Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Sii Polska wdraża Microsoft Teams i wchodzi na kolejny poziom Digital Workplace

Łatwiejsza komunikacja w firmie? Możliwość edycji plików Word lub Excel przez cały zespół jednocześnie? Wszystkie przydatne aplikacje dostępne w jednym miejscu? Teraz jest to możliwe dzięki najnowocześniejszym narzędziom Digital Workplace od Microsoft wdrożonym niedawno przez Sii Polska, które usprawniają codzienną pracę ponad 4 000 użytkowników.

W dzisiejszych czasach stopniowo minimalizuje się gromadzenie danych na serwerach migrując zasoby do rozwiązań chmurowych. Wszyscy najwięksi dostawcy oprogramowania dają jasno do zrozumienia, że przyszłość rozwoju systemów IT to właśnie chmura. Udowadniają to poprzez strumień inwestycyjny nakierowany na rozwiązania chmurowe i nowe polityki licencyjne, które wymuszają na odbiorcach poważne rozważenie chmury jako ciekawej alternatywy dla rozwiązań on-premise.

Sii Polska idzie z duchem czasu i etapowo wprowadza w swojej organizacji najnowsze usługi pakietu Microsoft Office 365 w chmurze, co przynosi wymierne korzyści dla wszystkich Power People. Wśród nowości znalazła się aplikacja zmieniająca wymiar komunikacji wewnątrz organizacji – Microsoft Teams, która zastąpiła używany dotychczas Skype for Business.

MS Teams – co to takiego i dlaczego warto?

MS Teams, jak sama nazwa narzędzia wskazuje, służy do współpracy zespołowej. Rozwiązanie znacząco przyspiesza wymianę wiedzy i pozwala monitorować postępy pracy. To nowoczesna usługa oparta na chmurze, łącząca funkcjonalności wiadomości błyskawicznych, telekonferencji z wysoką jakością obrazu i integracji z pakietem MS Office, dzięki czemu pliki mogą być edytowane przez wiele osób jednocześnie. Historia konwersacji oraz możliwość tworzenia zespołów i wątków pozwala na ograniczenie korespondencji mailowej i odciążenie skrzynek pocztowych – wszystkie pliki przechowywane są w aplikacji.

Aplikacja MS Teams to wiele zalet. Po pierwsze – bardziej efektywna komunikacja. Narzędzie pozwala na tworzenie dowolnej liczby zespołów i kanałów tematycznych dla działów, projektów, grup zainteresowań. Dzięki temu proces wymiany wiedzy jest dobrze poukładany tematycznie. Współpraca z osobami spoza organizacji także nie jest przeszkodą – istnieje możliwość zapraszania ich do zespołów.

MS Teams to także wydarzenia na żywo, takie jak warsztaty czy webinary. Ponadto w jednym programie użytkownicy mają dostęp między innymi do wbudowanych aplikacji usługi Office 365, takich jak: Word, Excel, PowerPoint, szybkich ankiet Polly i wielu, wielu innych.

Co ważne, dostęp do programu wraz z całymi jego zasobami można uzyskać zarówno z poziomu przeglądarki, aplikacji desktopowej, jak i urządzenia mobilnego.

Wdrożenie najnowszych elementów Office 365 w chmurze wiązała się dla pracowników Sii Polska z szeregiem korzyści. Wszystkie skrzynki pocztowe zostały zmigrowane do Microsoft Exchange Online, a przestrzeń dyskowa online każdego użytkownika została zwiększona do 1TB poprzez wdrożenie nowej usługi OneDrive.

MS Teams – rozwiązanie dla każdego, niezależnie od lokalizacji

Wdrożenie MS Teams w Sii Polska było odpowiedzią na potrzeby pracowników. Idea narzędzia łączącego zarówno komunikację, jak i pracę zespołową, było zgłaszane jako pomysł w trakcie rozmów okresowych oraz spotkań usprawniających. Rozwiązanie unifikuje narzędzia komunikacyjne, dostępne dla wszystkich Power People, niezależnie od tego czy na co dzień pracują w biurach, u klientów czy własnych domach.

– Nasi pracownicy cenią sobie pracę na Teamsach przede wszystkim ze względu na szybkość i praktyczność. Rozwiązanie posiada wszelkie funkcjonalności narzędzia do wymiany wiadomości błyskawicznych i zastępuje w naszej organizacji Skype for Business ponieważ oferuje znacznie więcej. Nie trzeba korzystać już z maili, aby wymieniać się plikami, które dodatkowo wielu użytkowników może wygodnie edytować w tym samym czasie. Aplikacja jest doceniana także za wprowadzenie rozwiązań i produktów, które całkowicie zmieniają sposób komunikacji i mają wpływ na całą organizację – wyjaśnia Aleksandra Malinowska, Corporate Projects Manager.

MS Teams – narzędzie stale dopasowywane do potrzeb użytkowników

Dużym atutem jest fakt, że rozwiązanie jest cały czas dynamicznie rozwijane przez Microsoft, aby dopasować się do potrzeb użytkowników. Każdy tydzień przynosi nowe funkcjonalności, które stopniowo ograniczają liczbę aplikacji niezbędnych do codziennego funkcjonowania dużych organizacji. Warto wspomnieć, iż w najbliższym czasie umożliwione zostanie dołączanie do telekonferencji przez telefon, co jest często wykorzystywane w przypadku spotkań z osobami spoza organizacji. Zostaną także udostępnione kolejne wtyczki i dodatki, takie jak Trello czy Asana.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwości wdrożenia rozwiązań chmurowych Office 365 w swojej organizacji? Skontaktuj się z naszymi ekspertami z Centrum Kompetencyjnego Office 365.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?