Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Lepsze wyniki bez niespodzianek, czyli jak inteligentnie zarządzać ryzykiem w sektorze medycznym

Efektywne zarządzanie ryzykiem w działającej na szeroką skalę organizacji wiąże się z koniecznością wypracowania optymalnej metody przeciwdziałania zdarzeniom przynoszącym negatywne skutki. W ostatnim czasie coraz większe uznanie zyskuje automatyzacja procesów wewnętrznych z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych. Znajduje ona szerokie zastosowanie między innymi w branży medycznej, w przypadku której pomyłki mogą okazać się poważne lub wręcz tragiczne w skutkach.

Po co ryzykować?

Jednym z kluczowych, wieloletnich klientów Sii Polska jest największy dostawca produktów, sprzętu medycznego i usług dla krytycznie i przewlekle chorych pacjentów, działający na rynkach międzynarodowych. Struktura organizacji obejmuje sześć rozproszonych segmentów biznesowych w 36 regionach i 162 krajach. W związku z niezwykle dynamicznym rozwojem lidera sektora medycznego w ostatnim czasie zaistniała konieczność usprawnienia procedury zarządzania ryzykiem właśnie na poziomie globalnym. Do tej pory klient pracował w oparciu o manualne procesy wymagające zaangażowania systematycznie powiększającej się grupy pracowników oraz pochłaniające coraz więcej czasu. Sposobem na rozwiązanie narastającego problemu okazała się automatyzacja poszczególnych działań związanych z zarządzaniem ryzykiem.

Zagrożenia pod globalną kontrolą

W odpowiedzi na potrzeby klienta, zespół ekspercki Sii Polska opracował rozwiązanie umożliwiające szybką identyfikację zagrożeń, a w dalszej perspektywie kontrolę ryzyka na poziomie korporacyjnym.

− Naszym głównym celem było stworzenie rozwiązania pozwalającego na ocenę przyczyn oraz następstw konkretnych zdarzeń, analizę efektywności działań naprawczych, prognozowanie czynników ryzyka, ustalanie prawdopodobieństwa ich wystąpienia i zależności między nimi, a przede wszystkim przeciwdziałanie ryzykom generującym straty – wyjaśnia Sebastian Cięszczyk, Delivery Manager w Sii Polska.

Projekt realizowany przez specjalistów Sii Polska obejmował między innymi migrację do chmury Azure, przebudowę interfejsów oraz wdrożenie niewykorzystywanych dotąd funkcjonalności. Ciągły strumień zadań, raporty w formie macierzowej, wizualizacja zagrożeń, rozbudowa procesu akceptacji, nowe typy ryzyk czy analiza trendów live – to tylko niektóre z możliwości „szytej na miarę” aplikacji, dostosowanej do dynamicznie zmieniających się wymagań globalnej organizacji o strukturze rozproszonej. Dzięki niej zarządzanie ryzykiem całej instytucji, a w konsekwencji szybkie podejmowanie korzystnych decyzji strategicznych, staje się realne.

Liczą się efekty

Intuicyjna, dedykowana aplikacja stworzona przez zespół Sii Polska pozwala klientowi na bieżąco monitorować i analizować zidentyfikowane ryzyka, tym samym chroniąc organizację przed skutkami niepożądanych zdarzeń.

− W przeciwieństwie do czasu sprzed wdrożenia, kiedy każdy etap procesu wymagał czynnego udziału pracowników różnego, również najwyższego szczebla, obecnie możliwe jest automatyczne zarządzanie ryzykiem na poziomie globalnym, regionalnym oraz krajowym. Szczególnie cieszy nas fakt, że blisko 2 500 osób zatrudnionych w firmie korzysta regularnie z aplikacji Sii Polska oraz oferowanych przez nią, usprawniających pracę funkcji – mówi Sebastian Cięszczyk.

Zwieńczonym sukcesem projekt jednak się nie kończy, a współpraca z liderem branży healthcare nabiera tempa. W dalszym ciągu powstają aplikacje wspierające działanie tej już wdrożonej oraz planowane są kolejne rozbudowy interfejsów. Zespołowi Sii Polska udało się stworzyć duży, skalowalny, złożony z różnych narzędzi system zarządzania ryzykiem.

Jeśli Ciebie również interesuje automatyzacja procesu zarządzania ryzykiem, skontaktuj się z nami i dowiedz się, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twojej organizacji.

Kompleksowe rozwiązania dla sektora medycznego

Dowiedz się, jak pomagamy przejść na model „paperless” firmom z sektora medycznego

Zobacz, jak przeprowadzamy automatyzację produkcji w firmach farmaceutycznych

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?