Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Samochody przyszłości – zabawki, które stają się rzeczywistością w projekcie Embedded Systems

  Green Hills Software to firma tworząca narzędzia i systemy operacyjne używane w sektorze Embedded. Jej technologie i usługi zyskały uznanie na międzynarodowym rynku, a do grona klientów należą takie firmy, jak: Toyota, Lockheed Martin, Otis Elevator Company, Hewlett Packard czy Nintendo. Sii podjęło współpracę w ramach innowacyjnego projektu R&D z branży Automotive skupiającego się na analizie bezpieczeństwa i niezawodności komunikacji między pojazdami i infrastrukturą.

  W ramach współpracy inżynierowie Sii stworzyli demo ilustrujące możliwości komunikacji w czasie rzeczywistym Vehicle-to-Vehicle i Vehicle-to-Infrastructure, a także koncepcję functional safety, realizowaną przez system operacyjny INTEGRITY. Za miniaturowy świat posłużył tor samochodowy z pędzącymi pojazdami-zabawkami. Poruszające się po nim samochody reagują na pojawiające się przeszkody oraz zmieniającą się sygnalizację świetlną.

  Od strony technicznej oparliśmy nasz projekt na rozwiązaniach Green Hills Software – Integrity RTOS i Multi IDE, językach C, C++, Framework QT i mikrokontrolerach i.MX6. W niektórych momentach nad projektem pracowało nawet piętnaście osób, a zespół musiał szybko przyswajać nową wiedzę i szukać nieszablonowych rozwiązań – opowiada Monika Jaworowska, Service Delivery Manager w Sii.

  Jednym z najważniejszych kroków było odpowiednie dostosowanie samochodów poruszających się po torze. Auta zostały wyposażone w czujniki odległości i aktywny system hamowania. Stworzono dedykowaną architekturę i projekty PCB. Zaprojektowana wizualizacja wyświetla aktualną prędkość pojazdów oraz parametry systemu. Komunikacja pomiędzy samochodami (V2V) a infrastrukturą (V2I) opiera się na technologii Power Line Communication.

  Dzięki zaangażowaniu zespołu ekspertów i ich wszechstronnej wiedzy powstało demo, które Green Hills Software zaprezentowało na prestiżowej konferencji AESIN w Wielkiej Brytanii. System spotkał się dużym zainteresowaniem i pochlebnymi opiniami uczestników wydarzenia.

  Umiejętność wdrażania rozwiązań oferowanych przez Green Hills Software jest bardzo rzadka i cenna na rynku. Sii, posiadając takie doświadczenie, ma szansę stać się rozpoznawalnym integratorem owych narzędzi – mówi Sebastian Łuczak, Business Developer w Sii. W chwili obecnej mamy wiele planów co do przyszłości współpracy z Green Hills Software. Pierwszym wspólnym i komercyjnym projektem jest wyprodukowanie drugiego demo-zestawu i przekazanie go do oddziału Green Hills Software w Detroit.

  Współpraca z amerykańską firmą jest dla inżynierów z Sii kolejnym wartościowym doświadczeniem. Używanie i wdrażanie rozwiązań wykorzystywanych zarówno przy produkcji niewielkich urządzeń elektronicznych, jak i samolotów jest doskonałą szansą dla Sii wejścia na nowe rynki. Dzięki znajomości technologii Green Hills Software Sii może poszerzyć swoją ofertę usług o opcję długoterminowego wsparcia nawet największych graczy na rynku hi-tech.

  Artykuł przygotowała: Barbara Kun

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?