze zespoły integracyjne i usprawni ich działania.

Sii Polska znalazła odpowiedź na wyzwanie biznesowe, któremu musiała sprostać firma. Eksperci Centrum Kompetencyjnego Digital stworzyli rozwiązanie ORB Integration Insights, czyli oprogramowanie służące do analizy i wykrywania zależności pomiędzy integracjami na dużych platformach. Ponadto rozwiązanie to umożliwiło tworzenie dedykowanych raportów dotyczących jakości, reużywalności i podobieństw między poszczególnymi integracjami.

— Coraz częściej obserwujemy, że duzi klienci obsługujący większe ilości danych mogą zmagać się z samą liczbą zarządzanych potoków, różnicami między środowiskami oraz niewystarczającą higieną danych — mówi Adam Nash, Channel Sales Northern Europe Director w SnapLogic. — Stworzone przez Sii narzędzie ORB Integration Insights w innowacyjny sposób rozwiązuje te problemy, systematyzując dane na wielu poziomach i przyczyniając się tym samym do redukcji kosztów operacyjnych — wyjaśnia.

Współpraca przy projekcie wymagała działania na danych wrażliwych, dlatego klient wyznaczył grupę menedżerów IT, architektów oprogramowania i inżynierów w celu wsparcia konsultantów Sii. Dodatkową koniecznością było wypracowanie szczególnie spójnego planu działania, ponieważ zespół był międzynarodowy i pracował w wielu strefach czasowych.

Zarządzanie integracjami na dużą skalę uproszczone dzięki ORB Integration Insights

Rozwiązanie ORB Integration Insights wykorzystuje definicje potoków danych, tworząc przystępną bazę danych dla użytkowników. Zamiast przechowywać kod źródłowy, narzędzie buduje własny model danych w oparciu o wybrane właściwości i wykryte relacje. Użytkownicy uzyskują wgląd do odpowiednich informacji w praktycznej i przejrzystej formie grafu dostępnego za pomocą przyjaznego użytkownikowi interfejsu webowego.

— Partnerstwo z tak dużym klientem działającym w ściśle regulowanej branży przy tworzeniu raportów danych na platformie SnapLogic było doskonałym impulsem do dalszego rozwoju narzędzia – mówi Wojciech Drescher, Head of Healthcare w Sii Polska. — Cieszymy się, że możemy wspierać liderów branży i ułatwiać klientom cyfrową transformację — dodaje.

W wyniku współpracy z Sii, oprócz rozwiązania umożliwiającego prezentację danych kluczowych dla biznesu, klient otrzymał również wyczerpujące szkolenie w zakresie efektywnego wykorzystania oprogramowania.

Optymalizacja kosztów, poprawa jakości i efektywności działania

ORB Integration Insights wspiera zespoły integracyjne w:

  • utrzymaniu złożonych integracji,
  • zarządzaniu potencjalnym wpływem zmian,
  • identyfikacji różnic pomiędzy środowiskami i szczegółów wdrożeń,
  • określaniu relacji między komponentami integracyjnymi,
  • działaniach związanych z migracją (w zakresie skali, pomiaru jakości danych itp.).

Wdrożenie stworzonego przez Sii rozwiązania przełożyło się na strategiczne korzyści dla klienta. Dzięki zastosowaniu modelu opartego o graf, ORB Integration Insights znacznie zredukowało czas analizy z kilku dni do zaledwie kilku minut. Ponadto pełny wgląd w infrastrukturę, który może zostać wzbogacony o dodatkowe dane, pozwala klientowi na usprawnienie procesu podejmowania decyzji biznesowych. Narzędzie pozwala na wnikliwą analizę infrastruktury platformy, co z kolei wpływa na poprawę jakości poprzez wprowadzenie konfigurowalnych reguł walidacji, a w rezultacie na obniżenie kosztów jej utrzymania. Wdrożenie rozwiązania ORB Integration Insights jest także krokiem w kierunku stworzenia wydajnej centralnej bazy wiedzy.

Interesują Cię sposoby usprawniania złożonych integracji i możliwości, jakie daje oprogramowanie ORB Integration Insights? Odwiedź stronę narzędzia lub umów się na bezpłatną sesję demo.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?