Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska drugi rok z rzędu największym dostawcą usług IT według raportu Computerworld TOP200

Przychody polskiej branży IT przekroczyły w 2020 roku 75 mld zł, wynika z danych przedstawionych w najnowszym raporcie Computerworld TOP200 – publikacji kompleksowo podsumowującej kondycję polskiej branży ICT. W tegorocznej edycji Sii Polska utrzymała 1. miejsce w zestawieniu największych dostawców usług IT w 2020 roku według kryterium przychodu. Co więcej, firma zwyciężyła w aż 8 kategoriach, m.in. wśród firm o największym wzroście zatrudnienia oraz dostawców usług outsourcingowych i zarządzanych. Sii zajęła również trzecie miejsce wśród największych płatników podatku CIT w branży IT.

W roku obrotowym 2020/2021 przychody Sii Polska wzrosły o ponad 175 mln zł i po raz pierwszy przekroczyły 1 mld zł, co pozwoliło utrzymać pozycję lidera w tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 w kategorii największych dostawców usług IT. Firma awansowała również na 14. miejsce w klasyfikacji największych firm informatycznych działających w Polsce w 2020 roku (w zestawieniu znaleźć można wyniki 395 firm IT). Wzrost na poziomie 17% w skali roku zaowocował także wysokim 3. miejscem wśród największych płatników podatku CIT w branży IT w 2020 roku oraz 6. miejscem w kategorii Firm informatycznych o największym zysku netto.

Na przestrzeni ostatniego roku liczba ekspertów Sii Polska zwiększyła się do 5 180, a obecnie wynosi już ponad 5 500. Zapotrzebowanie na usługi Sii stale rośnie, a ostatni kwartał okazał się rekordowy pod kątem liczby zatrudnionych osób – do firmy dołączyły aż 553 osoby. Dynamiczny rozwój w tym obszarze ponownie zapewnił firmie 1. miejsce w kategorii firm informatycznych o największym wzroście zatrudnienia oraz 2. miejsce wśród przedsiębiorstw o największym zatrudnieniu w 2020 roku. Sii Polska została także wyróżniona pod kątem skali dostarczanych usług, znajdując się w ścisłej czołówce największych dostawców usług testowania, aplikacji mobilnych, webowych i portali internetowych.

Sii Polska w rankingu Computerworld TOP 200 2021:

Rynek IT
Najwięksi dostawcy usług IT w 2020 roku (kryterium: przychód)1. miejsce
Najwięksi dostawcy usług outsourcingowych i zarządzanych w 2020 roku1. miejsce
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora dużych firm i korporacji w 2020 roku2. miejsce
Największe firmy informatyczne działające w Polsce w 2020 roku (kryterium: przychód)14. miejsce
Firmy informatyczne o największym zatrudnieniu w 2020 roku2. miejsce
Firmy informatyczne o największym wzroście zatrudnienia w 2020 roku1. miejsce
Wyniki finansowe
Najwięksi płatnicy podatku CIT w branży IT w 2020 roku3. miejsce
Firmy informatyczne o największym zysku netto w 2020 roku6. miejsce
Firmy informatyczne o największym wzroście przychodów z IT w 2020 roku16. miejsce
Firmy informatyczne o największym wzroście przychodów z eksportu w 2020 roku3. miejsce
Usługi
Najwięksi dostawcy usług testowania oprogramowania w 2020 roku2. miejsce
Najwięksi dostawcy aplikacji mobilnych w 2020 roku1. miejsce
Najwięksi dostawcy aplikacji webowych i portali internetowych w 2020 roku1. miejsce

Dane do raportu Computerworld TOP200 gromadzone są za pośrednictwem ankiety online, wypełnianej przez przedstawicieli firm informatycznych, telekomunikacyjnych oraz operatorów, na podstawie szacunków redakcji oraz danych analitycznych ośrodka IDC, siostrzanej firmy IDG Poland, wydawcy raportu. Zestawienie zawiera ponad 60 rankingów i tabel, które podzielone są na cztery kategorie: tabele koniunktury, tabele sektorowe, tabele produktowe oraz telekomunikacja. Co więcej, tegoroczna edycja wzbogacona została 26 wywiadami z osobami odpowiedzialnymi za strategię wiodących firm sektora ICT działających w Polsce – wśród nich jest Gregoire Nitot, prezes i założyciel Sii Polska.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?