top-image
WSTECZ

Jeden na trzech użytkowników aparatów słuchowych na całym świecie korzysta z produktów tworzonych przy wsparciu inżynierów Sii Polska

Inżynierowie Sii Polska często mają okazję uczestniczyć w projektach, w ramach których są zaangażowani w rozwój produktów mających wpływ na poprawę jakości życia milionów ludzi. Jeden z wiodących producentów aparatów słuchowych poszukiwał elastycznego partnera technologicznego o niszowych kompetencjach. Celem Sii było dostarczenie rozwiązań do automatycznej walidacji i rozwoju środowiska integracyjnego w celu wsparcia wewnętrznej jednostki klienta odpowiedzialnej za wbudowane komponenty oprogramowania. Wyzwania podjęli się eksperci z Centrum Kompetencyjnego Systemów wbudowanych Sii.

Sii Polska rozpoczęła współpracę z wiodącym producentem aparatów słuchowych w 2016 roku. Jego pionierskie rozwiązania pomagają ludziom w odzyskiwaniu i poprawie jakości słuchu. Towarzyszy temu bezkompromisowe podejście do jakości znajduje odzwierciedlenie w osiągnięciach – produkuje on jedną trzecią aparatów słuchowych używanych na całym świecie. Firma poszukiwała partnera technologicznego z doświadczeniem w dostarczaniu złożonych projektów z obszaru systemów wbudowanych w celu przyspieszenia rozwoju swoich produktów. Sii Polska stanęło na wysokości zadania, tworząc dedykowane środowisko testowe.

Od początku współpracy zespół Sii jest odpowiedzialny za automatyczną walidację i zapewnienie ciągłości integracji. To kluczowe rozwiązania dla działu Rozwoju Platform klienta, jednostki, która tworzy wbudowane komponenty oprogramowania niezbędne do uruchomienia aparatów słuchowych i powiązanych z nimi akcesoriów. Dzięki tej współpracy, klient Sii zwiększył swoje możliwości rozwoju bez konieczności ponoszenia dodatkowych inwestycji.

– Nasi wysoko wykwalifikowani inżynierowie specjalizujący się w systemach wbudowanych projektują i rozwijają dedykowane środowisko testowe – zarówno oprogramowanie, jak i hardware, dostosowane do specyficznych potrzeb domenowych klienta – mówi Tomasz Sokołowski, Delivery Manager w Sii Polska. –  Zakres ich obowiązków obejmuje cały proces ciągłej integracji: od automatyzacji weryfikacji stylu kodu, testów jednostkowych z analizą statyczną i dynamiczną, poprzez budowanie skryptów i automatyzację testów docelowych, po generowanie raportów, publikację wyników i ich wydanie. Na każdym etapie prac wykorzystywane są najnowocześniejsze narzędzia i metodologie – dodaje Tomasz.

Tego rodzaju kooperacja daje obopólne korzyści, czego wartość dostrzegają obydwie strony. – Projekty łączą w sobie wysoki stopień złożoności technicznej i innowacyjności, ale ważną rolę odgrywa również inny aspekt, który dodatkowo napędza naszych inżynierów. To realny, pozytywny wpływ na jakość życia innych ludzi sprawia, że mamy podwójną motywację do działania – mówi Bartosz Borowy, Account Executive w Sii Polska.

Eksperci Sii byli zaangażowani w przygotowanie docelowych testów kompleksowego aparatu słuchowego i jego ekosystemu, które wymagały zaprojektowania i wprowadzenia niezawodnej farmy testowej, działającej na kilku maszynach jednocześnie. Stworzone przez nich rozwiązania służą do przeprowadzania testów komunikacji BLE, wydajności zużycia energii, przepływu sygnału audio i interfejsu między aparatem słuchowym, użytkownikiem i akcesoriami. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom nowoczesne, wysokiej jakości i bezpieczne urządzenia poprawiające komfort ich codziennego życia. Jednym z wyzwań, z którymi musieli zmierzyć się inżynierowie, była optymalizacja procesów związanych z dokumentacją. Dzięki niej z powodzeniem ograniczyli koszty i nakład pracy związany z utrzymaniem obszernej dokumentacji, automatyzując proces jej generowania i archiwizacji.

Profesjonalizm i zaangażowanie zespołu Sii zostały docenione przez klienta, dla którego istotne jest, by konsultanci byli krytyczni, proaktywni i otwarcie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.  Takie podejście w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pomogło Sii stać się ważnym elementem przewagi technologicznej klienta i partnerem, z którego inżynierami ma on możliwość na równych zasadach konsultować swoje rozwiązania i uzyskiwać cenne informacje zwrotne.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy wspomóc rozwój Twojej firmy lub sprawdź inne nasze usługi, które świadczymy dla branży medycznej, działając zgodnie z jej najwyższymi standardami i dumnie wspierając firmy takie jak Roche, Qiagen, Fresenius i Reckit Benckiser.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?