Ponad 70 Power People z grupy RiderSii MC realizuje swoją motocyklową pasję, dzieli się wiedzą i podnosi swoje umiejętności
Program Sponsoringu Pasji działa już 4 lata i nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem pracowników Sii Polska. Wśród pracowników firmy są zarówno wybitni sportowcy, jak i całe grupy pasjonatów z bardziej amatorskim podejściem do swojej dyscypliny, którzy poświęcają jej równie dużo czasu i serca. W ostatniej edycji programu powstała kolejna duża grupa pasjonatów, która zrzesza już ponad 70 osób. RiderSii MC to fani jazdy na motocyklach, którzy otrzymali dofinansowanie na branding grupy oraz szkolenia z bezpiecznej jazdy. Liderzy projektu: Jacek Nakonieczny i Zbigniew Włodarczyk opowiedzieli o początkach swojej pasji oraz o możliwościach, jakie oferuje grupa dzięki wsparciu z Programu Sponsoringu Pasji.
Jak rozpoczęła się Twoja pasja do motocykli?
Jacek Nakonieczny, Software Engineer w Sii Polska: Na początku było to zainteresowanie, które przyszło, gdy dowiedziałem się, że mając prawo jazdy na samochody osobowe, możemy legalnie jeździć motocyklem o małej pojemności do 125cm3 i mocy do 13KM. Po kilku długich miesiącach i obejrzeniu chyba wszystkich filmów na YouTube o tematyce motocyklowej, doszedłem do wniosku, że może jednak zacznę od kursu i zdania egzaminu na nowe uprawnienia. Gdy pod koniec kursu wyjechaliśmy poza miasto, abym mógł oswoić się z większą prędkością, to do końca dnia uśmiech nie schodził mi z twarzy. No i tak to się zaczęło…
Zgłosiłeś się do 7. edycji naszego Programu Sponsoringu Pasji. Skąd ten pomysł i co w związku z tym się wydarzyło?
J.N.: Pomysł zorganizowania się wewnątrz Sii wyszedł od Zbyszka Włodarczyka z Sii Lublin i zaczął się od rozpoczęcia czatu grupowego na Teamsach. Zaczęło się od standardowej rozmowy i pytań, kto, czym i gdzie jeździ. Potem pojawiły się propozycje wspólnego udziału w akcjach charytatywnych, szkoleniach z techniki jazdy miejskiej, wspólnego wyjazdu, a następnie próby nawiązania kontaktu z innymi motocyklistami i motocyklistkami z Sii Lublin.
Przy dużej liczbie osób w biurze coraz trudniej jest mieć kontakt z osobami spoza projektu, pokoju czy piętra, a tym bardziej wiedzieć, kto jeździ motocyklem i czy chce się zintegrować. Byłem mocno zaskoczony, gdy na Teamsach pojawiły się aż 22 osoby z samego biura w Lublinie. Dlatego też podjęliśmy decyzję o bardziej formalnym zorganizowaniu się, zgłoszeniu wniosku do Programu Sponsoringu Pasji i zaproszeniu do integracji osób z całej firmy.
Nazywacie się RiderSii MC – opowiedzcie więcej o grupie.
J.N.: W chwili obecnej jest nas już ponad 70 osób z kilku lokalizacji, więc rośniemy w siłę! Chcemy, aby każdy, kto chce identyfikować się z grupą, miał taką możliwość, dlatego na początek przygotowaliśmy komplet naszywek (dużych i małych) oraz naklejek z naszym logo. Do tego mamy w planach kamizelki dla najbardziej aktywnych – wszystko zostało przygotowane dzięki grantowi z Programu Sponsoringu Pasji.
W zeszłym roku dzięki otrzymanym funduszom zorganizowaliśmy także udział 16 osób z lubelskiej grupy motocyklowej w szkoleniu doskonalenia techniki jazdy miejskiej. Przeprowadziliśmy także zbiórkę darów dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, które pomaga dzieciom i młodzieży z chorobami nowotworowymi. W planach były także MotoMikołajki, ale pandemia jetrochę pokrzyżowała.
Zbigniew Włodarczyk, Test Development Engineer: Uczestniczenie w naszej grupie motocyklowej to nie tylko poczucie wspólnoty i zgromadzenie się wokół tej wspaniałej pasji, jaką są motocykle. To także większa moc sprawcza, jeśli chodzi o wsparcie różnych akcji charytatywnych z udziałem motocyklistów z woj. lubelskiego. Dla mnie to naprawdę świetne, pozytywne emocje, kiedy potrafimy skrzyknąć się pod szyldem Sii, zorganizować logistycznie i wspólnie działać, by pokazać, że i my chcemy i potrafimy wspierać potrzebujących.
Czy każdy z Sii Polska może dołączyć do grupy RiderSii MC?
J.N.: Oczywiście, że tak! Do grupy może dołączyć każdy, niezależnie od stażu jazdy (nawet gdy dopiero przygotowujesz się do zdania egzaminu lub się nad tym zastanawiasz), czy tego, jakim typem motocykla jeździ ani jaką pojemność ma maszyna. Mile widziane są osoby z wszystkich oddziałów Sii – także te pracujące z domu, bo ważnym celem grupy jest wzajemna integracja. Chcemy, aby RiderSii MC łączyli osoby z całej Polski, by wymieniali się doświadczeniami, planami motocyklowymi i wspólnie brali udział w akcjach charytatywnych, wyjazdach czy szkoleniach.
Jakie macie pomysły na dalszy rozwój grupy?
J.N.: Przede wszystkim chcemy kontynuować aktualne działania. Naszym priorytetem jest podnoszenie bezpieczeństwa jazdy miejskiej, więc głównym celem jest dalszy udział w szkoleniach.
Z.B.: Jazdy doszkalające są bardzo ciekawym doświadczeniem. Są prowadzone przez najlepszych motocyklistów i trenerów z naszego województwa. Dobrze jest czuć się pewniej, bezpieczniej po tych kilku godzinach, chociaż należy pamiętać, że jeździć uczymy się całe życie. Szkolenia to nie tylko wałkowanie manewrów. To także doskonały moment na zawieranie nowych motocyklowych znajomości i pogłębianie starych. Poznając się na innym niż zawodowy gruncie, zacieśniamy nasze relacje, a to dla nas motocyklistów bardzo cenne! To także czas na poznawanie innych maszyn – od hiperszybkich ścigaczy poprzez wielozadaniowe turystyki aż do ciężkich cruiserów. Pamiętajmy, że motocyklista najczęściej skupia się na swoim ukochanym motocyklu. W grupie ma czas na obserwacje, rozmowy, zadawanie pytań. I tu realizujemy nasze kolejne cele: eksplorację, obserwację, dyskusję, kształtowanie opinii, czynne uczestnictwo.
J.N.: Chcemy także dalej robić wspólnie coś dobrego, więc będziemy śledzić lokalne akcje charytatywne, w których możemy wziąć udział.
Wiemy, że w Poznaniu była zorganizowana Motogymkhana (więcej o projekcie Przemka Sidorowicza z Sii Poznań TUTAJ oraz na FB Sii Polska), co wydaje się bardzo ciekawą inicjatywą. Może uda się to powtórzyć w Lublinie w niedalekiej przyszłości. Ciekawym pomysłem byłby także wspólny grupowy wyjazd, aby móc poznać się lepiej – czekamy na to z niecierpliwością, na pewno kiedyś się uda!
Program Sponsoringu Pasji to program grantowy, w którym pracownicy Sii Polska otrzymują fundusze i pomoc organizacyjną w realizacji i rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Co roku budżet programów sponsoringu pasji i wolontariatu wynosi 500 000 zł. W lutym tego roku wybrane zostały kolejne projekty, które będą realizowane w 2021 roku w 8. edycji Programu Sponsoringu Pasji. O ostatnich inicjatywach przeczytasz tutaj.
Jeśli chcesz pracować w firmie pełnej ludzi z pasją oraz rozwijać swoje osobiste hobby ze wsparciem Sii Polska, zapoznaj się z ofertami pracy.