Sii Polska

SII UKRAINE

SII SWEDEN

  • Szkolenia
  • Kariera
Dołącz do nas Kontakt
Wstecz

Sii Polska

SII UKRAINE

SII SWEDEN

Wstecz
overlay

Sii Polska nowym partnerem technologicznym projektu FALA. Firma przejmuje utrzymanie i rozwój systemu

08.07.2026

1 lipca 2026 InnoBaltica podpisała umowę z Sii Polska jako nowym partnerem odpowiedzialnym za utrzymanie i rozwój Systemu FALA. Najważniejszym celem jest zapewnienie pasażerom stabilnego działania systemu oraz dalsze podnoszenie jakości usług. Nowa umowa otwiera kolejny etap rozwoju FALI, w którym priorytetem jest stabilne funkcjonowanie systemu oraz jego stopniowe udoskonalanie z perspektywy codziennych potrzeb pasażerów.

System FALA to ujednolicony system płatności za przejazdy transportem publicznym w województwie pomorskim. Obejmuje komunikację miejską oraz kolej, umożliwiając korzystanie z jednego rozwiązania płatniczego u wielu organizatorów transportu w regionie. Prace nad Systemem FALA trwają od 2021 roku, kiedy podpisano umowę na budowę systemu pomiędzy spółką InnoBaltica a wykonawcą, firmą Asseco Data Systems, która od lipca ustępuje miejsca nowemu partnerowi projektu.

Sii Polska następcą w usprawnianiu FALI

Nowym partnerem odpowiedzialnym za utrzymanie i rozwój Systemu FALA została firma Sii Polska, która od 1 lipca przejmie te zadania od poprzedniego wykonawcy. Obie firmy współpracują obecnie przy przekazaniu obowiązków. Cały proces zmiany został zaplanowany tak, aby zapewnić ciągłość działania systemu i nie wpływać na codzienne korzystanie z FALI.

– Jesteśmy świadomi znaczenia Systemu FALA dla mieszkańców województwa pomorskiego oraz wszystkich podmiotów zaangażowanych w organizację transportu publicznego w regionie. Naszym priorytetem jest zapewnienie stabilnego, bezpiecznego i efektywnego działania systemu od pierwszego dnia obowiązywania umowy oraz wspieranie jego dalszego rozwoju. Wierzymy, że dzięki doświadczeniu naszych ekspertów i sprawdzonym procesom utrzymaniowym będziemy skutecznie wspierać InnoBaltikę w realizacji celów związanych z rozwojem nowoczesnych usług mobilności – mówi Piotr Tarakowski, Head of Public Industry w Sii Polska.

– Sukces tak dużych projektów opiera się nie tylko na technologii, ale przede wszystkim na zaangażowaniu ludzi, partnerskich relacjach i wspólnym dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów. Od początku koncentrujemy się na sprawnym przejęciu odpowiedzialności za rozwój Systemu FALA oraz budowaniu silnych relacji z zespołem InnoBaltica. Jesteśmy gotowi wykorzystać nasze doświadczenie i energię, aby wspólnie realizować kolejne etapy rozwoju tego ważnego projektu dla Pomorza – mówi Karolina Schuetz, Account Executive, koordynator współpracy pomiędzy Sii Polska a InnoBaltica.

Najważniejszy jest pasażer

Pasażerowie nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Zmiana partnera technicznego nie wpływa na sposób korzystania z FALI ani na dostęp do jej funkcji. Nowa umowa to przede wszystkim zobowiązanie do zapewnienia stabilnego funkcjonowania systemu. Priorytetem jest niezawodność działania oraz stopniowe wprowadzanie rozwiązań, które ułatwią codzienne korzystanie z transportu publicznego.

– Podpisanie umowy to ważny krok w zapewnieniu ciągłości działania Systemu FALA. Zależało nam na wypracowaniu rozwiązań, które łączą stabilność działania systemu z realnymi możliwościami finansowymi oraz doświadczeniami z wcześniejszych postępowań. Dzięki przeprowadzonym negocjacjom udało się osiągnąć porozumienie, które pozwala bezpiecznie kontynuować utrzymanie systemu i rozwój. Wspólnie z naszym dotychczasowym Wykonawcą – Asseco Data Systems S.A. oraz nowym Wykonawcą – Sii Polska, pracujemy nad płynnym przekazaniem obsługi systemu. Dokładamy wszelkich starań, aby zmiana wykonawcy była jak najmniej odczuwalna dla użytkowników Systemu FALA – informuje Dagmara Kleczewska, Prezes Zarządu InnoBaltica Sp. z o.o.

Sii Polska to partner nr 1 w Polsce w obszarze doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej napędzanej przez AI oraz usług inżynieryjnych i biznesowych. Firma zatrudnia ponad 7 500 specjalistów i realizuje projekty dla ponad 200 klientów z wielu kluczowych branż, w tym sektorów regulowanych, takich jak administracja publiczna, motoryzacja, energetyka, obronność oraz ochrona zdrowia.

Kontakt

Sii Poland Communication Team

[email protected]

Może Cię też zainteresować

Änderungen im Gange

Wir aktualisieren unsere deutsche Website. Wenn Sie die Sprache wechseln, wird Ihnen die vorherige Version angezeigt.

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden zur englischen Version der ausgewählten Seite weitergeleitet.

Möchten Sie fortfahren?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?