Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Rekordowe wyniki – podsumowanie 4 edycji Let’s Code

  Za nami Let’s Code 2017! 4 edycja nocnego hackatonu pobiła wszelkie rekordy. 107 zarejestrowanych zespołów, blisko 350 zgłoszonych osób, 68 drużyn, które wzięły udział w konkursie w 8 miastach w Polsce, 60 aplikacji i 49 patronatów medialnych!

  Konkurs Let’s Code to gratka dla miłośników programowania. Organizowany jest co roku przez firmę Sii i z każdą edycją przyciąga większą liczbę uczestników. W tym roku zgłosiło się do niego aż 107 drużyn! W parze ze wzrostem popularności idzie coraz wyższa jakość wytwarzanych aplikacji. A jest to wyzwanie, ponieważ uczestnicy mają na to jedynie 20 godzin. Hackaton składa się z dwóch etapów – lokalnego i globalnego.

  18 i 19 listopada w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach przez ponad 20 godzin uczestnicy walczyli o zwycięstwo w etapie lokalnym i nagrodę – smartwatche Samsung Galaxy S2 Classic. Dodatkowo drużyny, które w etapie lokalnym zajęły miejsce na podium zakwalifikowały się do etapu globalnego. Powstało 60 aplikacji wpisujących się w trzy kategorie konkursowe: aplikację biznesową, społeczną oraz pasja i lifestyle. To właśnie ta ostatnia była najczęściej wybieraną przez zespoły.

  W etapie globalnym wszystko zależało od głosowania Internautów. 27 najlepszych aplikacji zostało opublikowanych na stronie www.letscode.pl.sii.eu. W ciągu 5 dni zagłosowano ponad 5000 razy! Każdy mógł oddać jedynie jeden potwierdzony głos z określonego adresu mailowego. Walka była zacięta, zwycięska drużyna uzyskała ponad 1500 głosów. Pierwsze miejsce i nagrodę główną, którą było 10 000 złotych, zdobyła aplikacja Petalert, stworzona przez zespół Gloo z Lublina. Dzięki niej nie tylko odnajdziesz swojego pupila, ale pomożesz też znaleźć zagubionemu zwierzakowi dom.

  Ten rok to także rekordowa liczba partnerów medialnych, których było aż czterdziestu dziewięciu: Harvard Business Review Polska, ICAN Institute, Dziennik Wschodni, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, Lubelska.tv, Prezydent Miasta Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, Uniwersytet Łódzki, Programista – Magazyn, Warszawski Programista, Wroclife, Nasz Głos Poznański, Portal.Katowice.pl, Outsourcing&More, Outsourcing Portal, Magazyn Studentów Semestr, Polskie Radio Lublin, Radio Poznań, Radio Kampus, Radio UG MORS – Mega Otwarte Radio Studenckie, Radio Freee, Radio Kolor, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Radio Centrum, Lublin Miasto Inspiracji, Forum Młodych Lewiatan LUBLIN, dlaStudenta.pl, IT-Leaders.pl, Młodzi w Łodzi, Business Link Lublin, Inkubatory AIP, iknurów.pl, Hack Silesia, Lublin Nasze Miasto, Lubelska Wyżyna IT, Grupa .NET PG, WSB.Code();, Szkoła Programowania WSEI, Biuro Karier KUL, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Koło Naukowe Informatyków, Koło Naukowe Kolor, Podaj Dalej, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, TubaChorzowa.pl!

  Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie!

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?