Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Pomagajmy razem – mamy inkubator wolontariatu!

  Sii od lat wspiera pasje i zainteresowania pracowników. Aby choć trochę tej pozytywnej energii wykorzystać do pomocy innym, wspólnie zdecydowaliśmy się stworzyć program Sii Power Volunteers.

  Pozytywne nastawienie do świata, zaangażowanie, szacunek dla drugiego człowieka, praca zespołowa – to wszystko wartości głęboko zakorzenione w kulturze Sii. Doszliśmy do wniosku, że przynajmniej część tego pozytywnego ducha można by wykorzystać do wspólnych działań woluntarystycznych i pro bono.

  Wolontariat w Sii stale się rozwija, ale chcielibyśmy bardziej go usystematyzować, a jednocześnie mieć pewność, że przedsięwzięcia, w które angażujemy się jako organizacja rzeczywiście zmieniają świat.

  Krótko mówiąc, potrzebujemy Waszych pomysłów i chęci zaangażowania się, by stworzyć trwały i skuteczny inkubator autorskich przedsięwzięć CSR-owych. Razem możemy więcej – potencjał Sii to ponad 2700 Power People! Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych pracowników w dotychczasowe inicjatywy związane z działaniem na rzecz środowiska i społeczeństwa. Opis inicjatyw Sii w obszarze CSR można znaleźć w Raporcie CSR 2015.

   

   

  Wierzymy, że dając dobry przykład oraz pokazując skuteczność naszych działań zwiększymy zaangażowanie wszystkich pracowników Sii w projekty CSR. Chcielibyśmy, aby przy okazji naprawiania świata budować także nowe relacje między pracownikami – nie tylko w ramach zespołów, ale w skali całej firmy. Mamy też nadzieję, że uczestnictwo w projektach CSR pozwoli wielu osobom odkryć w sobie lub rozwinąć umiejętności interpersonalne i organizacyjne.

  Czekamy na Wasze autorskie projekty ukierunkowane na rozwiązanie lub zmniejszenie problemu społecznego, bądź też na budowanie lub rozwijanie dobra wspólnego. Zakładamy, że projekt odniesie sukces i zaangażuje co najmniej dwie osoby z Sii. Szczególnie zależy nam na projektach tematycznie związanych z przedmiotem działalności naszej firmy, ale nie jest to warunek konieczny dla wsparcia projektu – stawiamy przede wszystkim na Waszą inicjatywę i kreatywność. Chcielibyśmy podkreślić, że w odróżnieniu od wielu tego typu programów korporacyjnych, Sii oferuje nie tylko finansowanie – możemy i chcemy pomóc w sferze organizacyjnej, promocji, a także przy samej realizacji projektu.

  Z początku propozycje projektów będą analizowane w cyklach kwartalnych, ale zachęcamy do tego, by zgłaszać je na bieżąco. Założenia są proste i przejrzyste. Pracownicy zgłaszają zarys autorskiego projektu obejmujący m.in.:

  *adresatów pomocy i analizę ich potrzeb,
  *cel projektu,
  *sposób jego realizacji,
  *długość trwania,
  *szacunkowy budżet potrzebny na realizację,
  *rodzaj wsparcia ze strony Sii.

  Pierwszy nabór projektów już za nami. Przez okres 5 tygodni pracownicy zgłaszali swoje autorskie projekty, których założenia merytoryczne będą teraz oceniane przez dedykowaną komisję. W najbliższym czasie wyłonimy zwycięskie projekty i rozpoczniemy ich realizację. Postępy będziemy na bieżąco relacjonować Wam w mediach społecznościowych. W dłuższym okresie chcielibyśmy poszerzyć zakres działań w ramach wolontariatu, być może również poprzez nawiązanie współpracy z organizacjami non-profit.

  Tymczasem myślcie i działajcie. Czekamy na Wasze pomysły i konkretne propozycje. Najlepiej zgłaszać je na adres: [email protected] Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy na SiiPortalu.

   

   

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?