Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Różnorodność zadań, wsparcie zespołu, czy praca z klientem? Które aspekty pracy jako Architekt Dynamics 365 Michał ceni najbardziej?

Michał Krawczyk jest Architektem w Centrum Kompetencyjnym Dynamics 365 w Sii Polska i odpowiada za ambitne projekty dla globalnych marek. Dowiedz się, jak wygląda jego praca i dlaczego zainteresował się technologiami Microsoft.

Czym aktualnie zajmujesz się w Sii Polska?

Jestem architektem w Centrum Kompetencyjnym Dynamics 365, w którym aktualnie realizuję projekty dla klientów z branży medycznej i handlowej. Dużą zaletą pracy z Microsoft Dynamics jest to, że możemy stale poznawać nowe obszary i nie popadamy w rutynę, bo to rozwiązanie daje nam możliwość pracy dla firm z różnych sektorów. Zdarza się nam też tworzyć gotowe rozwiązania, które można pobrać z Microsoft AppSource – to dodatkowe wyzwanie, bo podejście do takiego projektu jest zupełnie inne niż do tych realizowanych na zlecenie konkretnej firmy. Przykładem takiej realizacji jest rozszerzenie Dynamics 365 o możliwość wysyłania wiadomości do klientów różnymi kanałami komunikacyjnymi takimi jak np. SMS, WhatsApp, Viber, które można wykorzystać w kampaniach marketingowych lub promocyjnych. W tym przypadku musimy myśleć o uniwersalności rozwiązania i o tym, żeby sprawdziło się u różnych klientów, w różnych środowiskach.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z technologiami Microsoft? Dlaczego się nimi zainteresowałeś?

Dynamics zainteresował mnie, bo była to technologia niszowa. Zauważyłem duże zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, ponieważ klienci dostrzegają zalety MS Dynamics i chcą je implementować do swoich firm. Dynamics 365 to rozwiązanie pudełkowe, które pozwala na wygodne, łatwe i optymalne kosztowo modyfikacje. Jeszcze więcej możliwości daje Power Platform, która pozwala na budowanie nowych, dostosowanych do wymagań klienta funkcjonalności i narzędzi. Widać, że technologie Microsoft rozwijają się w ciekawym kierunku, więc z pewnością zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny się nie zmniejszy.

Który z projektów realizowanych dla klientów Sii były dla Ciebie największym wyzwaniem?

Na pewno projekt, który zrealizowaliśmy dla Becton Dickinson, lidera rynku technologii medycznych. Naszym zadaniem było przeniesienie funkcjonalności przygotowanej w Excelu wspomagającej ustalanie cen i marżowości produktów na globalnych rynkach do chmurowego rozwiązania opartego na Power Platform. Początkowo miał to być krótki projekt, który jednak bardzo się rozrósł. Wyzwaniem była w tym przypadku konieczność szybkiego przetwarzania dużej ilości danych oraz zapewnienie integracji wielu modułów systemu. Rozwiązanie, które stworzyliśmy, jest niezwykle ciekawe technologicznie i opiera się na zaawansowanej analityce.

Jaka była Twoja rola w tym projekcie?

Gdy zaczynaliśmy projekt, pracowałem przy nim jako developer i projektowałem rozwiązanie. Później przejąłem też odpowiedzialność za cały zespół i koordynowałem jego prace. Gdy patrzę na ten projekt z perspektywy czasu, wiem, że bardzo dużo się wtedy nauczyłem.

Jak wyglądają Twoje codzienne obowiązki w Sii?

W Centrum Kompetencyjnym Dynamics 365 zadania architekta są bardzo różnorodne. Jestem zaangażowany w cały cykl życia projektu, od pierwszych rozmów z klientami i prezentacji możliwości platformy, przez fazę analizy i odkrywania potrzeb, przygotowanie architektury oraz w mniejszym stopniu development, po nadzór nad rozwojem projektu. Dodatkowo dbam też o rozwój zespołu developerskiego i wspieram jego członków.

Które z tych zadań dają Ci najwięcej satysfakcji?

Na pewno praca z zespołem developerskim i konsultacje, podczas których zastanawiamy się wspólnie nad nowymi rozwiązaniami i omawiamy dobre praktyki. Spotkania te dają mi sporo motywacji do pracy. Dużą przyjemność sprawia mi też odkrywanie wymagań klienta, bo uwielbiam pracę koncepcyjną.

Jakie kompetencje powinna mieć osoba na Twoim stanowisku?

Ważne są zarówno kompetencje techniczne, jak i miękkie, które są szczególnie istotne w pierwszym etapie projektu. Trzeba mieć wiedzę na temat branży i biznesu klienta, aby podczas dyskusji, móc trafnie zadawać pytania, które pomogą odkryć, czego oczekuje klient i dopasować rozwiązanie do jego potrzeb. Architekt powinien być też wizjonerem, by dostrzegać i przewidywać potencjalne kierunki rozwoju projektu w przyszłości. Niezwykle istotna jest również wszechstronna wiedza na temat technologii, ponieważ jej wybór ma kluczowy wpływ na projekt.

Widzisz u siebie te cechy i jesteś zainteresowany pracą w obszarze D365? Sprawdź nasze oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?