Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Podsumowanie kwartału w Sii – Gregoire Nitot, CEO

 

Koniec 2015 roku przyniósł nam kilka nowych rozwiązań w strukturze Sii i postawił przed nami nowe wyzwania. We wrześniu powstała 10 już Praktyka – Szkoleniowa. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń certyfikowanych z obszaru ITIL, Lean Management oraz PRINCE2. Praktyka została wsparta przez dwie osoby dedykowane sprzedaży szkoleń. Pracujemy nad poszerzeniem oferty o szkolenia z umiejętności miękkich dla IT. W strukturach Sii to zupełnie nowa inwestycja i duże wyzwanie, ponieważ chcemy sprzedawać szkolenia nie tylko naszym klientom – firmom IT, ale także osobom prywatnym, zainteresowanym szkoleniami IT. Jest to więc pierwsza usługa B2C w Sii.

Praktyka jest także szansą na dodatkowy rozwój dla naszych pracowników. Doświadczeni inżynierowie, którzy lubią i potrafią dzielić się swoją wiedzą z innymi, mogą zostać trenerami Praktyki – chętnych zapraszam do kontaktu bezpośrednio z Practice Managerem, Dorotą Tomkiewicz: [email protected]

 

W listopadzie do Praktyk dołączył SharePoint – praktyka, która także wyrosła na wcześniejszych doświadczeniach Sii, prowadzona przez Michała Kopczyńskiego, CIO Sii. Obecnie posiadamy bardzo silny zespół, który ma już za sobą wdrożenie kilku projektów dla klientów międzynarodowych. SharePoint to 11 obszar kompetencji w strukturze Sii. Dążymy do rozwoju każdej z nich – praktyki podjęły w ostatnim czasie dużo nowych działań marketingowych, prowadzonych przez ekspertów każdej z nich, na przykład w blogosferze, na www.blogersii.pl .

W ostatnim czasie wzmocniliśmy znacząco zespół Public – dołączyło do niego 3 nowych managerów, w tym nowy Business Unit Director, Piotr Żukowski. Zespół ma ambitny cel zwiększenia sprzedaży usług Sii w sektorze publicznym.

Do sukcesów ostatnich czasów zaliczyć należy także wzrost współpracy z naszymi stałymi klientami – dzięki temu zwiększyliśmy znacznie zatrudnienie inżynierów, którzy pracują w naszych biurach. To spowodowało, że większość oddziałów poszerza swoją powierzchnię biurową. W Gdańsku podpisaliśmy dodatkową umowę najmu w powstającym właśnie najnowszym budynku w Olivia Business Center (link). W Lublinie wynajęte zostało nowe piętro, dodatkową powierzchnię i nowe warunki negocjuje Warszawa, a nowych biur szukają Poznań, Kraków i Katowice.

Dla inżynierów Sii wprowadziliśmy także inne, wewnętrzne udogodnienie. Mocną stroną Sii z punktu widzenia inżyniera jest możliwość pracy przy wielu ciekawych projektach, dla różnych klientów. Na SiiPortalu wprowadziliśmy nową funkcjonalność, którą jest automatyczna aplikacja do zmiany projektu – każdy inżynier, który chce podjąć nowe wyzwania przy nowym projekcie, może z poziomu swojego profilu na portalu aplikować o zmianę projektu. Zachęcam do korzystania z tej możliwości.

Wśród wyzwań, które czekają nas w najbliższym czasie, jest m.in. poprawa performance’u niektórych praktyk. Ambitnym planem jest także ekspansja Sii na rynku niemieckim – na managera dedykowanego do tego obszaru został wypromowany Paweł Maciążek z Sii Wrocław. Jego celem jest rozwój współpracy z naszymi niemieckimi klientami.

Wewnętrznie przed nami integracja systemów CRM i AX w ramach nowego programu booking order management – w projekt ten zaangażowanych będzie do końca marca wiele osób w Sii. Jesteśmy także w trakcie certyfikacji ISO, która mocno angażuje nasze działy wewnętrzne.

Jak zwykle dużo pracy przed nami! Pamiętajmy jednak także o jednym z 5 głównych celów Sii: o zabawie. Sporo teraz okazji do świętowania: karnawały, zdobycie po raz czwarty nagrody Najlepsze Miejsce Pracy IT, Outsourcing Stars w kategorii IT Contracting, a także 10-lecie firmy! Z tej okazji zapraszam wszystkich do obejrzenia filmu „Sii – droga do sukcesu 2006 – 2016” (link do filmu) – mam nadzieję, że film, nad którym pracowaliśmy przez pół roku, Wam się podoba.  Zachęcam też do wzięcia udziału w naszym urodzinowym konkursie (link)!

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?