Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Gaming Night – ponad 300 graczy z całej Polski, 19 rozgrywek turniejowych i ponad 30 godzin zabawy

Ponad 300 uczestników, 19 rozgrywek turniejowych i ponad 30 godzin starć drużynowych to bilans Sii Gaming Night – pierwszego wirtualnego eventu gamingowego Sii Polska. Co działo się podczas wydarzenia, w którym udział wzięło ponad 300 pracowników z 14 oddziałów firmy?

Już od samych początków firmy, Sii Polska stawia na zadowolenie i satysfakcję pracowników. Nie tylko poprzez różnorodne i ekscytujące projekty i rozwojowe ścieżki kariery. Co roku firma organizuje  również wyjazdy integracyjne, bale karnawałowe, pikniki rodzinne, które łączą zabawę z integracją oraz rozwijaniem pasji Sii Power People. Oprócz wydarzeń integracyjnych, w firmie funkcjonują również liczne Sii Communities – zespoły dla grup pracowników, których łączy technologia lub wspólna pasja. Skąd więc pomysł na Sii Gaming Night?

Wirtualny event dla gamerów

Planując wydarzenia integracyjne firma dba o to, aby wszyscy pracownicy mogli wśród nich odnaleźć coś, co będzie dla nich interesujące i pozwoli im rozwinąć swoje zainteresowania 

– W ponad połowie oddziałów Sii funkcjonują grupy fanów planszówek, a z różnych źródeł docierały do nas informacje, że wśród naszych kolegów i koleżanek jest wielu aktywnych gamerów, którzy chętnie wzięliby udział w wydarzeniu gamingowym. Zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i takie wydarzenie zorganizować – mówi Milena Szymkowiak, Specjalistka ds. eventów i wsparcia HR w Sii Polska.

Pierwotnie Sii Gamining Night miało odbywać się fizycznie w 10 lokalizacjach Sii w tym samym momencie, jednak nowa rzeczywistość związana ze wzrostem zachorowań na COVID-19 zweryfikowała plany organizatorów. W ciągu kilku dni formuła wydarzenia uległa przemianie z planowanych spotkań w biurach Sii w wirtualny event, z finałem transmitowanym na żywo ze Studia SGN dla widowni – pracowników Sii, łączących się z zacisza własnego domu.

Turniej CSa i Studio SGN

Założenie eventu było proste – organizujemy noc gier, angażującą nie tylko samych graczy, ale również pozostałych entuzjastów gier komputerowych, zachęcając do udziału w wydarzeniu poprzez aktywne kibicowanie. Centralnym elementem Sii Gaming Night był drużynowy turniej Counter-Strike: Global Offensive, wieloosobowej gry komputerowej z gatunku strzelanek. Turniej poprzedzony był transmitowanym na żywo losowaniem zespołów do eliminacji, w którym wzięły udział 23 drużyny ze wszystkich oddziałów Sii. Losowanie drużyn, jak i studio finałowe poprowadził znany Youtuber, streamer i komentator e-sportowy, Mateusz „Hax” Ogonowski.

Entuzjaści wydarzenia mogli na bieżąco śledzić 17 meczy turniejowych transmitowanych na żywo, a w dzień finału dołączyć do rozgrywek w formie free-to-play – poza turniejem. Tutaj wybór był większy – oprócz Counter Strike’a można było zagrać w gry takie jak Dota 2, Team Fortress 2 czy Quake III. Każdy zapisany uczestnik, a było ich ponad 300, otrzymał Power Pack – zestaw gadżetów uprzyjemniający grę oraz kibicowanie. Oprócz meczy o 1. i o 3. miejsce, na widzów finałowego Studia SGN czekały pozostałe atrakcje: analiza rozgrywek turniejowych i ich najciekawsze momenty, wywiady z drużynami i konkursy z nagrodami.

E-sport, prawdziwe emocje

Z każdym meczem turnieju zainteresowanie wydarzeniem rosło. W dniu finału widownia liczyła ponad 1500 pracowników, a zaangażowanie komentujących relację na żywo potwierdziło interaktywny charakter Studia SGN. Na czacie padały pytania od widzów do członków zwycięskich zespołów dotyczące samej rozgrywki, techniki, doświadczenia mierzonego liczbą godzin spędzonych na grze, a nawet pojawiły się oświadczyny skierowane w stronę jednego z liderów rozgrywek. Jak przyznają sami uczestnicy turnieju, emocji nie brakowało.

– Raz na wozie, raz pod wozem. Cały ten turniej rozgrywany był dla funu. Drugie miejsce to też dobrze! – mówi Marcin Gancarz, Test & Analysis Engineer w Sii Polska, kapitan drużyny Ain’t gonna pay to win, która zajęła 2. miejsce. – Zwycięska drużyna miała dużo więcej ogranych godzin, nawet gdybyśmy spięli się z całych sił to i tak nie mielibyśmy z nimi szans. My jesteśmy drużyną z łapanki, gramy razem od momentu, w którym poznaliśmy się na odległość w pracy w Sii, czyli od 4 lat. Internetowa znajomość przerodziła się w znajomość w realu, jeździliśmy razem na turnieje Intel Extreme Masters i pogrywamy raz na jakiś czas ze sobą.

– Fajnie jest wygrać taki turniej ?. Szczególnie, że jest to pierwszy turniej Siiowy. Nasza drużyna szybko się zgrała; możliwe, że dalej będziemy grali razem – komentuje Bartłomiej Redo, IT Support Specialist w Sii Polska, kapitan zwycięskiego zespołu e-Thunderbolt.

Na członków zwycięskiej drużyny czekały nagrody pieniężne o łącznej wartości 2 500 zł. Aktywni widzowie komentujący mecz finałowy i dzielący się relacją fotograficzną mieli możliwość zgarnięcia słuchawek i myszy gamingowych firmy Razer. Nie było to łatwe zadanie, ale i tu udało się wyłonić zwycięzców.

Sii Gaming Night to pierwsze wirtualny ogólnopolski event integracyjny w firmie, zrzeszający fanów gier komputerowych, których w Sii nie brakuje. W jego realizacji brało udział kilkanaście osób z 4 działów firmy. To dzięki pomysłom pracowników możemy realizować inicjatywy takie jak Sii Gaming Night, czerpać z nich satysfakcję i dobrze bawić się zarówno podczas organizacji jak i udziału w wydarzeniu.

SGN jest wspaniałą formą integracji pracowników Sii zrealizowaną dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi. Mam nadzieję, że za niedługo spotkamy się ponownie w wielkim finale podczas kolejnej edycji! Więcej poćwiczymy i wtedy 'rzucimy rękawicę’ jak należy tegorocznym zwycięzcom! – dodaje Marcin Gancarz. 

Chcesz tworzyć i brać udział w podobnych wydarzeniach? Sprawdź nasze oferty pracy i dołącz do Sii!

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?